Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Sada vín Barbera I. - "pro potěšení"

VM23111

Nový produkt

V listopadové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Barbera - jedné ze dvou (vedle odrůdy Nebbiolo) hlavních odrůd Piemontu. A pro mne osobně, z té nejlepší :-)  V této sadě "Barbera pro potěšení" se setkáte s šesti víny 'přístupnějšími' a v nejlepším slova smyslu vhodnými pro párování s jídlem. Ochutnejte a najděte si to svoje oblíbené víno Barbera :-) 

Více informací

1 695 Kč s DPH

Namísto 1 881 Kč

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 1 645 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaobvykle rubínově červená
Vůnězpravidla ovocná s tóny dřeva, tabáku, koření,.. - viz popis jednotlivých vín
ChuťBarbera zpravidla dává vína ovocitá s příjemnými tříslovinami, v tomto výběru najdeme vína poloplným tělem, ale rozpětí typů vín ve výběru je tak široké, že nelze jednoznačně popsat - doporučujeme popis jednotlivých vín
Obsah cukruSuché
OdrůdaBarbera
Ročník2x 2017, 2x 2019, 1x 2020 a 1x 2022
Alkoholviz popis jednotlivých vín
ArchivaceVe výběru najdete jak základní víno Barbera které není určeno k archivaci, ale také vína, kterým ležení v archivu po dobu cca 5 roků nijak neublíží, spíše naopak :-) Viz popis jednotlivých vín
OceněníPWT: 5x Velká zlatá medaile
PříležitostGastronomie
JídloVšechna vína z výběru „pro potěšení“ jsou ideální partner k širokému spektru pokrmů od polévek přes těstoviny, drůbež až po lehčí úpravy červeného masa. Pro konkrétní doporučení - iz popis jednotlivých vín.

Více informací

V listopadové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Barbera - jedné ze dvou (vedle odrůdy Nebbiolo) hlavních odrůd Piemontu. A pro mne osobně, z té nejlepší :-)  V této sadě "Barbera pro potěšení" se setkáte s šesti víny 'přístupnějšími' a v nejlepším slova smyslu vhodnými jako doplněk k Vašemu jídlu anebo k tomu vypít si na závěr dne pro potěšení lahvinku dobrého vína, ale ne komplexního a složitého, kde je třeba se postupně propíjet jednotlivými vrstvami. No to máte druhou sadu vín "pro vychutnání" :-)  Věřím, že Vám tento výběr přijde vhod.       

Ve výběru nás čekají vína z produkce pěti vinařů ze tří produkčních oblastí, tři vína z oblasti Asti doplňují dvě vína z oblasti Alba a jedno z oblasti Colli Tortonesi:

Barbera d’Asti DOCG 2022 (Boeri Alfonso). Bratři Boeri vína Barbera ‚umí‘, to dokazuje už i ‚základní‘ víno vinařství – Barbera z mladých keřů která zrála v nerezovém tanku. Víno s ovocitým charakterem a minimem tříslovin, které nedávno přišlo na trh. Bezkonkurenční víno v poměru kvalita/cena, dlouhodobě naše nejprodávanější víno! PWT: nehodnoceno.

Martinette 2019, Barbera d’Asti DOCG (Boeri Alfonso). Martinette představuje prostřední úroveň ze tří vín Barbera v nabídce vinařství. Harmonické ovocité víno bylo školeno v použitých barrique soudcích. Další víno s výtečným poměrem kvalita/cena, dlouhodobě druhé naše nejprodávanější víno za ‚základní‘ Barberou! PWT: Velká zlatá medaile za 94 bodů(!).

Cesca 2020, Barbera d’Alba DOC (Osvaldo Barberis).Víno ze starých keřů s plným tělem a pevnou strukturou kombinující vůně vyzrálého ovoce s kombinací živočišných tónů a výrazné třísloviny. Doporučujeme k dušeným a pečeným masům nebo k vyzrálým sýrům. PWT: Velká zlatá medaile za 93 bodů(!). BIO.

Blina 2019, Barbera d’Asti DOCG (Agostino Pavia). Blina je elegantní víno z 'cru' vinice, které zrálo 4 měsíce v nerezovém tanku. Víno je vhodné pro párování s téměř jakýmkoliv jídlem - od těstovin přes tepelně upravenou zeleninu až k pokrmům z červeného masa nebo výběru sýrů na závěr. Vhodné též k několikaleté archivaci. PWT: Velká zlatá medaile za 91 bodů.

Barbera d’Alba DOC 2017 (La Ca Nova). Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého červeného ovoce v kombinaci s ušlechtilým dřevem z dubových sudů. Výborné k úpravám červeného masa a hub nebo k vychutnání si vína 'jen tak'. Výtečné teď stejně tak jako po dalších 5 rocích. PWT: Velká zlatá medaile za 90 bodů.

Elisa 2017, Colli Tortonesi DOC Barbera (La Colombera). Barbera ze starých keřů, která zrála v barrique soudcích, částečně použitých. Harmonické ovocité víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu s výjimkou těžkých úprav červeného masa nebo zvěřiny. PWT: Velká zlatá medaile za 91 bodů.

Všechna vína z výběru „pro potěšení“ jsou ideální partner k širokému spektru pokrmů od polévek přes těstoviny, drůbež až po lehčí úpravy červeného masa. Anebo k tomu vypít si na závěr dne pro potěšení lahvinku pěkného vína, ale ne komplexního a složitého, kde je třeba se postupně propíjet jednotlivými vrstvami, třeba s pečivem a výběrem sýrů :-)

Ochutnejte vína z jedné odrůdy, ale různých terroir a s různým zpracováním, a najděte si to, které je Vaše oblíbené! :-) 

Ochutnejte i vína z druhé sady pro 'náročnější' konzumenty: „Barbera pro vychutnání“ :-)

Obsah balení

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne