Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Sada vín Barbera I. - "pro potěšení"

VM20111

Nový produkt

V listopadové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Barbera - jedné ze dvou (vedle odrůdy Nebbiolo) hlavních odrůd Piemontu. A pro mne osobně, z té nejlepší :-)  V této sadě "Barbera pro potěšení" se setkáte s šesti víny 'přístupnějšími' a v nejlepším slova smyslu vhodnými pro párování s jídlem. Ochutnejte a najděte si to svoje oblíbené víno Barbera :-) 

Více informací

1 395 Kč s DPH

Namísto 1 530 Kč

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 1 345 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaobvykle rubínově červená
Vůnězpravidla ovocná s tóny dřeva, tabáku, koření,.. - viz popis jednotlivých vín
ChuťBarbera zpravidla dává vína ovocitá s příjemnými tříslovinami, v tomto výběru najdeme vína poloplným tělem, ale rozpětí typů vín ve výběru je tak široké, že nelze jednoznačně popsat - doporučujeme popis jednotlivých vín
Bioviz popis jednotlivých vín
Obsah cukruSuché
OdrůdaBarbera
Ročník2015, 2016, 2017 a 3x 2018
Alkoholviz popis jednotlivých vín
ArchivaceVína z tohoto výběru nejsou určena k dlouhodobé archivaci - zpravidla 2-5 roků, viz popis jednotlivých vín
Ocenění1x Velká zlatá medaile a 4x Zlatá medaile Prague Wine Trophy 2020
PříležitostGastronomie
JídloVína Barbera z tohoto výběru jsou univerzální vína vhodná pro gastronomii, od těstovin, pokrmů s houbami, tepelně upravené zelenině až po pokrmy z červeného masa. Doporučujeme popis jednotlivých vín pro optimální párování konkrétního vína s jídlem.

Více informací

V listopadové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Barbera - jedné ze dvou (vedle odrůdy Nebbiolo) hlavních odrůd Piemontu. A pro mne osobně, z té nejlepší :-)  V této sadě "Barbera pro potěšení" se setkáte s šesti víny 'přístupnějšími' a v nejlepším slova smyslu vhodnými jako doplněk k Vašemu jídlu anebo k tomu vypít si na závěr dne pro potěšení lahvinku dobrého vína, ale ne komplexního a složitého, kde je třeba se postupně propíjet jednotlivými vrstvami. No to máte druhou sadu vín "pro vychutnání" :-)  Věřím, že Vám tento výběr přijde vhod.       

Ve výběru nás čekají vína z produkce pěti vinařů ze tří produkčních pod-oblastí, tři vína z Asti doplňují dvě vína z Alby a jedno víno z Colli Tortonesi:

Barbera d’Asti DOCG 2018. Bratři Boeri vína Barbera ‚umí‘, to dokazuje už i ‚základní‘ víno vinařství – Barbera z mladých keřů která zrála v nerezovém tanku. Víno s ovocitým charakterem a minimem tříslovin, po dvou letech se již pěkně zakulacuje. Víno Barbera 2018 bylo vyprodáno, ve výběru nabízíme nový ročník Barbera d'Asti DOCG 2019.

Martinette 2016, Barbera d’Asti DOCG Superiore. Martinette představuje prostřední úroveň ze tří vín Barbera v nabídce vinařství, přestupní stanice mezi ‚základní‘ Barberou a vínem Pörlapa. Hrozny pochází z 40 roků staré vinice, ve sklepě víno zrálo 12 měsíců na použitém barrique sudu. Bezkonkurenční víno v poměru kvalita/cena, dlouhodobě naše nejprodávanější víno!

Casareggio 2018, Barbera d’Asti DOCG. Vína Agostino Pavia máme v nabídce právě dva roky, za tu dobu dokázala, že do naší nabídky vín Barbera patří, a našla si své obdivovatele. Casareggio zrálo 4 měsíce v nerezovém tanku a pak další 4 měsíce ve velkém (80 hl) dubovém sudu. Ovocité víno k pití a potěšení ‚teď a tady‘.

Barbera d’Alba DOC 2017 (Cascina Massara). Barbera je plné, harmonické víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu, ale nejvíce vynikne, když si je otevřeme k výrazným pokrmům, které by mnohá jiná vína přehlušily. Ale můžeme si toto víno vychutnat 'jen tak' s drobným občerstvením nebo s výběrem sýrů.

Barbera d’Alba DOC 2018 (Gomba Boschetti). Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého červeného ovoce v kombinaci s ušlechtilým dřevem z dubových sudů. Výborné k úpravám červeného masa a hub nebo k vychutnání si vína 'jen tak'. Výtečné teď stejně tak jako po dalších 5 rocích. 

Derio 2015, Colli Tortonesi DOC Barbera. Barbera ze starých keřů, která zrála v dřevěném sudu. Harmonické ovocité víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu s výjimkou těžkých úprav červeného masa nebo zvěřiny.  

Všechna vína z výběru ‚pro potěšení‘ jsou ideální partner k širokému spektru pokrmů od polévek přes těstoviny, drůbež až po lehčí úpravy červeného masa. Anebo k tomu vypít si na závěr dne pro potěšení lahvinku pěkného vína, ale ne komplexního a složitého, kde je třeba se postupně propíjet jednotlivými vrstvami, třeba s pečivem a výběrem sýrů :-)

Ochutnejte vína z jedné odrůdy, ale různých terroir a s různým zpracováním, a najděte si to, které je Vaše oblíbené! :-) 

Ochutnejte i vína z druhé sady pro 'náročnější' konzumenty: "Barbera pro vychutnání" :-)

Obsah balení

 • 171 Kč  190 Kč  -10%
  1 x

  Tato Barbera je základní víno vinařství, harmonické ovocité víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu s výjimkou těžkých úprav červeného masa nebo zvěřiny. Bezkonkurenční víno v poměru kvalita/cena. Doporučujeme zvláště k těstovinám a lehkým úpravám masa. 

  171 Kč  190 Kč  -10%
  Sleva!
 • 311 Kč  345 Kč  -10%
  1 x

  Barbera ze starých keřů, která zrála v dřevěném sudu. Harmonické ovocité víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu s výjimkou těžkých úprav červeného masa nebo zvěřiny.   Víno Derio 2015 je vyprodáno. Doporučujeme Vaší pozornosti další vína z naší nabídky: Barbera d'Alba DOC 2017 od La Ca Nova nebo Moliss 2016 od Agostino Pavia.  

  311 Kč  345 Kč  -10%
  Sleva!
 • 198 Kč  225 Kč  -12%
  1 x

  Casareggio je středně plné víno, vhodné pro párování s téměř jakýmkoliv jídlem - od drůbeže přes těstoviny a tepelně upravenou zeleninu až k pokrmům z červeného masa (raději ne k těžkým omáčkám a zvěřině) nebo čerstvým a středně vyzrálým sýrům.

  198 Kč  225 Kč  -12%
  Sleva!
 • 266 Kč  295 Kč  -10%
  1 x

  Martinette představuje prostřední úroveň ze tří vín Barbera v nabídce vinařství. Harmonické ovocité víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu s výjimkou těžkých úprav červeného masa nebo zvěřiny. Bezkonkurenční víno v poměru kvalita/cena, dlouhodobě naše nejprodávanější víno! 

  266 Kč  295 Kč  -10%
  Sleva!
 • 284 Kč  315 Kč  -10%
  1 x

  Barbera je plné, harmonické víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu, ale nejvíce vynikne, když si je otevřeme k výrazným pokrmům, které by mnohá jiná vína přehlušily. Ale můžeme si toto víno vychutnat 'jen tak' s drobným občerstvením nebo s výběrem sýrů.

  284 Kč  315 Kč  -10%
  Sleva!
 • 302 Kč  335 Kč  -10%
  1 x

  Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého červeného ovoce v kombinaci s ušlechtilým dřevem z dubových sudů. Výborné k úpravám červeného masa a hub nebo k vychutnání si vína 'jen tak'. Výtečné teď stejně tak jako po dalších 5 rocích. 

  302 Kč  335 Kč  -10%
  Sleva!

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne