Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Sada vín z odrůdy Dolcetto

VM2309

Nový produkt

V zářijové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Dolcetto - třetí nejdůležitější červené odrůdy Piemontu. V této sadě se setkáte s šesti suchými víny vhodnými jak pro gastronomii tak i pro zamyšlení a vychutnání si vín samotných. Přechutnejte a najděte si to svoje oblíbené víno Dolcetto :-) 

Více informací

1 725 Kč s DPH

Namísto 1 970 Kč

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 1 675 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvarubínová
Vůněviz popis jednotlivých vín
Chuťviz popis jednotlivých vín
Obsah cukruSuché
OdrůdaDolcetto
Ročník2x 2021 a 1x 2017, 2019, 2020 a 2022
Alkoholviz popis jednotlivých vín
Archivaceviz popis jednotlivých vín, obvykle 2 - 5 roků
OceněníPWT: 2x Regionální šampión, 4x Velká zlatá medaile
PříležitostGastronomie
Jídlovína Dolcetto jsou univerzální víno na Váš stůl, vhodný společník k předkrmům a dále k těstovinám a pokrmům z tepelně upravené zeleniny a masa bílého i červeného, až po talíř sýrů na závěr, detailně viz popis jednotlivých vín

Více informací

Ve zvýhodněném výběru měsíce září Vás čekají dvě vína z výše zmíněné nejvyšší denominace Dogliani DOCG doplněné čtyřmi víny kategorie DOC, vždy po jedné z denominací Acqui, Alba, Colli Tortonesi a Monferrato. Porovnejte vína pocházející z různých terroir a také odrážející individuální práci vinaře ve sklepě. Věřím, že Vám přehled vín Dolcetto z naší zářiové nabídky přijde vhod! :-)

V sadě Dolcetto najdete tato vína: 

La Ueca 2019, Dolcetto d’Acqui DOC Superiorez vinařství Ivaldi Franco. Víno má rubínovou barvu s nachovými tóny, vůně připomíná červené ovoce, především třešně. Jak bylo řečeno, vína Dolcetto jsou univerzální pro párování s jídlem, mohou doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů na závěr. Víno La Uéca obstojí i samotné při užívání si vína 'jen tak' s malým občerstvením. Doporučuji k lehčím úpravám červeného masa. PWT 2022: Velká zlatá medaile.

Dolcetto d’Alba DOC 2022 (BIO, nefiltrované)z vinařství La Ca Nova (PWT: 5-hvězdičkové vinařství). Univerzální společník pro širokou paletu pokrmů - k předkrmu, zeleninovým polévkám, rizotu, teplým úpravám zeleniny, těstovinám nebo lehkým úpravám červeného masa. PWT nehodnoceno.

Suciaja 2017, Colli Tortonesi DOC Rossoz vinařství La Colombera (PWT: 5-hvězdičkové vinařství).  Víno Suciaja z odrůdy Nibió (patří do rodiny Dolcetto) se představuje ovocitým charakterem, doporučujeme k pečeným a grilovaným masům nebo středně vyzrálým sýrům. PWT 2021: Velká zlatá medaile a Regionání šampión.

Monferrato DOC Dolcetto 2021 z vinařství Boeri Alfonso (PWT: 5-hvězdičkové vinařství). Víno s příjemnou kyselinkou a v chuti s tóny zralého červeného ovoce. Ideální víno k předkrmům, rizotu, tepelně upravené zelenině, těstovinám s masem, bílému masu a lehčím úpravám červeného masa nebo čerstvým a středně vyzrálým sýrům. PWT nehodnoceno.

Puncin 2021, Dogliani DOCG Superiore (BIO, nesířené a nefiltrované)z vinařství Osvaldo Barberis (PWT: 5-hvězdičkové vinařství).  K výrobě byly použity nejlepší vyzrálé hrozny z viniční trati na temeni kopce (odtud pochází název vína: „puncin“ = „vrchol kopce, temeno“). Vína Dogliani nabízí plné tělo, harmonii a eleganci a můžeme je párovat s pokrmy z bílého masa přes těstoviny, rizoto, tepelně upravenou zeleninu až k po pokrmy z červeného masa - s výjimkou těžkých a výrazně kořeněných úprav; nebo si jej užijte 'jen tak'. PWT 2023: Velká zlatá medaile a Regionání šampión.

Valdiba 2020, Dogliani DOCG (BIO, nesířené a nefiltrované)z vinařství Osvaldo Barberis. Hrozny k výrobě tohoto vína pochází ze stejnojmenné ‚cru‘ vinice a k výrobě byly použity jen nejlepší vyzrálé hrozny. Párování s pokrmy je podobné jako u předchozího vína. Opět, toto víno si můžete užít 'jen tak' s drobným občerstvením. PWT 2022: Velká zlatá medaile.

Porovnejte vína pocházející z různých terroir a také odrážející individuální práci vinaře ve sklepě :-)

Obsah balení

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne