Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Grignolino d'Asti DOC 2021

P406

Nový produkt

Odrůdy Grignolino dává lehčí červená vína, která svojí světlejší barvou připomínají naše moravské pinoty (rulandské modré). Doporučujeme k úpravám drůbeže a těstovinám.  

Více informací

325 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 302 Kč Až do 137 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvarubínově červená s tendencí k oranžovým tónům s postupem stárnutí
Vůněvýrazná vůně zralého červeného ovoce - třešně, jahody, maliny, s nádechem květinových a kořenitých vůní
Chuťvíno má středně plné tělo, je harmonické v chuti převládají ovocné tóny, cítíme jemnou kyselinku a na závěr lehkou hořkost
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
OdrůdaGrignolino
Ročník2021
Alkohol14.5%
Archivace2 - 4 roky
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Regionální šampión a Velká zlatá medaile, "Prague Regional Champion" a "Prague Premium Gold"
PříležitostGastronomie

Více informací

Vinice

Vinice v katastru Agliano Terme, stáří keřů od 10 do 25 roků, půda převážně jílovitá, svah s orientací jihovýchodní

Výroba

Při ruční sklizni na konci září jsou vybírány pouze nejlepší hrozny. Fermentace probíhá na slupkách po dobu asi 12 dnů, zhruba v polovině fermentace je odstraněna část slupek se zrnky pro zmírnění vlivů tříslovin. Zrání probíhá v nerezovém tanku po dobu 8 měsíců. Následuje lahvování a další ležení na lahvi po dobu 2 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Odrůda Grignolino pěstovaná pouze v Piemontu převážně oblasti mezi městy Asti a Casale (tzv. autochtonní odrůda) dává lehčí červená vína. Tato vína se vyznačují světlejší barvou, ovocnou vůní, vyšší kyselinkou a silnějšími taniny (pokud není toto ošetřeno v průběhu výroby). Jméno odrůdy "grignolino" je dvozeno z výrazu „grignole“ což v místním dialektu znamená „mnoho pecek“. Velké množství pecek, semen způsobuje, že víno obsahuje více taninů a může působit až nahořklou chutí.

Produkce

Asi 2,000 lahví ročně

Další ocenění

Předchozí ročníky získaly tato ocenění:

PWT 2021: Zlatá medaile pro ročník 2019

Vínařství Agostino Pavia & Figli bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2019, 2021 a 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne