Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Barbera La Ca Nova 2017, Barbera d'Alba DOC

L304

Nový produkt

Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého červeného ovoce v kombinaci s ušlechtilým dřevem z dubových sudů. Výborné k úpravám červeného masa a hub nebo k vychutnání si vína 'jen tak' (pozor na vyšší alkohol!). Výtečné teď stejně tak jako po dalších 5 rocích. 

Více informací

318 Kč s DPH

-5%

 335 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 302 Kč Až do 201 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaintenzivní rubínově červená
Vůněintenzivní vůně zralého červeného ovoce v kombinaci s vůní vanilky a ušlechtilého dřeva
Chuťvíno má plné kulaté tělo, na patře cítíme vyzrálé ovoce až k marmeládovým tónům, na patře je sametové a cítíme teplo a až sladkost; v dlouhé dochuti cítíme příjemné třísloviny
BioAno
Obsah cukruSuché
OdrůdaBarbera
Ročník2017
Alkohol14.5%
Archivace5 - 8 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2020: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostVychutnání vína 'jen tak'
Jídlodoporučujeme k těstovinám, tepelně upravené zelenině, úpravám bílého i červeného masa - pečené, vařené, dušené nebo k talíři středně vyzrálých sýrů na závěr

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z jedné vinice (Loreto) v obci Barbaresco, svah s jižní expozicí v nadmořské výšce 270 metrů; stáří keřů 20-25 roků; půdu tvoří převážně vápence a pískovce - bývalé mořské dno.

Výroba

V červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem hroznů pro další zpracování proběhl na přelomu září a října. Fermentace na slupkách, asi 20 dnů s několikerým ponořením matolinového koláče každý den, proběhla v nerezovém tanku s použitím pouze přírodních kvasinek. Následuje zrání v použitých 30 hl sudech z rakouského dubu po dobu 12 měsíců, lahvování a ležení na lahvi asi 6 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Barbera je nejrozšířenější odrůda oblasti Piemont, touto odrůdou je osázeno více než 50% plochy vinic v Piemontu. Odrůda původně dávající vína nižší kvality pro každodenní pití, prodávané často bez lahvování, se v posledních dvou-třech desetiletích vypracovala na čelnou pozici mezi víny Piemontu. Tato Barbera je toho důkazem - plné a harmonické víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu, ale nejvíce vynikne s masovými nebo houbovými pokrmy. Také výtečné k výběru sýrů nebo pro vychutnání 'jen tak' - ale pozor na vyšší alkohol tohoto koncentrovaného vína!

Produkce

Asi 8,000 láhví ročně 

Další ocenění

Předchozí ročník získal tato ocenění:

PWT 2019: Velká zlatá medaile pro Barbera d'Alba 2016

Vínařství La Ca Nova bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2019, 2020, 2021, 2022 a 2023.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne