Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Cocciuto 2021, Vino Bianco

P621

Nový produkt

Víno Pecorino "Cocciuto" se představuje intenzivním ovocným aroma, na patře cítíme ovocné tóny v kombinaci s příjemnou mineralitou. Výtečné k těstovinám, rybám a mořským plodům, bílému masu nebo k čerstvým sýrům.   

Více informací

299 Kč s DPH

-5%

 315 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
3 293 Kč Až do 66 Kč
6 284 Kč Až do 189 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionMarché
Barvaslámově žlutá se zlatavými záblesky
Vůněintenzivní kombinace ovocných a květinových vůní s minerálními tóny
Chuťvíno má středně plné tělo, pěknou strukturu, na patře převládá ovocný projev, cítíme i znatelnou mineralitu, víno má středně dlouhé trvání
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
OdrůdaPecorino
Ročník2021
Alkohol13.0%
Archivace2 - 4 roky
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostGastronomie
Jídlok těstovinám, pokrmům z ryb a mořských plodů a bílého masa nebo k výběru středně vyzrálých sýrů

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z několika vinice v okolí města Offida, mírné svahy převážně s jižní a jihozápadní expozicí v nadmořské výšce asi 220 m.n.m.; půda je převážně jílovito-hlinitá. Počet hlav na hektar: mezi 4500 - 5000 v uspořádání "Guyot".

Výroba

Na začátku červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování proběhl v první polovině září. Po odstopkování a podrcení hroznů byly hrozny jemně lisovány. Fermentace při kontrolované teplotě po dobu 15 dnů v nerezovém tanku a následné zrání po dobu 5 měsíců proběhlo v keramické amfoře. Po 2 měsíčním ležení na láhvi bylo víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Pecorino ("malá ovečka") je stará odrůda pěstovaná především ve východních regionech střední Itálie, Abruzzo a Marché. Hstorie odrůdy jde stovky let zpět, ale kvůli nízké výnosnosti byly nahrazována jinými odrůdami. V polovině 20. století se mělo za to, že odrůda Pecorino již zcela vymizela. V 80. letech bylo nalezeno několik hlav 'nějaké lokální odrůdy' v jedné zanedbané vinici. Výzkumem DNA bylo zjištěno, že se jedná o odrůdu Pecorino. Šťastnou shodou okolností v 90. letech přišlo období renezance tradičních odrůd a došlo k rozšíření i odrůdy Pecorino napříč střední Itálií.

Výraz "cocciuto" znamená "tvrdohlavý" - takový musí vinař být, pokud si chce jít za svými sny.

Produkce

Asi 12,000 láhví.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne