Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Zvýhodněná nabídka měsíce - Sada vín z novinek v naší nabídce

VM2404

Nový produkt

V dubnové nabídce Vám přinášíme výběr šesti italských vín - novinek v naší nabídce. Vždy po dvou ze tří vinařství, čtyři červená doplní dvě bílá vína. Původem všechna z Piemontu. Ochutnejte a najděte si to svoje oblíbené víno :-) 

Více informací

2 075 Kč s DPH

Namísto 2 369 Kč

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 2 025 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barva4x červené, 2x bílé
Vůněviz popis jednotlivých vín
Chuťviz popis jednotlivých vín
Obsah cukruSuché
Odrůdabílá: Arneis, kupáž Chardonnay + Cortese, červená: 2x Barbera, Dolcetto, 1x kupáž Barbera + Nebbiolo
Ročník1x 2020, 3x 2021, 1x 2022 a 1x 2023
Archivaceviz popis jednotlivých vín
Oceněnínovinky - PWT zatím nehodnoceno
PříležitostGastronomie

Více informací

V uplynulých týdnech jme pro Vás dovezli řadu nových vín, která rozšiřují naši nabídku pro Vás, ať už se jedná o nové vinařství nebo nově zařazená vína u stávajících vinařství. Proto jsme se rozhodli Vám v dubnové nabídce přinést výběr vín z těchto novinek. Můžete se těšit na šest vín z Piemontu, čtyři červená a dvě bílá (vždy po dvou vínech ze tří vinařství: Davide Canina  - projekt I PARCELLARI, Maurizio Delpero a Rocco di Carpeneto). 

Ve výběru měsíce dubna se můžete těšit na tato vína:

Davide Canina a jeho projekt I PARCELLARI

Davide Canina je sommeliér, vinařský nadšenec a v posledních letech i négociant. Davide vždy vyznával myšlenku, že víno vzniká především na vinici a ve sklepě je možné jeho vlastnosti už jen utvrdit ale ne změnit. Z této myšlenky vznikl projekt I PARCELLARI (odvozeno od výrazu „parcella“ – i u nás používaného). Do naší nabídky jsme aktuálně přidali tři vína z odnože projektu „treparcelle“ – „tři parcely“, která přináší vína dostupnější cenové úrovně. Dvě z nich najdete vnašem výběru.

Treparcelle Rosso 2022, Piemonte DOC Rosso (50% Barbera + 50% Nebbiolo). Víno Treparcelle Rosso je kupáž dvou nejznámějších odrůd Piemontu. Je vhodné pro párování s širokým spektrem pokrmů od těstovin s masem nebo houbami přes úpravy červeného masa až po výběr vyzrálých sýrů na závěr.

Treparcelle Bianco 2023, Piemonte DOC Bianco (50% Chardonnay + 50% Cortese). Víno Treparcelle Bianco je kupáž dvou odrůd: globální Chardonany a lokální Cortese, které ‚stojí‘ za světoznámými víny Gavi DOCG. Je vhodné pro párování s širokým spektrem pokrmů: od polévek a předkrmů přes zeleninové saláty až k pokrmům z ryb a bílého masa nebo výběr čerstvých a středně vyzrálých sýrů na závěr.

Maurizio Delpero

Maurizio Delpero je ve své profesi sklepmistrem v barolovém vinařství Gomba Boschetti. Současně pracuje i v rodinném vinařství Delpero, kde vytvořil řadu vín láhvovanou pod jeho vlastním jménem. Tři taková vína jsme právě dovezli a zařadili do naší nabídky, dvě z nich najdete v našem výběru.

Barbera d’Alba DOC Superiore 2021. Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého červeného ovoce v kombinaci s kořenitými tóny. Výborné ke všem úpravám červeného masa a hub nebo k vychutnání si vína 'jen tak' (pozor na vyšší alkohol!). Výtečné teď stejně tak jako po dalších 5 rocích. 

Roero Arneis DOCG Riserva 2021. Roero Arneis Riserva je víno s plným tělem a pevnou strukturou přinášející bohatou kombinaci ovocných a květinových chutí a vůní. Doporučujeme je k těstovinám, úpravám bílého masa nebo k výběru středně vyzrálých sýrů. 

Rocco di Carpeneto

Vinařství Rocco di Carpeneto jsme (znovu)zařadili do naší nabídky minulý měsíc. Z nabídky vín jsem pro Vás vybral po jednom víně z odrůdy Barbera a Dolcetto. Obě vína jsou záměrně ponížena na úroveň Vino Rosso, aby vinař při práci ve sklepě nemusel dodržovat striktní omezení daná vinařským zákonem. U nás bychom toto vinařství zařadili mezi tzv. Autentisty.

Rapp 2020, Vino Rosso (100% Barbera). Víno se středním tělem, představuje se výrazným ovocným charakterem s nižším obsahem kyselinek a tříslovin. Toto víno může doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů na závěr. S výjimkou těžkých omáček a zvěřiny. Organická produkce

Aur-Oura 2021, Vino Rosso (100% Dolcetto). Elegantní víno s výrazným ovocným charakterem s nižším obsahem kyselinek a tříslovin. Podobně jako předešlé víno je výtečné pro gastronomii kde může doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů na závěr. Víno Aur-Oura patří do 'šlechtické' denominace pro vína Dolcetto - Ovada DOCG, ale bylo záměrně deklasifikováno. Pozor na vyšší alkohol. Organická produkce.

Ochutnejte vína z různých odrůd, terroir a způsobů zpracování a najděte si to Vaše oblíbené! Každé víno z výběru měsíce si v následujících třech měsících můžete objednat systémem 5+1, Vy si objednáte 5 láhví, my Vám přidáme šestou zdarma :-) 

  

Obsah balení

 • 311 Kč  345 Kč  -10%
  1 x

  Elegantní víno s výrazným ovocným charakterem s nižším obsahem kyselinek a tříslovin, které může doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů na závěr. Víno Aur-Oura patří do 'šlechtické' denominace pro vína Dolcetto - Ovada DOCG, ale bylo záměrně deklasifikováno. 

  311 Kč  345 Kč  -10%
  Sleva!
 • 347 Kč  385 Kč  -10%
  1 x

  Víno Rapp se představuje výrazným ovocným charakterem s nižším obsahem kyselinek a tříslovin. Toto víno může doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů na závěr. S výjimkou těžkých omáček a zvěřiny.

  347 Kč  385 Kč  -10%
  Sleva!
 • 499 Kč  525 Kč  -5%
  1 x

  Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého červeného ovoce v kombinaci s kořenitými tóny. Výborné ke všem úpravám červeného masa a hub nebo k vychutnání si vína 'jen tak' (pozor na vyšší alkohol!). Výtečné teď stejně tak jako po dalších 5 rocích. 

  499 Kč  525 Kč  -5%
  Sleva!
 • 423 Kč  445 Kč  -5%
  1 x

  Roero Arneis Riserva je víno s plným tělem a pevnou strukturou přinášející bohatou kombinaci ovocných a květinových chutí a vůní. Doporučujeme je k těstovinám, úpravám bílého masa nebo k výběru středně vyzrálých sýrů. 

  423 Kč  445 Kč  -5%
  Sleva!
 • 395 Kč
  1 x

  Víno Treparcelle Rosso je kupáž dvou nejznámějších odrůd Piemontu: Barbera a Nebbiolo. Je vhodné pro párování s širokým spektrem pokrmů od těstovin s masem nebo houbami přes úpravy červeného masa až po výběr vyzrálých sýrů na závěr. Ale nejlépe si je užijeme samotné při výjimečné příležitosti.

  395 Kč
 • 395 Kč
  1 x

  Víno Treparcelle Bianco je kupáž dvou odrůd: Chardonany a Cortese. Je vhodné pro párování s širokým spektrem pokrmů: od polévek a předkrmů přes zeleninové saláty až k pokrmům z ryb a bílého masa nebo výběr čerstvých a středně vyzrálých sýrů na závěr.

  395 Kč

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne