Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Sada vín z odrůdy Dolcetto

VM2209

Nový produkt

V zářijové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Dolcetto - třetí nejdůležitější červené odrůdy Piemontu. V této sadě se setkáte s šesti suchými víny vhodnými jak pro gastronomii tak i pro zamyšlení a vychutnání si vín samotných. Přechutnejte a najděte si to svoje oblíbené víno Dolcetto :-) 

Více informací

1 695 Kč s DPH

Namísto 1 873 Kč

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 1 645 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvarubínová
Vůněviz popis jednotlivých vín
Chuťviz popis jednotlivých vín
Obsah cukruSuché
OdrůdaDolcetto
Ročník1x 2017, 1x 2018, 4x 2020
Alkoholviz popis jednotlivých vín
Archivaceviz popis jednotlivých vín, obvykle 2 - 5 roků
OceněníPWT: 1x Regionální šampión, 3x Velká zlatá medaile, 1x Zlatá medaile
PříležitostGastronomie
Jídlovína Dolcetto jsou univerzální víno na Váš stůl, vhodný společník k předkrmům a dále k těstovinám a pokrmům z tepelně upravené zeleniny a masa bílého i červeného, až po talíř sýrů na závěr, detailně viz popis jednotlivých vín

Více informací

Ve zvýhodněném výběru měsíce září Vás čekají dvě vína z výše zmíněné nejvyšší denominace Dogliani DOCG doplněné čtyřmi víny kategorie DOC, vždy po jedné z denominací Acqui, Alba, Colli Tortonesi a Monferrato. Porovnejte vína pocházející z různých terroir a také odrážející individuální práci vinaře ve sklepě. Věřím, že Vám přehled vín Dolcetto z naší zářiové nabídky přijde vhod! J

V sadě Dolcetto najdete tato vína: 

La Ueca 2019, Dolcetto d’Acqui DOC Superiorez vinařství Ivaldi Franco. Víno má rubínovou barvu s nachovými tóny, vůně připomíná červené ovoce, především třešně. Jak bylo řečeno, vína Dolcetto jsou univerzální pro párování s jídlem, mohou doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů na závěr. Víno La Uéca obstojí i samotné při užívání si vína 'jen tak' s malým občerstvením. Doporučuji k lehčím úpravám červeného masa. PWT 2022: Velká zlatá medaile.

Dolcetto d’Alba DOC 2020 (BIO, nefiltrované)z vinařství La Ca Nova (PWT: 5-hvězdičkové vinařství). Univerzální společník pro širokou paletu pokrmů - k předkrmu, zeleninovým polévkám, rizotu, teplým úpravám zeleniny, těstovinám nebo lehkým úpravám červeného masa.

Suciaja 2017, Colli Tortonesi DOC Rossoz vinařství La Colombera (PWT: 5-hvězdičkové vinařství).  Víno Suciaja z odrůdy Nibió (patří do rodiny Dolcetto) se představuje ovocitým charakterem, doporučujeme k pečeným a grilovaným masům nebo středně vyzrálým sýrům. PWT 2021: Velká zlatá medaile a Regionání šampión.

Monferrato DOC Dolcetto 2020 z vinařství Boeri Alfonso (PWT: 5-hvězdičkové vinařství). Víno s příjemnou kyselinkou a v chuti s tóny zralého červeného ovoce. Ideální víno k předkrmům, rizotu, tepelně upravené zelenině, těstovinám s masem, bílému masu a lehčím úpravám červeného masa nebo čerstvým a středně vyzrálým sýrům.

Puncin 2020, Dogliani DOCG Superiore (BIO, nesířené a nefiltrované)z vinařství Osvaldo Barberis (PWT: 5-hvězdičkové vinařství).  K výrobě byly použity nejlepší vyzrálé hrozny z viniční trati na temeni kopce (odtud pochází název vína: „puncin“ = „vrchol kopce, temeno“). Vína Dogliani nabízí plné tělo, harmonii a eleganci a můžeme je párovat s pokrmy z bílého masa přes těstoviny, rizoto, tepelně upravenou zeleninu až k po pokrmy z červeného masa - s výjimkou těžkých a výrazně kořeněných úprav; nebo si jej užijte 'jen tak'. PWT 2022: Zlatá medaile.

Valdiba 2020, Dogliani DOCG (BIO, nesířené a nefiltrované)z vinařství Osvaldo Barberis. Hrozny k výrobě tohoto vína pochází ze stejnojmenné ‚cru‘ vinice a k výrobě byly použity jen nejlepší vyzrálé hrozny. Párování s pokrmy je podobné jako u předchozího vína. Opět, toto víno si můžete užít 'jen tak' s drobným občerstvením. PWT 2022: Velká zlatá medaile.

Porovnejte vína pocházející z různých terroir a také odrážející individuální práci vinaře ve sklepě :-)

Obsah balení

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne