Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Zvýhodněná nabídka měsíce - Sada mladých vín ročníku 2022

VM2306

Nový produkt

V červnové nabídce Vám přinášíme výběr mladých vín ročníku 2022. V sadě na Vás čekají čtyři bílá vína a dvě červená vína. Ať už bude svítit sluníčko nebo přijde studená vlna, budete mít při ruce vhodné víno. Ochutnejte a najděte si to svoje oblíbené víno :-) 

Více informací

1 425 Kč s DPH

Namísto 1 610 Kč

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 1 375 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původuItálie
Region4x Lazio, 2x Piemont
Barva4x bílé, 2x červené
Vůněviz popis jednotlivých vín
Chuťviz popis jednotlivých vín
Obsah cukruSuché
OdrůdaBarbera, Bellone, Dolcetto, Greco a Malvasia
Ročník2021
Alkoholviz popis jednotlivých vín
Oceněnívína jsou nově v naší nabídce, ještě nebyla v soutěži Prague Wine Trophy hodnocena
PříležitostGastronomie
Jídloviz popis jednotlivých vín

Více informací

V červnové nabídce Vám přinášíme výběr mladých vín ročníku 2022. V sadě na Vás čekají čtyři bílá vína a dvě červená vína. Ať už bude svítit sluníčko nebo přijde studená vlna, budete mít při ruce vhodné víno. Ve výběru měsíce června se můžete těšit na tato vína:

Nejdříve čtyři bílá vína z vinařství Cincinnato z regionu Lazio – tři odrůdová a jedna kupáž – z tradičních odrůd střední Itálie, jejichž původ sahá až do období antického Říma a o kterých tedy můžeme říci, že je „pili již staří Římané“.

Castore 2022 (Lazio IGT Bellone)‚ lehké a delikátní víno ze starobylé odrůdy Bellone, která je v regionu Lazio 'doma' a pili ji již staří Římané. Víno je vhodné k zeleninovým pokrmům, rybám nebo těstovinám bez masa. (Prague Wine Trophy 2022: Zlatá medaile pro víno předchozího ročníku)

Pantaleo 2022 (Lazio IGT Greco)‚  příjemné víno ze starobylé odrůdy Greco, kterou na území Itálie dovezli staří Řekové ještě před zrodem antického Říma. Víno je vhodné k pokrmům z ryb a mořských plodů nebo těstovinám bez masa. (Prague Wine Trophy 2021: Zlatá medaile pro víno předchozího ročníku)

Puntinata 2022 (Lazio IGT Malvasia del Lazio)‚  lehké víno s ovocným aroma. Jméno vína je odvozeno od odrůdy - Malvasia del Lazio je také nazývána Malvasia Puntinata podle tmavých teček na slupce zralých hroznů. Víno je vhodné k těstovinám bez masa nebo rizotu. (Prague Wine Trophy 2022: Zlatá medaile pro víno předchozího ročníku)

Illirio 2022 (Cori DOC Bianco, kupáž z odrůd Bellone, Malvazia del Lazio a Greco)‚  příjemné víno s výrazným ovocným aroma. Víno je vhodné k těstovinám bez masa, pokrmům z ryb a mořských plodů nebo k zeleninovým salátům. (Prague Wine Trophy 2021: Zlatá medaile pro víno předchozího ročníku)

Bílá vína z regionu Lazio doplňují dvě červená vína z regionu Piemont:

Barbera d’Asti DOCG 2022 z vinařství Boeri Alfonso. Základní víno vinařství, specialisty na vína z odrůdy Barbera. Harmonické ovocité víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu s výjimkou těžkých úprav červeného masa nebo zvěřiny. Bezkonkurenční víno v poměru kvalita/cena. Doporučujeme zvláště k těstovinám a lehkým úpravám masa. (Prague Wine Trophy 2022: Zlatá medaile pro víno předchozího ročníku)

Dolcetto d’Alba DOC 2022 z vinařství La Ca Nova. Organická produkce. Naše Dolcetto je univerzální víno, které můžeme použít k téměř celému jídlu - k předkrmu, zeleninovým polévkám, rizotu, teplým úpravám zeleniny, těstovinám nebo lehkým úpravám červeného masa. 

Ochutnejte vína z různých odrůd, terroir a způsobů zpracování a najděte si to Vaše oblíbené! :-) 

Obsah balení

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne