Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Zvýhodněná nabídka měsíce - Sada vín zařazených do naší nabídky v roce 2022 (bílá)

VM23022

Nový produkt

V únorovém výběru měsíce Vám nabízíme výběr vín z našich nových ‚akvizic‘ z uplynulého roku - vína z produkce vinařství, která jsme zařadili do naší nabídky v uplynulém roce, zde sada 6 bílých vín, všechna vína pocházejí z Itálie.

Více informací

1 795 Kč s DPH

Namísto 1 909 Kč

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 1 745 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původuItálie
Region2x Friulánsko (Friuli-Venezia Giulia), 2x Marche, 1x Abruzzo, 1x Umbrie
Barva6x bílá
Vůněviz popis jednotlivých vín
Chuťviz popis jednotlivých vín
Bioviz popis jednotlivých vín
Obsah cukruSuché
Odrůda1x Pecorino, 1x Passerina, 1x Trebbiano, 1x Grechetto, 1x Ribolla Gialla a 1x Friulano
Ročník4x 2021, 2x 2020
Archivaceviz popis jednotlivých vín
OceněníPWT 2022: 2x Zlatá medaile
PříležitostGastronomie
Jídloviz popis jednotlivých vín

Více informací

V ‚bílém‘ výběru měsíce února najdete šest italských vín z pěti vinařství ze čtyř různých vinařských regionů. Konkrétně se můžete těšit na tato vína:

Vinařství Spolert z oblasti Friulánsko (Friuli-Venezia Giulia). V produkci tohoto rodinného vinařství najdeme vína z lokálních odrůd. V našem výběru si představíme víno z typické lokání odrůdy Friulánska.

Friulano 2020, Friuli Colli Orientali DOC. Friulano, typická lokální odrůda Friulínska, je příjemné víno s plným tělem, které si užijete se pečenými předkrmy, omeletou, uzeninami nebo pokrmy z hub. Prague Wine Trophy 2023: Zlatá medaile.

Ribolla Gialla 2020, Friuli Colli Orientali DOC. Ribolla Gialla je další typická odrůda severovýchodní Itálie. Ribolla Gialla je lehké čerstvé víno, které si užijete se zeleninovým salátem, pokrmem z ryb a mořských plodů nebo výběru čerstvých sýrů. Prague Wine Trophy 2023: Regionální šampión.

Vinařství Cantina di Paglia z oblasti Marché, ze známého vinařského centra Offida. Produkce vín je založena na typických odrůdách střední Itálie – Montepulciano, Sangiovese, Pecorino a Passerina.

Solerzia 2021, Vino Bianco. Víno z odrůdy Passerina se představuje elegantní kombinací květinových a ovocných vůní, na patře cítíme čerstvé víno s chutí exitického ovoce a jemnými kořenitými tóny. Výtečné jako aperitiv, k pokrmům ryb a plodů moře nebo ke krémovým a  čerstvým sýrům. Prague Wine Trophy 2022: Zlatá medaile. 

Vinařství La Torre del Nano z oblasti Marché, taktéž z oblasti města Offida. Rodinné vinařství, které podobně jako předchozí pěstuje především lokální odrůdy – Montepulciano, Passerina a Pecorino.

Contetinelli 2021, Falerio Pecorino DOC. Víno Contetinelli se představuje intenzivním ovocným aroma, na patře cítíme ovocné tóny v kombinaci s příjemnou mineralitou. Výtečné k zeleninovým salátům, rybám a mořským plodům, bílému masu nebo k čerstvým sýrům. (PWT nehodnoceno)

Vinařství Plani Arche z oblasti Umbria. Produkce tohoto rodinného vinařství je zaměřena na typické odrůdy Umbrie – Sagrantino a Grechetto, doplněné odrůdami střední Itálie – Sangiovese a Trebbiano.

Grechetto 2021, Umria IGT. Odrůda Grechetto je 'rodinným stříbrem' mezi bílými víny regionu Umbrie. Příjemné víno s vůní zralého ovoce vhodné k zeleninovým salátům, rybě nebo méně výrazným úpravám drůbeže. Případně pro přátelské posezení 'jen tak'. Prague Wine Trophy 2023: Velká zlatá medaile.

Vinařství Barone Cornachia z oblasti Abruzzo. Vinařství střední velikosti s kořeny sahajícími až do středověku. Podobně jako předchozí vinařství pěstuje odrůdy typické pro střední Itálii – Montepulciano, Sangiovese, Passerina, Pecorino a Trebbiano. BIO produkce.

Trebbiano d’Abruzzo DOC Superiore 2021. Víno Trebbiano se představuje elegantním ovocným aroma, na patře cítíme elegantní a vyvážené víno, ve kterém opět převládají ovocné tóny. Výtečné k rybám a mořským plodům, bílému masu nebo k čerstvým sýrům. Prague Wine Trophy 2022: Zlatá medaile.

Ochutnejte vína z různých odrůd, terroir a způsobů zpracování a najděte si to Vaše oblíbené! :-) 

PS: a pokud dáváte přednost červeným, anebo si chcete naše novinky přechutnat v celé šíři, podívejte se i na výběr 'červený' :-)

Obsah balení

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne