Kategorie

Slevy

Vinařství Pavia Agostino

Rodinné vinařství Agostino Pavia najdeme v městečku Agliano Terme na rozhraní pod-oblastí Asti a Monferrato, které patří mezi nejznámější vinařské obce s terrire vhodným k pěstování odrůdy Barbera. Rodina Pavia – Agostino se svými dvěma syny Giuseppe a Mauro – obhospodařuje asi 10 hektarů vinic, z nichž drtivá většina je osázena odrůdou Barbera. Menší plocha je osázena odrůdami Albarossa, Dolcetto, Grignolino a Syrah. Celková roční produkce vinařství je asi 100,000 láhví.

Rodinné vinařství Agostino Pavia najdeme v městečku Agliano Terme na rozhraní pod-oblastí Asti a Monferrato, které patří mezi nejznámější vinařské obce s terrire vhodným k pěstování odrůdy Barbera (ne náhodou Agliano Terme sousedí s městečkem Costigliole d’Asti – sídlo vinařství Boeri Alfonso :-) ). Rodina Pavia obhospodařuje asi 10 hektarů vinic, z nichž drtivá většina je osázena odrůdou Barbera. Menší plocha je osázena odrůdami Albarossa, Dolcetto, Grignolino a Syrah. Celková roční produkce vinařství je asi 100,000 láhví.


Rodina Pavia žila v oblasti po řadu generací, ale počátek vinařství v dnešní podobě spadá do 50. let, kdy rodina Pavia začala skupovat opuštěné vinice (díky odlivu obyvatel ze zemědělství do velkých měst) ale s výtečným terroir. V té době také začali lahvovat část produkce. Na počátku 80. let rodina Pavia zakoupila statek La Marescialla, který se stal sídlem vinařství. Agostino, tehdy mladík dnes hlava rodiny, řídí práce ve vinařství, především na vinici, dodnes. V současné době mu pomáhají dva synové Giuseppe (‚Pino‘) a Mauro, kteří pomáhají na vinicích a vedou práci ve sklepě.


Vinařství Agostino Pavia není oficiálně ‚BIO‘ certifikované, ale již po dlouhou dobu praktikuje na vinicích postupy šetrné k přírodě – „nech přírodu pracovat, nic nepřidávej a nic neber“, samozřejmostí je nulové použití chemických přípravků při ošetřování révy. Podobně i při práci ve sklepě používají převážně tradiční postupy.

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 9 z 9 položek
Zobrazeno 1 – 9 z 9 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne