Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Zweigelt 2019

R201

Nový produkt

Víno Zweigelt je příjemný společník k párování s jídlem - k pokrmům z červeného masa, těstovinám s masem, tepelně upravené zelenině nebo výběru sýrů na závěr. Ale můžeme si víno vychutnat samotné 'jen tak'.

Víno je vyprodáno, čekáme na nový ročník. Doporučujeme Vaší pozornosti vína Zweigelt od Sepp Moser.

Více informací

245 Kč s DPH

Parametry

Země původuRakousko
RegionBurgenland
Obsah cukruSuché
OdrůdaZweigeltrebe
Ročník2019
Alkohol13.0%
Archivace3 – 5 roků
Ocenění Prague Wine Trophy 2021: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostGastronomie

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z několika vinic v okolí města Schutzen am Gebirge ve vinařské oblasti Leithaberg, vinice mají půdu založeno na směsi jílovitých a štěrkových půd s vysokým obsahem železa. Vinice jsou zpravidla rovinaté, většina keřů pochází ze staré výsadby (téměř 40 roků) doplněné vybranými polohami s mladší výsadbou. 

Výroba

Zelená sklizeň proběhla v polovině července, ruční sběr hroznů proběhl začátkem října. Fermentace při řízené teplotě proběhla v nerezových tancích po dobu 10 dnů, třikrát denně s ponořením matolinového klobouku. Jablečno-mléčné kvašení a následné zrání po dobu 16 měsíců proběhlo ve velkém dubovém sudu, následuje lahvování a krátké ležení na lahvi, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Zweigeltrebe, v Rakousku Zwegelt, v současnosti patří - společně s Frankovkou a Svatovavřineckým - mezi tři nejoblíbenější modré odrůdy v České republice. Pro mne je Zweigeltrebe absolutní jednička našeho regionu :- Původ odrůdy Zweigeltrebe spadá do 30. let minulého století, kdy byla profesorem Zweiglem ve vinařské škole v Klosterneuburgu u Vídně vyšlechtěna právě ze dvou výše uvedených odrůd: Svatovavřinecké x Frankovka (ze stejných odrůd v opačném gardu byla v 60. letech u nás na na Moravě vyšlechtěna odrůda André). Původní název, dodnes někde používaný, je "Rotburger" a až v 70. letech byla odrůda přejmenována na počest jejího tvůrce. 

Odrůda Zwegeltrebe dává ovocitá šťavnatá vína vhodná k širokému použití v gastronomii. Vína ze starší výsadby a redukované sklizně dávají výrazná harmonická vína s nižšími tříslovinami a výraznou chutí a vůní zralého ovoce až do džemových tónů. 

Produkce

Asi 2,500 láhví ročně.

Další ocenění

Falstaff: 87 bodů

Vínařství Martin Reinfeld bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2021 a 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne