Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Dolcetto La Ca Nova 2022, Dolcetto d'Alba DOC

L306

Nový produkt

Vína Dolcetto se obvykle pijí mladá a jsou oblíbená v gastronomii pro svoji ‚přizpůsobivost‘ k různým typům pokrmů – naše Dolcetto je univerzální víno, které můžeme použít k téměř celému jídlu - k předkrmu, zeleninovým polévkám, rizotu, teplým úpravám zeleniny, těstovinám nebo lehkým úpravám červeného masa. 

Více informací

315 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaintenzivní rubínově červená
Vůněsvěží, harmonická vůně zralého červeného ovoce
Chuťelegantní víno s výraznou kombinací ovocných chutí, na patře cítíme příjemné třísloviny v harmonii s kyselinkou, v závěru zpravidla cítíme nádech hořké chuti mandlí
BioAno
Obsah cukruSuché
OdrůdaDolcetto
Ročník2022
Alkohol14.0%
Archivace2 - 4 roky
OceněníDalší ocenění - viz popis vína
PříležitostGastronomie
JídloDolcetto je univerzální víno, které může doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem. Ideální pro grilování.

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z několika vinic v obci Barbaresco, svahy s jižní a jihovýchodní expozicí v nadmořské výšce 270-290 metrů; stáří keřů je okolo 15 roků; půdu tvoří převážně vápence a pískovce - bývalé mořské dno.

Výroba

Začátkem července probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem hroznů pro další zpracování proběhl v polovině září. Fermentace na slupkách, asi 14 dnů s několikerým ponořením matolinového koláče každý den, proběhla v nerezovém tanku s použitím pouze přírodních kvasinek. Následuje zrání také v nerezovém tanku po dobu 6 měsíců, lahvování a ležení na lahvi asi 2 měsíce, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Dolcetto je jedna z typických piemontských odrůd, mimo tento region se v podstatě nepěstuje. Vína Dolcetto se obvykle pijí mladá a nejsou vhodná (až na výjimky – oblast Dogliani nebo Ovada) k dlouhodobé archivaci. Někdy je Dolcetto přirovnáváno svým charakterem k vínu Beaujolais. Naše víno Langhe Dolcetto je lehké univerzální víno s výrazným ovocným charakterem s nižším obsahem kyselinek a minimem tříslovin, které může doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů (ne těch vyzrálých) na závěr.

Produkce

Asi 8,000 láhví ročně 

Další ocenění

Předcházející ročníky zíkaly následující ocenění:

Prague Wine Trophy 2018: Regionální šampion a Zlatá medaile pro víno ročníku 2017

Prague Wine Trophy 2020: Zlatá medaile pro víno ročníku 2018

Vínařství La Ca Nova bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2019, 2020, 2021, 2022 a 2023.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne