Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Soave DOC 2021

S324

Nový produkt

Vína Soave, odrůdové víno z odrůdy Garganega, je elegantní aromatické víno, vhodné k širokému spektru pokrmů - od polévek přes předkrmy, pokrmy z ryb, těstoviny až po tepelně upravenou zeleninu nebo pokrmy z vajec.

Poslední láhve.

Více informací

212 Kč s DPH

-20%

 265 Kč s DPH 

Parametry

Země původuItálie
RegionVeneto
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
OdrůdaGarganega
Ročník2021
Alkohol12.0%
Archivace2 - 4 roky
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostGastronomie

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vinice Monte Forte d'Alpone úbočí kopce Monte St. Urbano v obci Fumante. Terasy s jižní orientací, stáří keřů okolo 15 roků, hustota keřů 3,000 hlav na hektar; složení půdy je založeno na jílovitých půdách s příměsí šedého vápence (pro odborníky: usazeniny z mořského dna v období eocénu :-) ) a čedičových tufů,

Výroba

Zelená sklizeň s redukcí hroznů probíhá počátkem července, ruční sběr s výběrem hroznů pro další zpracování proběhl v polovině září. Fermentace proběhla v nerezovém tanku při kontrolované teplotě po dobu 12 dnů. Následuje zrání v nerezovém tanku po dobu asi 6 měsíců, polovina doby na kvasničních kalech. Následuje lahvování a ležení na lahvi asi 2 měsíce, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Oblast Valpolicella byla známá produkcí vína již v období antického Říma. Při vyslovení 'vína Valpolicella' si zpravidla představíme červená vína - kupáže založené na třech modrých odrůdách: Corvina (a jí příbuzná Covinone), Molinara a Rondinella.  Ale to není vše, Valpolicella je také domovem pro lehká svěží bílá vína založená na lokálních odrůdách Garganega a Trebbiano. A právě odrůda Garganega je použita k výrobě vína Soave DOC. Víno Soave je vhodné k širokému spektru pokrmů - od polévek přes předkrmy, pokrmy z ryb, těstoviny až po tepelně upravenou zeleninu nebo pokrmy z vajec 

Produkce

Asi 5,000 lahví ročně.

Další ocenění

Vínařství Scriani bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2020 a 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne