Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Sada vín Barbera II. - "pro vychutnání"

VM20112

Nový produkt

V listopadové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Barbera - jedné ze dvou (vedle odrůdy Nebbiolo) hlavních odrůd Piemontu. A pro mne osobně, té nejlepší :-) V této sadě "Barbera pro vychutnání" se setkáte s šesti vyzrálými a komplexními víny vhodnými pro zamyšlení se a vychutnání si vín samotných. Přechutnejte a najděte si to svoje oblíbené víno Barbera :-) 

Více informací

2 295 Kč s DPH

Namísto 2 511 Kč

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 2 245 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaobvykle tmavá rubínově červená, ve vyšším věku s fialovými odlesky
Vůnězpravidla ovocná s tóny dřeva z ušlechtilého dřeva, koření, tabáku - viz popis jednotlivých vín
Chuťvína s plným tělem a pevnou strukturou, harmonická, zpravidla s pěknými tříslovinami - více viz popis jednotlivých vín
Obsah cukruSuché
OdrůdaBarbera
Ročník2010, 2012, 2015, 2016, 2x 2017
Alkoholzpravidla okolo 15%
Archivacezpravidla do 10 roků, ale i více - viz popis jednotlivých vín
Oceněnívína byla opakovaně oceněna na Prague Wine Trophy velkou zlatou medailí, také v Grand testu časopisu Wine & Degustation
PříležitostVína Barbera z tohoto výběru jsou vhodným společníkem pro významnou příležitost nebo pro vychutnání si vína samotného. Výtečný dárek pro toho, kdo velké víno dokáže ocenit
JídloBarbera je obvykle univerzální víno k širokému spektru pokrmů, ale u těchto vín doporučuji párovat spíše s výraznějšími pokrmy: červené maso, omáčky i zvěřina, nebo talíř vyzrálých sýrů

Více informací

V listopadové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Barbera - jedné ze dvou (vedle odrůdy Nebbiolo) hlavních odrůd Piemontu. A pro mne osobně, té nejlepší :-) V této sadě "Barbera pro vychutnání" se setkáte s šesti vyzrálými a komplexními víny vhodnými pro zamyšlení se a vychutnání si vín samotných. Naproti tomu, v sadě "pro potěšení" se setkáte s šesti víny 'přímočařejšími' a v nejlepším slova smyslu vhodnými jako doplněk k Vašemu jídlu.  :-)  Věřím, že Vám tento výběr přijde vhod.        

Ve výběru nás čekají vína z produkce pěti vinařů, ze tří produkčních pod-oblastí Asti DOCG, Alba DOC a Monferrato DOCG:

Pörlapa 2010 a 2016, Barbera d’Asti DOCG Superiore. Pörlapa je ‚vlajkovou lodí‘ vinařství Boeri, pravidelně získává vysoká ocenění na Prague Wine Trophy a z mezinárodních soutěží. Hrozny pochází ze staré vinice, keře mají v průměru okolo 80 roků, a k výrobě jsou použity ty nejlepší hrozny. Ve sklepě víno zrálo 18 měsíců v nových barrique soudcích a delší dobu na láhvi. Víno Pörlapa je výjimečné víno, doporučujeme k výrazným úpravám červeného masa a ke zvěřině, případně k vyzrálým sýrům. Nebo jen tak ‚k hlubokému zamyšlení‘ – ale pozor na obsah alkoholu, který dosahuje až 15.5%! ;-)

Lequilibrio 2012, Barbera d’Asti DOCG Superiore. Další nádherné víno a jedna z mých nejoblíbenějších Barber J Vynikající víno, komplexní a přitom přístupné, hladké až sametové. Kvalitou srovnatelné s vínem Porlapa, ale přitom úplně jiné, člověk by skoro nevěřil, že se jedná o stejnou odrůdu a podobný způsob zpracování – toto víno zrálo 12 měsíců v nových barrique soudcích. Doporučujeme si toto víno vychutnat při významné příležitosti, případně k vybrané gastronomii – omáčkám, úpravám červeného masa a sýrům.

Bionzo 2017, Barbera d’Asti DOCG Superiore. Elegantní víno s plným tělem a pěknou strukturou, zrálo 12 měsíců ve středně velkém sudu ze slavonského dubu. Párování s jídlem podobné jako u vína Lequilibrio. Také vhodné k několikaleté archivaci.

Barbera d’Alba DOC 2017. Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého červeného ovoce v kombinaci s ušlechtilým dřevem z dubových sudů. Výborné k úpravám červeného masa a hub nebo k vychutnání si vína 'jen tak' (pozor na vyšší alkohol!). Výtečné teď stejně tak jako po dalších 5 rocích. 

Rataraura 2016, Barbera del Monferrato DOCG Superiore jste nám již vykoupili - děkujeme za zájem!, ale musíme řešit náhradu: nabízíme Vám víno Reitemp 2015, Barbera del Monferrato DOCG Superiore. Mimořádné víno z tradiční 'cru' vinice, navíc ze starých keřů. Také práce ve sklepě byla provedena s pečlivostí - víno zrálo 36 měsíců ve dřevěných sudech. Reitemp můžeme použít v 'náročné gastronomii': můžeme je párovat se širokým spektrem pokrmů - od těstovin, především s masovou náplní, přes pokrmy s použitím hub, úpravy červeného masa až po talíř s výběrem sýrů. Nebo nebo pro pití 'jen tak' kvůli plnému vychutnání charakteru tohoto výjimečného vína.

Všechna vína z tohoto výběru nám mohou být společníkem a doplňkem k našemu jídlu. Vzhledem k jejich charakteru se při výběru pokrmů posunujeme spíše do oblasti červených mas, pokrmů s houbami, omáček nebo zvěřiny. …anebo, si můžeme tato vína vychutnat ‚jen tak‘. Pozor jen na vyšší alkohol, zpravidla na úrovni 14.5% - 15.5%  :-)

Ochutnejte vína z jedné odrůdy, ale různých terroir a s různým zpracováním, a najděte si to, které je Vaše oblíbené! :-) 

Ochutnejte i vína z druhé sady "Barbera pro potěšení" :-)

Obsah balení

 • 572 Kč  635 Kč  -10%
  1 x

  Porlapa, Barbera ze starých keřů, je vlajková loď vinařství. Výjimečné víno pro výjimečné příležitosti! Mohutné víno srovnatelné s víny Barolo a Brunello, Šampión soutěže Prague Wine Trophy. Máme v archivu uchované láhve ročníků 2008, 2010, 2012, 2013 a 2014 (špičkové ročníky 2009 a 2015 nabízíme zvlášť), pokud máte zájem o konkrétní ročník, napište Vaše...

  572 Kč  635 Kč  -10%
  Sleva!
 • 437 Kč  485 Kč  -10%
  1 x

  Lequilibrio z řady „Le Selezioni“ (výběrová vína) patří mezi vrchol produkce vinařství, což bylo opakovaně potvrzeno výsledky v soutěži Prague Wine Trophy (94 bodů pro tento ročník!). Lequilibrio je plné a harmonické víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu, vynikající k pokrmům z červeného masa a vyzrálých sýrů. Nebo 'jen tak' k vychutnání vína samotného.

  437 Kč  485 Kč  -10%
  Sleva!
 • 392 Kč  445 Kč  -12%
  1 x

  Mimořádné víno z tradiční vinice, navíc ze starých keřů. Reitemp můžeme použít v 'náročné gastronomii' nebo pro pití 'jen tak'.

  392 Kč  445 Kč  -12%
  Sleva!
 • 311 Kč  345 Kč  -10%
  1 x

  Bionzo je výtečná Barbera, harmonické ovocité víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu s výjimkou těžkých úprav červeného masa nebo zvěřiny. Vhodné též k pití jen tak, ať už teď nebo za několik roků.  Víno je vyprodáno, pracujeme na doplnění našich zásob. Můžete si je (před)objednat, dodáme Vám je začátkem června. Jako omluvu a kompenzaci za čekání na...

  311 Kč  345 Kč  -10%
  Sleva!
 • 500 Kč  555 Kč  -10%
  1 x

  Porlapa, Barbera ze starých keřů, je vlajková loď vinařství. Výjimečné víno pro výjimečné příležitosti! Mohutné víno srovnatelné s víny Barolo a Brunello, Šampión soutěže Prague Wine Trophy.  

  500 Kč  555 Kč  -10%
  Sleva!
 • 302 Kč  335 Kč  -10%
  1 x

  Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého červeného ovoce v kombinaci s ušlechtilým dřevem z dubových sudů. Výborné k úpravám červeného masa a hub nebo k vychutnání si vína 'jen tak' (pozor na vyšší alkohol!). Výtečné teď stejně tak jako po dalších 5 rocích. 

  302 Kč  335 Kč  -10%
  Sleva!

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne