Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Sada vín Barbera I. - "pro potěšení"

VM21111

Nový produkt

V listopadové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Barbera - jedné ze dvou (vedle odrůdy Nebbiolo) hlavních odrůd Piemontu. A pro mne osobně, z té nejlepší :-)  V této sadě "Barbera pro potěšení" se setkáte s šesti víny 'přístupnějšími' a v nejlepším slova smyslu vhodnými pro párování s jídlem. Ochutnejte a najděte si to svoje oblíbené víno Barbera :-) 

Více informací

1 595 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 1 545 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaobvykle rubínově červená
Vůnězpravidla ovocná s tóny dřeva, tabáku, koření,.. - viz popis jednotlivých vín
ChuťBarbera zpravidla dává vína ovocitá s příjemnými tříslovinami, v tomto výběru najdeme vína poloplným tělem, ale rozpětí typů vín ve výběru je tak široké, že nelze jednoznačně popsat - doporučujeme popis jednotlivých vín
Obsah cukruSuché
OdrůdaBarbera
Ročník1x 2017, 2x 2018, 3x 2019
Alkoholviz popis jednotlivých vín
ArchivaceVe výběru najdete tři vína která nejsou určena k dlouhodobé archivaci - zpravidla 2-3 roky, ale také tři vína, kterým ležení v archivu po dobu 5 roků nijak neublíží, spíše naopak :-) Viz popis jednotlivých vín
Ocenění5x Zlatá medaile PWT
PříležitostGastronomie
Jídloideální partner k širokému spektru pokrmů od polévek přes těstoviny, drůbež až po lehčí úpravy červeného masa

Více informací

V listopadové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Barbera - jedné ze dvou (vedle odrůdy Nebbiolo) hlavních odrůd Piemontu. A pro mne osobně, z té nejlepší :-)  V této sadě "Barbera pro potěšení" se setkáte s šesti víny 'přístupnějšími' a v nejlepším slova smyslu vhodnými jako doplněk k Vašemu jídlu anebo k tomu vypít si na závěr dne pro potěšení lahvinku dobrého vína, ale ne komplexního a složitého, kde je třeba se postupně propíjet jednotlivými vrstvami. No to máte druhou sadu vín "pro vychutnání" :-)  Věřím, že Vám tento výběr přijde vhod.       

Ve výběru nás čekají vína z produkce pěti vinařů ze tří produkčních oblastí, čtyři vína z oblasti Asti doplňují dvě vína, po jednom z oblasti Alba a oblasti Colli Tortonesi:

Barbera d’Asti DOCG 2019 (Boeri Alfonso). Bratři Boeri vína Barbera ‚umí‘, to dokazuje už i ‚základní‘ víno vinařství – Barbera z mladých keřů která zrála v nerezovém tanku. Víno s ovocitým charakterem a minimem tříslovin, po dvou letech se již pěkně zakulacuje.

Casareggio 2018, Barbera d’Asti DOCG (Agostino Pavia). Vína Agostino Pavia máme v nabídce právě dva roky, za tu dobu dokázala, že do naší nabídky vín Barbera patří, a našla si své obdivovatele. Casareggio zrálo 4 měsíce v nerezovém tanku a pak další 4 měsíce ve velkém (80 hl) dubovém sudu. Ovocité víno k pití a potěšení ‚teď a tady‘.

Blina 2017, Barbera d’Asti DOCG (Agostino Pavia). Blina je elegantní víno z 'cru' vinice, které zrálo 4 měsíce v nerezovém tanku. Víno je vhodné pro párování s téměř jakýmkoliv jídlem - od těstovin přes tepelně upravenou zeleninu až k pokrmům z červeného masa nebo výběru sýrů na závěr. Vhodné též k několikaleté archivaci.

La Balzana 2018, Barbera d’Asti DOCG Superiore (Ivaldi Franco).La Balzana je nádherná Barbera s plným tělem, víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu, ale nejvíce vynikne, když si ji otevřeme k pokrmům z červeného masa nebo zvěřině. Ale můžeme si toto víno vychutnat s výběrem vyzrálých sýrů. Výtečné teď stejně tak jako po dalších 5 rocích. 

Barbera d’Alba DOC 2018 (Gomba Boschetti). Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého červeného ovoce v kombinaci s ušlechtilým dřevem z dubových sudů. Výborné k úpravám červeného masa a hub nebo k vychutnání si vína 'jen tak'. Výtečné teď stejně tak jako po dalších 5 rocích. 

Derio 2019, Colli Tortonesi DOC Barbera (Poggio Paolo). Barbera ze starých keřů, která zrála v dřevěném sudu. Harmonické ovocité víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu s výjimkou těžkých úprav červeného masa nebo zvěřiny. Víno má dobrý potenciál k několikaletému ležení v archivu.  

Všechna vína z výběru ‚pro potěšení‘ jsou ideální partner k širokému spektru pokrmů od polévek přes těstoviny, drůbež až po lehčí úpravy červeného masa. Anebo k tomu vypít si na závěr dne pro potěšení lahvinku pěkného vína, ale ne komplexního a složitého, kde je třeba se postupně propíjet jednotlivými vrstvami, třeba s pečivem a výběrem sýrů :-)

Ochutnejte vína z jedné odrůdy, ale různých terroir a s různým zpracováním, a najděte si to, které je Vaše oblíbené! :-) 

Ochutnejte i vína z druhé sady pro 'náročnější' konzumenty: "Barbera pro vychutnání" :-)

Obsah balení

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne