Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Moliss 2017, Barbera d'Asti DOCG Superiore

P403

Nový produkt

Moliss je víno s plným tělem a pěknou strukturou z 'cru' vinice, vhodné pro párování s jídlem (od těstovin až po výrazné úpravy červeného masa nebo výběr sýrů) stejně tak jako pro užití si vína 'jen tak'. Vhodné též k několikaleté archivaci.

Více informací

318 Kč s DPH

-5%

 335 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 302 Kč Až do 201 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaintenzivní rubínově červená s fialovými záblesky
Vůněintenzivní kombinace ovocných vůní, tabáku, vanilky a koření
Chuťplné víno s pěknou strukturou, příjemná kyselinka je v harmonii s příjemnými tříslovinami; na patře cítíme sušené ovoce, černý čaj, koření, víno má dlouhý závěr
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
OdrůdaBarbera
Ročník2017
Alkohol15.0%
Archivace10 roků
Ocenění Prague Wine Trophy 2021: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostGastronomie

Více informací

Vinice

'Cru' vinice Moliss v katastru Agliano Terme, stáří keřů asi 35 roků, půda převážně jílovitá, svah s orientací jihovýchodní

Výroba

Na přelomu července a srpna probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování proběhl na konci září. Fermentace probíhá v nerezovém tanku při kontrolované teplotě po dobu 15 dnů, celou dobu na slupkách. Jablečno-mléčná fermentace proběhla v prosinci a následuje zrání po dobu 11 měsíců s častým pumpováním - část v 30 hl sudech z rakouského dubu a část v 5 hl kádích z francouzského dubu, následuje harmonizace v nerezovém tanku, lahvování a ležení na lahvi po dobu alespoň 6 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Barbera je nejrozšířenější odrůda oblasti Piemont, touto odrůdou je osázeno více než 50% plochy vinic v Piemontu. Odrůda původně dávající vína nižší kvality pro každodenní pití, prodávané často bez lahvování, se v posledních dvou-třech desetiletích vypracovala na čelnou pozici mezi víny Piemontu. Moliss je  víno s plným tělem a pěknou strukturou vhodné k širokému spektru jídel - od těstoviny s masem přes tepelně upravenou zeleninu až k pokrmům z červeného masa (i výraznějším) nebo výběru sýrů na závěr. 

Produkce

Asi 25,000 lahví ročně.

Další ocenění

Předchozí ročníky získaly tato ocenění:

PWT 2019: Velká zlatá medaile pro ročník 2016

Decanter 2019: Stříbrná medaile za 92 bodů pro ročník 2016

Vínařství Agostino Pavia & Figli bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2019, 2021 a 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne