Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Zvýhodněná nabídka měsíce - Sada vín z naší ochutnávky s italskými vinaři

VM2303

Nový produkt

V březnové nabídce Vám přinášíme výběr šesti italských vín - pět červených doplní jedno bílé víno. Původem pět z Piemontu a jedno z Toskánska. Ochutnejte a najděte si to svoje oblíbené víno :-) 

Více informací

2 425 Kč s DPH

Namísto 2 619 Kč

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 2 375 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Region5x Piemont, 1x Toskánsko
Barva5x červené, 1x bílé
Vůněviz popis jednotlivých vín
Chuťviz popis jednotlivých vín
Obsah cukruSuché
Odrůdabílé: Moscato, červené: 2x Barbera, 2x Nebbiolo, 1x Sangiovese
Ročník1x 2012, 1x 2017, 2x 2018 a 2x 2020
Archivaceviz popis jednotlivých vín
Ocenění1xRegionální šampión, 4x Velká zlatá medaile a 2x Zlatá medaile Prague Wine Trophy
PříležitostGastronomie
Jídloviz popis jednotlivých vín

Více informací

V prvním březnovém týdnu jsme mohli v Praze uvítat tři italské vinaře, kteří osobně představili některá vína z jejich produkce. V březnové nabídce Vám přinášíme výběr vín z naší ochutnávky se třemi italskými vinaři. Můžete se těšit na pět vín z Piemontu (tři vína z vinařství Boeri Alfonso a dvě vína z vinařství Gomba Boschetti) doplněných jedním vínem z Toskánska z vinařství Montemaggio. 

Ve výběru měsíce března se můžete těšit na tato vína:

Vinařství Boeri Alfonso

Martinette 2018, Barbera d’Asti DOCG Superiore. Martinette představuje prostřední úroveň ze tří vín Barbera v nabídce vinařství. Harmonické ovocité víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu s výjimkou těžkých úprav červeného masa nebo zvěřiny. Výtečné v poměru kvalita/cena, dlouhodobě patří k našim nejprodávanějším vínům! Zlatá medaile PWT 2022.

Porlapa 2018, Barbera d’Asti DOCG Superiore. Víno ze starých keřů, vlajková loď vinařství. Výjimečné víno pro výjimečné příležitosti! Mohutné víno srovnatelné s víny Barolo a Brunello, pravidelně oceňované víno (nejen) v soutěži Prague Wine Trophy. Doporučujeme k úpravám červeného masa včetně zvěřiny nebo výběru vyzrálých sýrů. Výtečné teď stejně tak jako po dalších 10 rocích. Velká zlatá medaile PWT 2022.

Ribota 2020, Moscato d’Asti DOCG. Ribota je perlivé víno s nižším obsahem alkoholu a vyšším zbytkovým cukrem, který však díky vyššímu obsahu kyselinek nedominuje v chuti a víno tak působí čerstvým a osvěžujícím dojmem. Výborné víno ke sladkým dezertům, ovocným salátům nebo pro pití 'jen tak', obzvláště v letních dnech. Regionální šampión – Nejlepší šumivé a perlivé víno z Itálie (včetně vín Prosecco a Franciacorta) a Velká zlatá medaile PWT 2022. Nahrazeno vínem ročníku 2021.

Ne každému styl vína Moscato d’Asti ‚sedí‘, ale přesto si myslím, že toto víno stojí za ochutnání. Pokud ale o víno Ribota skutečně nemáte zájem, nabízím Vám výměnu (napište své přání do poznámky k objednávce) za:

Bevión 2021, Piemonte DOC Chardonnay. Výtečné ‚základní víno‘ k jídlu, předkrmu nebo hlavnímu chodu z těstovin, ryb nebo mořských plodů. Lze jej též vhodně kombinovat s jemnými sýry. 

Vinařství Gomba Boschetti

Nebbiolo d’Alba DOC 2020. Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého lesního ovoce v kombinaci s květinovými tóny. Výborné k úpravám bílého i červeného masa nebo výběru středně vyzrálých sýrů. Výtečné teď stejně tak jako po dalších 5 rocích. Zlatá medaile PWT 2022.

Barolo DOCG 2017. Opět odrůda Nebbiolo, koncentrované víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého ovoce v kombinaci s květinovými a kořenitými tóny. Výborné k úpravám červeného masa včetně zvěřiny nebo výběru vyzrálých tvrdých sýrů. Výtečné teď stejně tak jako po dalších 10 rocích. Velká zlatá medaile PWT 2021.

Vinařství Montemaggio

Chianti Classico DOCG 2012. Odrůda Sangiovese, která je dominantní odrůdou nejen Toskánska, ale v širším měřítku i celé střední Itálie, dává plná komplexní vína. Vino Chianti Classico je – vedle vín Brunello a Vino Nobile – jedním ze tří velkých vín vyráběných z této odrůdy. Doporučujeme toto víno k párování s pokrmy pro významnou gastronomickou příležitost. Velká zlatá medaile PWT 2021.

Ochutnejte vína z různých odrůd, terroir a způsobů zpracování a najděte si to Vaše oblíbené! Každé víno z výběru měsíce si v následujících třech měsících můžete objednat systémem 5+1, Vy si objednáte 5 láhví, my Vám přidáme šestou zdarma :-) 

  

Obsah balení

 • 485 Kč
  1 x

  Odrůda Sangiovese, která je dominantní odrůdou nejen Toskánska, ale v širším měřítku i celé střední Itálie, dává plná komplexní vína. Vino Chianti Classico je - vedle vín Brunello a Vino Nobile - jedním ze tří velkých vín vyráběných z této odrůdy. Doporučujeme toto víno k párování s pokrmy pro významnou gastronomickou příležitost.

  485 Kč
 • 581 Kč  645 Kč  -10%
  1 x

  Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého ovoce v kombinaci s květinovými a kořenitými tóny. Výborné k úpravám červeného masa včetně zvěřiny nebo výběru vyzrálých tvrdých sýrů. Výtečné teď stejně tak jako po dalších 10 rocích. 

  581 Kč  645 Kč  -10%
  Sleva!
 • 315 Kč
  1 x

  Martinette představuje prostřední úroveň ze tří vín Barbera v nabídce vinařství. Harmonické ovocité víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu s výjimkou těžkých úprav červeného masa nebo zvěřiny. Bezkonkurenční víno v poměru kvalita/cena, dlouhodobě naše nejprodávanější víno! 

  315 Kč
 • 595 Kč
  1 x

  Porlapa, Barbera ze starých keřů, je vlajková loď vinařství. Výjimečné víno pro výjimečné příležitosti! Mohutné víno srovnatelné s víny Barolo a Brunello, Šampión soutěže Prague Wine Trophy.  

  595 Kč
 • 329 Kč  365 Kč  -10%
  1 x

  Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého lesního ovoce v kombinaci s květinovými tóny. Výborné k úpravám bílého i červeného masa nebo výběru středně vyzrálých sýrů. Výtečné teď stejně tak jako po dalších 5 rocích. 

  329 Kč  365 Kč  -10%
  Sleva!
 • 315 Kč
  1 x

  Ribota je perlivé víno s nižším obsahem alkoholu a vyšším zbytkovým cukrem, který však díky vyššímu obsahu kyselinek nedominuje v chuti a víno tak působí čerstvým a osvěžujícím dojmem. Výborné víno ke sladkým dezertům nebo pro pití 'jen tak' zvláště v letních dnech. 

  315 Kč

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne