Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Sada vín Barbera II. - "pro vychutnání"

VM23112

Nový produkt

V listopadové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Barbera - jedné ze dvou (vedle odrůdy Nebbiolo) hlavních odrůd Piemontu. A pro mne osobně, té nejlepší :-) V této sadě "Barbera pro vychutnání" se setkáte s šesti vyzrálými a komplexními víny vhodnými pro zamyšlení se a vychutnání si vín samotných. Přechutnejte a najděte si to svoje oblíbené víno Barbera :-) 

Více informací

2 595 Kč s DPH

Namísto 2 877 Kč

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 2 545 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaobvykle tmavá rubínově červená, ve vyšším věku s fialovými odlesky
Vůnězpravidla ovocná s tóny dřeva z ušlechtilého dřeva, koření, tabáku - viz popis jednotlivých vín
Chuťvína s plným tělem a pevnou strukturou, harmonická, zpravidla s pěknými tříslovinami - více viz popis jednotlivých vín
Obsah cukruSuché
OdrůdaBarbera
Ročník1x 2017, 2x 2018, 2x 2019, 1x 2020, 1x 2021
Alkoholzpravidla okolo 15% - 15.5%
Archivacezpravidla do 10 roků, ale i více - viz popis jednotlivých vín
Ocenění2x Platinová medaile a 4x Velká zlatá medaile Prague Wine Trophy
PříležitostVína Barbera z tohoto výběru jsou vhodným společníkem pro významnou příležitost nebo pro vychutnání si vína samotného. Výtečný dárek pro toho, kdo velké víno dokáže ocenit
JídloBarbera je obvykle univerzální víno k širokému spektru pokrmů, ale u těchto vín doporučuji párovat spíše s výraznějšími pokrmy: červené maso, omáčky i zvěřina, nebo talíř vyzrálých sýrů

Více informací

V listopadové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Barbera - jedné ze dvou (vedle odrůdy Nebbiolo) hlavních odrůd Piemontu. A pro mne osobně, té nejlepší :-) V této sadě "Barbera pro vychutnání" se setkáte s šesti vyzrálými a komplexními víny vhodnými pro zamyšlení se a vychutnání si vín samotných. Naproti tomu, v sadě "pro potěšení" se setkáte s šesti víny 'přímočařejšími' a v nejlepším slova smyslu vhodnými jako doplněk k Vašemu jídlu.  :-)  Věřím, že Vám tento výběr přijde vhod.        

Ve výběru nás čekají vína z produkce šesti vinařů, pět vín pochází z produkčních pod-oblasti Asti DOCG, doplňuje je jeno víno z pod-oblasti Alba DOC:

Pörlapa 2019, Barbera d’Asti DOCG Superiore (Boeri Alfonso). Pörlapa je ‚vlajkovou lodí‘ vinařství Boeri, pravidelně získává vysoká ocenění na Prague Wine Trophy a z mezinárodních soutěží. Hrozny pochází ze staré vinice, keře mají v průměru okolo 80 roků, a k výrobě jsou použity ty nejlepší hrozny. Ve sklepě víno zrálo 18 měsíců v nových barrique soudcích a delší dobu na láhvi. Víno Pörlapa je výjimečné víno, doporučujeme k výrazným úpravám červeného masa a ke zvěřině, případně k vyzrálým sýrům. Nebo jen tak ‚k hlubokému zamyšlení‘. Víno má také dobrý potenciál k několikaletému ležení v archivu. PWT: Platinová medaile za 95 bodů.

Tom 2020, Barbera d’Alba DOC (Eugenio Bocchino). Harmonické víno s převládající chutí a vůní zralého ovoce, vhodné k téměř jakémukoliv jídlu, ale nejvíce vynikne, když si je otevřeme k rizotu nebo těstovinám s masem, grilovanému masu nebo výběru středně vyzrálých sýrů. Víno má také dobrý potenciál k několikaletému ležení v archivu. Biodynamické. PWT: Platinová medaile za 95 bodů.

Mompirone 2021, Barbera d’Asti DOCG Superiore (Cascina Vengore).Mompirone je elegantní víno pocházející z vinice na svahu přírodního amfiteátru. Víno je vhodné pro párování s téměř jakýmkoliv jídlem - od rizota nebo těstovin přes pokrmy z bílého masa až po úpravy červeného masa a zvěřiny nebo výběru vyzrálých sýrů na závěr. Vhodné též k několikaleté archivaci. PWT: Velká zlatá medaile za 94 bodů.

Bionzo 2019, Barbera d’Asti DOCG Superiore (La Carlina). Elegantní víno s plným tělem a pěknou strukturou, zrálo 12 měsíců ve středně velkém sudu ze slavonského dubu. Párování s jídlem podobné jako u předešlých vín. Také vhodné k několikaleté archivaci. BIO. PWT: Velká zlatá medaile za 93 bodů. BIO.

Lequilibrio 2018, Barbera d’Asti DOCG Superiore (Montalbera).Lequilibrio z řady „Le Selezioni“ (výběrová vína) patří mezi vrchol produkce vinařství, což bylo opakovaně potvrzeno výsledky v soutěži Prague Wine. Lequilibrio je plné a harmonické víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu, vynikající k pokrmům z červeného masa a vyzrálých sýrů. Nebo 'jen tak' k vychutnání vína samotného. PWT: Velká zlatá medaile za 93 bodů.

La Marescialla 2017, Barbera d’Asti DOCG Superiore (Agostino Pavia). La Marescialla představuje vrchol produkce vinařství. Víno s plným tělem a pěknou strukturou z 'cru' vinice, které , zrálo v použitých barrique soudcích z francouzského dubu. Vhodný společník pro velkou příležitost nebo pro špičkovou gastronomii. PWT 2021: Velká zlatá medaile za 92 bodů.

Všechna vína z tohoto výběru nám mohou být společníkem a doplňkem k našemu jídlu. Vzhledem k jejich charakteru se při výběru pokrmů posunujeme spíše do oblasti červených mas, pokrmů s houbami, omáček nebo zvěřiny. …anebo, si můžeme tato vína vychutnat ‚jen tak‘. Pozor jen na vyšší alkohol, zpravidla na úrovni 15.0% - 15.5%  :-) Všechna vína z tohoto výběru jsou vhodná k několikaleté archivaci, zpravidla 8-10 roků od sklizně, některá i déle – doporučuji se podívat na kartu jednotlivých vín.

Ochutnejte vína z jedné odrůdy, ale různých terroir a s různým zpracováním, a najděte si to, které je Vaše oblíbené! :-) 

Ochutnejte i vína z druhé sady „Barbera pro potěšení“ :-)

Obsah balení

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne