Kategorie

Slevy

Vinařství Paglia, Cantina di

Rodinné vinařství Cantina di Paglia najdeme v známém vinařském městečku Offida na jihu regionu Marché ve střední Itálii. Historie vinařství je teprve na počátku – vinařství založili manželé Francesco a Sonia Di Ruscio v roce 2018. V současné době vinařství Cantina di Paglia obhospodařuje 14 hektarů půdy s vinicemi, olivovými háji i poli pro zemědělskou produkci. Všechna půda je obdělávána v (necertifikovaném) organickém režimu. Na vinicích najdeme typické odrůdy střední Itílie: Montepulciano a Sangiovese v modrých odrůdách a Passerina a Pecorino v bílých odrůdách.

Rodinné vinařství Cantina di Paglia najdeme v městečku Offida, které dalo jméno známé vinařské oblasti na jihu regionu Marché (střední Itálie). Historie vinařství je teprve na počátku – vinařství založili manželé Francesco a Sonia Di Ruscio v roce 2018, ale nejsou to žádní nováčci. Francesco pochází z vinařské rodiny a od mládí vyrůstal ve vinici a sklepě a vinařinu take vystudoval. Sonia pochází z farmářské rodiny s malou vinařskou produkcí. Základem vinařství Cantina di Paglia jsou vinice a pozemky z majetku Soniny rodiny, zkušenosti Francesca a v neposlední řadě zcela nový sklep, který postavili v roce 2020. Francesco i Sonia mají hluboky vztah k přírodě a logicky jejich přístup ke všem fázím výroby vína je ekologický – počínaje budovou vinařství a konče etiketami na láhve z alternativních materiálů. Budova vinařství byla postavena z přírodních materiálů, dřeva, kamene a s použitím balíků slámy pro izolaci. Posledně jmenované také daly vinařství nové jméno: původní jméno vinařství při jeho založení bylo Corte di Offida, ale po vystavění nového sklepa se pro vinařství mezi lidmi vžilo pojmenování “cantina di paglia” (“slaměný sklep”) a tento výraz byl nově použit pro oficiální pojmenování vinařství.


V současné době vinařství Cantina di Paglia obhospodařuje zhruba 14 hektarů půdy rozdělené mezi vinice, olivové háje a pole pro pěstování kukuřice a slunečnic. Všechna půda se nachází v mírně zvlněné krajině v těsné blízkosti městečka Offida. Na vinicích pěstují typické odrůdy střední Itálie: modrou odrůdu Montepulciano s menším množstvím Sangiovese a bílé odrůdy Passerina a Pecorino. Vinařství postupuje v souladu s požadavky na organickou produkci, ale vína nejsou certifikovaná a to nejen z hlediska bio ale ani z hlediska vinařského zákona a jsou uváděna na trh jako Vino Rosso / Vino Bianco namísto možných denominací DOC / DOCG. Z produkce vinařství jsme pro Vás přivezli tři vína: červené Kalefeno založené na odrůdě Montepulciano (80%) doplněného odrůdou Sangiovese a dvě odrůdová bílá Cocciuto (odrůda Pecorino, toto víno zrálo v amfoře) a Solerzia (odrůda Passerina). Věřím, že přírodní vína z typických odrůd střední Itálie ve specfickém provedení (včetně originálních etiket od místního malíře) budou pro Vás zajímavým zpestřením naší nabídky!

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 4 z 4 položek
 • 299 Kč  315 Kč  -5%

  Víno Pecorino "Cocciuto" se představuje intenzivním ovocným aroma, na patře cítíme ovocné tóny v kombinaci s příjemnou mineralitou. Výtečné k těstovinám, rybám a mořským plodům, bílému masu nebo k čerstvým sýrům.   

  299 Kč  315 Kč  -5%
  Sleva!
 • 309 Kč  325 Kč  -5%

  Víno Pecorino "Cocciuto" se představuje intenzivním ovocným aroma, na patře cítíme ovocné tóny v kombinaci s příjemnou mineralitou. Výtečné k těstovinám, rybám a mořským plodům, bílému masu nebo k čerstvým sýrům.   

  309 Kč  325 Kč  -5%
  Sleva!
 • 355 Kč

  Víno "Kalefeno", kupáž Montepulciano se Sangiovese, se představuje pěkným plným tělem a příjemnou kombinací chutí a vůní vyzrálého červeného ovoce a ušlechtilého dřeva. Výtečné k pokrmům z červeného masa (i ve výrazných úpravách) nebo k výběru sýrů na závěr.   Poslední láhve.

  355 Kč
 • 299 Kč  315 Kč  -5%

  Víno Passerina "Solerzia" se představuje elegantní kombinací květinových a ovocných vůní, na patře cítíme čerstvé víno s chutí exitického ovoce a jemnými kořenitými tóny. Víno Passerina je výtečné jako aperitiv, k pokrmům ryb a plodů moře nebo ke krémovým a  čerstvým sýrům.   

  299 Kč  315 Kč  -5%
  Sleva!
Zobrazeno 1 – 4 z 4 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne