Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Zvýhodněná nabídka měsíce - Srovnávací sada vín z odrůdy Veltlínské zelené a Cortese (Gavi DOCG)

VM2308

Nový produkt

V srpnové nabídce měsíce Vám přinášíme 'srovnávací' výběr šesti bílých vín - po třech z odrůdy Veltlínské zelené a Cortese (vína Gavi DOCG). Ochutnejte vína reprezentující produkci bílých vín Itálie a Rakouska a vyberte Vaše oblíbené :-) 

Více informací

1 650 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 1 600 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původu3x Itálie a 3x Rakousko
Region3x Piemont, 2x Weinviertel a 1x Burgenland
Barva6x bílé
Vůněviz popis jednotlivých vín
Chuťviz popis jednotlivých vín
Bio1x BIO
Obsah cukruSuché
OdrůdaCortese a Veltlínské zelené
Ročník4x 2020, 2x 2021
Alkoholviz popis jednotlivých vín
Archivaceviz popis jednotlivých vín
Oceněníviz popis jednotlivých vín
PříležitostGastronomie
Jídloviz popis jednotlivých vín

Více informací

V srpnovém výběru Vám přinášíme ‚duelovou‘ nabídku - porovnáme vína ze dvou předních odrůd Itálie a Rakouska: tři vína z odrůdy Cortese (neboli vína Gavi DOCG, jedné nejoceňovanějších denominací mezi italskými bílými víny) stavíme ‚proti‘ nebo ‚vedle‘ tří vín z odrůdy Veltlínské zelené, která je nejrozšířenější odrůdou Rakouska. Vína pocházejí z produkce vinařství Bergaglio Cinzia a Castellari-Bergaglio na italské straně a Martin Reinfeld a Weingut Humer na rakouské straně. Věřím, že srovnání odrůd a stylů u vybraných vín pro Vás bude příjemným zážitkem a že i naše vína přispějí k Vaší letní pohodě :-)

Ve výběru měsíce srpna se můžete těšit na tato vína:

Odrůda Veltlínské zelené

V.Z. Ried Lenischberg 2021 (qualitatswein) z vinařství Weingut Humer. Lehké víno z trati Lenischberg se představuje pepřovými tóny. Doporučujeme párování s rybou, zeleninovými saláty nebo studenými nářezy.Prague Wine Trophy 2022: Zlatá medaile

V.Z. Ried Kronberg 2020 (Weinviertel DAC Reserve) z vinařství Weingut Humer. Plné víno z výtečné trati Kronberg, výtečné již nyní, ale má i potenciál pro několikaleté ležení. Doporučujeme párování s drůbeží, tepelně upravenou zeleninou nebo pro užití si vína 'jen tak' s výběrem čerstvých a středně vyzrálých sýrů. Prague Wine Trophy 2022: Velká zlatá medaile

Leithaberg DAC Weiss 2020 (100% V.Z.) z vinařství Martin Reifeld. Komplexní plné víno, které zrálo v dubových sudech, celou dobu na kvasničních kalech, představuje vrchol produkce bílých vín tohoto vinařství. Doporučujeme samotné pro vychutnání vína 'jen tak'. Také vhodný společník k párování s jídlem - víno je vhodné k široké paletě pokrmů od předkrmů přes pokrmy z ryb, bílého masa, těstoviny až po lehčí úpravy červeného masa. Výtečné teď stejně jako za několik let. Prague Wine Trophy 2022: Velká zlatá medaile

Odrůda Cortese

La Fornace 2021 (Gavi DOCG) z vinařství Bergaglio Cinzia. Lehké víno, které se vyznačuje jemnou kombinací květinových a ovocných vůní a chutí. Doporučujeme jej k polévkám, pokrmům z ryb, zeleninovým salátům nebo čerstvým sýrům.Prague Wine Trophy 2023: Zlatá medaile

Grifone delle Roveri 2020 (Gavi DOCG di Gavi) z vinařství Bergaglio Cinzia. Plné víno, které se díky zrání na kvasničných kalech vyznačuje výraznými směsí ovocných vůní a chutí. Doporučujeme jej k polévkám, pokrmům z ryb, drůbeži nebo k výběru čerstvých a polovyzrálých sýrů. Prague Wine Trophy 2022: Velká zlatá medaile

Rolona 2020 (Gavi DOCG di Gavi) z vinařství Castellari-Bergaglio. Víno Rolona se představuje bohatou směsí vůní – cítíme zelené hrušky a jablka, citronové plody ale i čerstvé luční seno. Rolona je vhodným společníkem ke všem chodům, doporučujeme jej především k pokrmům z ryb nebo bílého masa, případně k čerstvým sýrům. (PWT nehodnoceno)

Ochutnejte vína z různých odrůd, terroir a způsobů zpracování a najděte si to Vaše oblíbené! :-) 

Obsah balení

 • 324 Kč  360 Kč  -10%
  1 x

  Vína Gavi jsou založena na typické piemontské odrůdě Cortese a jsou řazena mezi nejlepší bílá vína Itálie. Víno Rolona se představuje bohatou směsí vůní – cítíme zelené hrušky a jablka, citronové plody ale i čerstvé luční seno. Rolona je vhodným společníkem ke všem chodům, doporučujeme jej především k pokrmům z ryb nebo čerstvým sýrům.    

  324 Kč  360 Kč  -10%
  Sleva!
 • 355 Kč
  1 x

  Plné víno z odrůdy Veltlínské zelené. Doporučujeme párování s jídlem nebo pro užití si vína 'jen tak' s výběrem čerstvých a středně vyzrálých sýrů. Víno je výtečné již nyní, ale má i potenciál pro několikaleté ležení. 

  355 Kč
 • 355 Kč
  1 x

  Leithaberg DAC Weiss z odrůdy Veltlínské zelené je komplexní plné víno a představuje vrchol produkce bílých vín. Doporučujeme samotné pro vychutnání vína 'jen tak'. Také vhodný společník k párování s jídlem - víno je vhodné k široké paletě pokrmů od předkrmů přes pokrmy z ryb, bílého masa, těstoviny až po lehčí úpravy červeného masa.

  355 Kč
 • 234 Kč  260 Kč  -10%
  1 x

  Mladé čerstvé víno z odrůdy Veltlínské zelené. Doporučujeme párování s drůbeží, tepelně upravenou zeleninou nebo studenými nářezy. Poslední láhve.

  234 Kč  260 Kč  -10%
  Sleva!
 • 221 Kč  245 Kč  -10%
  1 x

  Vína Gavi jsou založena na typické piemontské odrůdě Cortese a jsou řazena mezi nejlepší bílá vína Itálie. Víno La Fornace se vyznačuje jemnou kombinací květinových a ovocných vůní a chutí; doporučujeme jej k polévkám, pokrmům z ryb nebo čerstvým sýrům. Poslední láhve.

  221 Kč  245 Kč  -10%
  Sleva!

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne