Prohlédnuté produkty

Slevy

Zvýhodněná nabídka měsíce - výběr 'burgundských vín'

VM1804

Nový produkt

V dubnové nabídce Vám přinášíme sadu šesti vín z burgundských odrůd, po dvou z odrůdy Rulandské modré, šedé a bílé. Tři vína z Rakouska, dvě z Itálie a jedno z Portugalska. Ochutnejte a porovnejte vína z různých odrůd, terrior i zpracování ve sklepě! :-) 

Více informací

1 950 Kč s DPH

Namísto 2 321 Kč

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 1 870 Kč Až do 160 Kč

Parametry

Země původuItálie, Portugalsko a Rakousko
Region1x Veneto, 1x Umbrie, 1x Alentejo a 3x Burgenland
Barva2x červené, 4x bílé
Obsah cukruSuché
OdrůdaRulandské modré, šedé a bílé
Ročník2009 - 2017
Oceněnídle popisu jednotlivých vín
Příležitostdle popisu jednotlivých vín
Jídlodle popisu jednotlivých vín

Více informací

V dubnové nabídce Vám přinášíme sadu šesti vín z burgundských odrůd, po dvou z odrůdy Rulandské modré, šedé a bílé. Tři vína z Rakouska, dvě z Itálie a jedno z Portugalska.

Ve výběru nás čekají tato vína:

Rulandské modré 

Pinot Noir 2014. BIO. Vinařství Judith Beck (Burgenland, Rakousko). Ušlechtilá rulanda z tradiční vinice Schafleiten ve svahu nad Neziderským jezerem, s mimořádně nízkou produkcí - asi 22 hl na hektar. Samozřejmostí je výrobní postup v souladu s bio-dynamickými principy. Výsledek stojí za to! Víno s potenciálem k několikaleté archivaci, ale výtečné už teď. Falstaff: 91 bodů.

Herdade da Figueirinha Pinot Noir 2009. Monte Novo e Figueirinha (Alentejo, Portugalsko). Elegantní, plné víno zrálo v barrique soudcích je v nejlepší kondici a s potenciálem pro další archivaci. Univerzální víno vhodné k většině pokrmů, ať už z červeného nebo bílého masa, těstovinám nebo středně vyzrálým sýrům. Víno & Styl: 88 bodů.

Rulandské šedé 

Pinot Grigio 2015, Venezie IGT. BIO, Perlage (Veneto, Itálie). Přes rozmanitost a nespornou zajímavost lokálních italských odrůd je v současné době ‚pinot grigio‘ v zahraničí pravděpodobně nejpopulárnějším 'italským' bílým vínem. Toto polosuché lehké víno splňuje certifikaci BIO a díky použité technologii výroby je vhodné i pro vegany. Víno můžeme párovat s širokým spektrem jídel - od předkrmů a polévek přes pokrmy z ryb až po těstoviny.

Pinot Grigio 2016, Umbria IGT. Goretti Vini (Umbrie, Itálie). Další zástupce italských pinotů - lehké, čerstvé víno s výrazným ovocitým charakterem vhodné především k zeleninovým salátům a lehkým pokrmům, ať už k rybě a mořským plodům nebo méně výrazným úpravám drůbeže. Případně pro přátelské posezení 'jen tak'. Nearchivujte a užijte si obě tato vína ‚právě teď‘ :-)

Rulandské bílé 

Weissburgunder 2017. BIO, Judith Beck. Úplně čerstvé víno, nedávno nalahvováno - v nadcházejícím týdnu teprve vyrazí na cestu do našeho skladu. Proto budeme všechny sady odesílat až v polovině měsíce! (pokud někdo spěchá, můžeme sadu poslat hned s vínem ročníku 2016). Víno s plným tělem a pěknou strukturou, doporučujeme párování s drůbeží nebo středně výraznými jídly jako jsou těstoviny, rizoto nebo grilovaná zelenina. Pitelné již nyní, ale má také dobrý archivační potenciál.

Pannobile Weiss 2015. BIO, Judith Beck. Víno Pannobile Weiss 2015 je kupáž - 65% Rulandské bílé a 35% Chardonnay (také ‚burgundská‘ odrůda, takže zůstáváme v rámci tématu J). Výtečné víno k telecímu nebo asijské kuchyni, ale současně je dostatečně plné, aby i samostatně naplnilo Vaše chuťové vjemy. Výtečné k pokrmům z ryb a mořských plodů, asijské kuchyni nebo telecímu masu. 

NEBO Weissburgunder Bambule! 2015. BIO, Judith Beck. Vína řady „Bambule“ vznikají jen v letech s nejlepšími podmínkami pro danou odrůdu. Toto rulandské bílé se představuje výraznou květinovou vůní zvýrazněnou zráním na kvasničných kalech. Víno nebylo před lahvováním filtrováno ani sířeno! Skvělý společník k vybrané gastronomii nebo pro vychutnání 'jen tak'. Výjimečné víno (Falstaff: 91 bodů), ale pozor není ‚pro každého‘ – rozhodně se nejedná o ‚uhlazený mainstream‘, již mi jej několik zákazníků reklamovalo jako ‚špatné‘. Pokud si chcete v rámci sady vychutnat víno Weissburgunder Bambule!, napište poznámku do objednávky. Do objednávek bez konkrétní volby budu dávat vína Pannobile Weiss. 

Ochutnejte vína pocházející z různých odrůd, terroir a také odrážející individuální práci vinařek ve sklepě ! :-) 

Obsah balení

 • 695 Kč
  1 x

  Pinot Noir – ušlechtilé víno z tradiční vinice Schafleiten ve svahu nad Neziderským jezerem, mimořádně nízká produkce - asi 22 hl na hektar. Samozřejmostí je výrobní postup v souladu s bio-dynamickými principy. Výsledek stojí za to! Doporučujeme toto víno spárovat s dušeným vepřovým nebo s králíkem!

  695 Kč
 • 305 Kč
  1 x

  Odrůdové víno Herdade da Figueirinha Pinot Noir (Rulandské modré) je elegantní, plné víno již vyzrálé a potenciálem pro další archivaci. HdF Pinot Noir je univerzální víno vhodné k většině pokrmů, ať už z červeného nebo bílého masa, středně vyzrálým sýrům nebo jako společník pro přátelské posezení ‚jen tak‘.

  305 Kč
 • 195 Kč
  1 x

  Polosuché víno Pinot Grigio splňuje certifikaci BIO a díky použité technologii výroby vhodné i pro vegany. Víno můžeme párovat s širokým spektrem jídel - od předkrmů a polévek přes pokrmy z ryb až po těstoviny. 

  195 Kč
 • 545 Kč
  1 x

  Víno Pannobile Weiss 2015 je kupáž - 65% Rulandské bílé (Weissburgunder) a 35% Chardonnay. Výtečné víno k telecímu nebo asijské kuchyni, ale současně je dostatečně plné, aby i samostatně naplnilo Vaše chuťové vjemy.

  545 Kč
 • 285 Kč
  1 x

  Pinot Grigio je v zahraničí nejznámějším 'italským' vínem. Zde můžeme ochutnat lehké, čerstvé víno vhodné k zeleninovým salátům, rybě  nebo méně výrazným úpravám drůbeže. Případně pro přátelské posezení 'jen tak'. 

  285 Kč
 • 296 Kč  315 Kč  -6%
  1 x

  Mladé čerstvé víno z odrůdy Rulandské bílé, které má dobrý archivační potenciál. Doporučujeme párování s drůbeží nebo středně výraznými jídly jako jsou těstoviny, rizoto nebo grilovaná zelenina.

  296 Kč  315 Kč  -6%
  Sleva!

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne