Kategorie

Slevy

Vinařství Scriani

Vinařství Scriani, které již po řadu generací patří rodině Cottini, najdeme v městečku Fumane v oblasti Valpolicella Classico (východně od jižního cípu jezera Lago di Garda - vinařský region Veneto). Těžiště produkce spočívá ve vínech Valpolicella včetně Amarone, Recioto a Ripasso, ale najdeme zde i bílá vína Custoza, Lugana a Soave z typických lokálních odrůd Garganega, Trebbiano a také Pinot Grigio.  

Vinařství Scriani, které již po řadu generací patří rodině Cottini, najdeme v městečku Fumane v oblasti Valpolicella Classico. Tuto oblast na mapě najdeme severně od města Verona, respektive východně od jižního cípu známého jezera Lago di Garda. Oblast Valpolicella byla známá produkcí vína již v období antického Říma. Vína Valpolicella jsou po dlouhá staletí založena na třech modrých odrůdách: Corvina (a jí příbuzná Covinone), Molinara a Rondinella. Kupáží těchto tří odrůd vznikají jak lehká ‚základní‘ vína Valpolicella, seriózní vína Valpolicella Superiore a Valpolicella Ripasso a také špičková vína Amarone a Recioto. V bílých vínech zde převládají lokální odrůdy Garganega, Trabbiano a všudepřítomný Pinot Grigio. Všechny tyto odrůdy, doplněné menší výsadbou dalších odrůd, najdeme i na vinicích Scriani, které se nachází na úbočí Monte St. Urbano, Hora svatého Urbana – příhodné jméno pro založení vinic :-)  


Vinařství Scriani obhospodařuje celkem 8 hektarů vinic rozdělených do několika tratí zpravidla situovaných do uměle vytvořených teras na úbočí Hory svatého Urbana, nacházejících se v nadmořské výšce 250 – 400 metrů nad mořem. Nejstarší vinice je asi 50 roků stará, na zatím nejmladší vinici jsou keře 9 roků staré. Hustota keřúů je poměrně nízká – zpravidla 3 tisíce hlav na hektar, výjimečně 4.5 tisíce hlav. Geologické složení půdy je založeno na jílovitých půdách s příměsí šedého vápence (pro odborníky: usazeniny z mořského dna v období eocénu :-) ) a čedičových tufů, což je obzvláště vhodné pro pěstování vinné révy pro produkci vysoce kvalitních vín, ne nadarmo si tuto oblast vyhlédli již staří Římané... ;-)


Ve sklepě víno zraje v nádobách různách materiálů a velikostí – nerezových tancích, tradičních středních i velkých sudech i barrique soudcích z francouzského dubu. Vinařství není BIO certifikované, ale veškeré práce a ošetřování révy na vinici probíhají v souladu s přírodou a jejími procesy. Většinu práce ve vinařství zastane Stefano Cottini, vinař třetí generace, kterému pomáhá celá rodina – maželka Mariangela, dospívající děti, sestra a radou i ‚starý pán‘, Stefanův otec. Celková roční produkce vinařství je asi 60,000 láhví.

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 13 z 13 položek
Zobrazeno 1 – 13 z 13 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne