Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Sleva! Veltlínské zelené "Ried Lenischberg" 2021

Veltlínské zelené "Ried Lenischberg" 2021

H126

Nový produkt

Mladé čerstvé víno z odrůdy Veltlínské zelené. Doporučujeme párování s drůbeží, tepelně upravenou zeleninou nebo studenými nářezy.

Poslední láhve.

Více informací

234 Kč s DPH

-10%

 260 Kč s DPH 

Parametry

Země původuRakousko
RegionWeinviertel
Barvasvětle zelená
Vůněvýrazná, svěží vůně, ve které se prosazuje peckovité ovoce, s výraznými pepřovými tóny
Chuťvíno je elegantní a šťavnaté, na patře cítíme směs ovocných chutí, jemné pepřové tóny a v závěru také příjemnou kyselinku, víno má na patře středně dlouhé trvání
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
OdrůdaVeltlínské zelené
Ročník2021
Alkohol13.0%
Archivace2 - 4 roky
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostGastronomie
Jídlovíno je vhodným společníkem k široké škále pokrmů - od předkrmu přes těstoviny, bílé maso až k méně výrazným úpravám červeného masa, také vhodné k popíjení 'jen tak' s výběrem čerstvých a středně vyzrálých sýrů

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z viniční trati Lenischberg na svahu hory Manhartsberg v obci Muhlbach, vinice jsou umístěny ve svahu s jižní a jihovýchodní expozicí, půda je převážně sprašová nebo jílovitá. 

Výroba

Začátkem července došlo k ‚zelené sklizni‘ - probírce hroznů, ruční sběr hroznů proběhl v první polovině října. Spontánní fermentace proběhla v nerezovém tanku, stejně tak i zrání vína po dobu 5 měsíců. Následovalo lahvování a ležení na lahvi alespoň 3 měsíce, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Veltlínské zelené je velmi stará autochtonní odrůda pocházející patrně z území dnešního Rakouska. Pravděpodobný původ této autochtonní odrůdy je v region Dolní Rakousko, z oblasti vrchoviny Manghartsberg (rozhraní vinařských region Weinviertel a Kamptal), kde patrně vznikla samovolným křížením odrůd Tramín a St. Georgen. 

Tradiční oblastí pěstování odrůdy je Rakousko, kde je nejrozšířenější odrůdou - roku 2009 vysazena na 36 % plochy vinic, tedy na 17.478 hektarech, převážně ve vinařských regionech Weinviertel (v tomto regionu je skutečně dominantní odrůdou), Kamptal, Kremstal, Donauland a Wachau. Odrůdě bylo roku 2003 přiděleno první rakouské označení původu (Weinviertel DAC) následované dvěma dalšími (Traisental DAC a Kremstal DAC).

Produkce

Asi 15,000 lahví ročně

Další ocenění

Vínařství Weingut Humer bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2021, 2022 a 2023.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne