Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Zvýhodněná nabídka měsíce - Sada vín zařazených do naší nabídky v roce 2023

VM2402

Nový produkt

V únorovém výběru měsíce Vám nabízím výběr vín z našich nových ‚akvizic‘ z uplynulého roku - vína z produkce vinařství, která jsme zařadili do naší nabídky v uplynulém roce. Sada šesti vín, pět červených a jedno bílé, všechna pocházejí z Itálie.

Více informací

1 795 Kč s DPH

Namísto 2 084 Kč

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 1 745 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původuItálie
Region5x Piemont, 1x Toskánsko
Barva5x červené, 1x bílé
Vůněviz popis jednotlivých vín
Chuťviz popis jednotlivých vín
Bio3x organická produkce
Obsah cukruSuché
Odrůda2x Dolcetto a 1x Arneis (bílé), Barbera, Nebbiolo a cuvée (Sangiovese + Merlot a Syrah)
Ročník1x 2009, 1x 2019, 2x 2020, 1x 2021, 1x 2022
Archivaceviz popis jednotlivých vín
OceněníPWT 2023: 1x Šampión kategorie, 1x Platinová medaile a 1x Velká zlatá medaile
PříležitostGastronomie
Jídloviz popis jednotlivých vín

Více informací

V únorovém výběru měsíce Vám nabízím výběr vín z našich nových ‚akvizic‘ z uplynulého roku - vína z produkce vinařství, která jsme zařadili do naší nabídky v uplynulém roce. Sada šesti vín, pět červených a jedno bílé, všechna pocházejí z Itálie. Můžete těšit na tato vína:

Vinařství Cascina Vengore (Piemont)

Vinařství Cascina Vengore se nachází v malé produkční oblasti Terre Alfieri DOCG, do které jsou zařazeny dvě odrůdy – červené Nebbiolo a bílé Arneis. Kromě těchto dvou vín produkují ještě nádherné Barbery v denominaci d’Asti DOCG. Kromě individuálních ocenění jednotlivých vín – včetně Šampióna kategorie – vinařství hned ve svém prvním roce získalo i titul ‚5-hvězdičkové vinařství‘. Do našeho výběru jsme zařadili po jednom víně od každé odrůdy:

Sanrome 2022, Terre di Alfieri DOCG Arneis. Jediné bílé víno v tomto výběru. Příjemné čerstvé víno pocházející z vinice na svahu přírodního amfiteátru. Víno je vhodné pro párování se zeleninovými saláty, pokrmy z ryb a mořských plodů nebo těstovinami. Prague Wine Trophy 2023: Šampión kategorie a Platinová medaile pro víno ročníku 2021.

Belgardo 2020, Terre Alfieri DOCG Nebbiolo. Belgardo je elegantní a harmonické víno pocházející z vinice na svahu přírodního amfiteátru. Víno je výtečné pro párování s pokrmy s lanýži, ale v našem prostředí doporučujeme k těstovinám s masem, rizotu s houbami a téměř všem úpravám červeného masa, případně k výběru vyzrálých sýrů na závěr. Vhodné též k několikaleté archivaci. (PWT nehodnoceno)

Mompirone 2021, Barbera d’Asti DOCG Superiore. Elegantní víno pocházející z vinice na svahu přírodního amfiteátru. Víno je vhodné pro párování s téměř jakýmkoliv jídlem - od rizota nebo těstovin přes pokrmy z bílého masa až po úpravy červeného masa a zvěřiny nebo výběru vyzrálých sýrů na závěr. Vhodné též k několikaleté archivaci. Prague Wine Trophy 2023: Velká zlatá medaile (94 bodů - jeden bod pod ziskem Platinové medaile).

Vinařství Davide Canina (Piemont)

Namísto ’vinařství‘ bychom mohli také říci ‚projekt‘ – sommeliér a négociant Davide Canina úzce spolupracuje s vybranými vinaři na výrobě vín pod dvěma vlastními značkami: I PARCELLARI a Cascina Luna. Do druhé jmenované patří dvě vína, která jsem vybral do naší sady. Protože vína z řady Cascina Luna pocházejí z oblasti Ovada DOCG, která je vyčleněna pro vína z odrůdy Dolcetto, obě vybraná vína jsou vyrobena z této odrůdy. Jedno spadá do denominace DOC a druhé do nejvyšší DOCG. Můžete porovnat jak Vám jednotlivá provedení chutnají.

Dolcetto di Ovada DOC 2019.  příjemné víno s ovocitým charakterem vhodné pro párování s téměř jakýmkoliv jídlem - doporučujeme k těstovinám, tepelně upravené zelenině nebo lehčím úpravám červeného masa. (PWT nehodnoceno)

Ovada DOCG 2020. Představitel 'šlechtické' denominace pro vína z odrůdy Dolcetto. Elegantní víno s výrazným ovocným charakterem s nižším obsahem kyselinek a tříslovin, které může doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů na závěr. (PWT nehodnoceno)

Vinařství Anna Maria Giacomelli (Toskánsko)

Vinařství Giacomelli najdeme na severním okraji produkční oblasti Chianti DOCG. Zaujalo nás, mimo jiné, to že vinař nechává vína zrát ve sklepě tak dlouho, dokud si není jistý, že vína jsou zcela vyzrálá a v optimální kondici. Což je v dnešní uspěchané době vzácnost.

Terre di Chiesina 2009, Toscana IGT Rosso. Víno Terre di Chiesina je 'nepravé Chianti' - hrozny pochází z Chianti oblasti, ale kvůli použití cementových tanků při zrání namísto dřevěných sudů muselo být deklasifikováno. Víno je založeno na odrůdě Sangiovese s menším přídavkem odrůd Merlot a Syrah pro zvýraznění aroma a chuti. Doporučujeme toto víno k párování s pokrmy pro významnou gastronomickou příležitost. (PWT nehodnoceno)

Ochutnejte vína z různých odrůd, terroir a způsobů zpracování a najděte si to Vaše oblíbené! :-) 

Obsah balení

 • 338 Kč  375 Kč  -10%
  1 x

  Víno Terre di Chiesina je 'nepravé Chianti' - hrozny pochází z Chianti oblasti, ale kvůli použití cementových tanků při zrání namísto dřevěných sudů muselo být deklasifikováno. Víno je založeno na odrůdě Sangiovese s menším přídavkem odrůd Merlot a Syrah pro zvýraznění aroma a chuti. Doporučujeme toto víno k párování s pokrmy pro významnou gastronomickou...

  338 Kč  375 Kč  -10%
  Sleva!
 • 435 Kč
  1 x

  Mompirone je elegantní víno pocházející z vinice na svahu přírodního amfiteátru. Víno je vhodné pro párování s téměř jakýmkoliv jídlem - od rizota nebo těstovin přes pokrmy z bílého masa až po úpravy červeného masa a zvěřiny nebo výběru vyzrálých sýrů na závěr. Vhodné též k několikaleté archivaci.

  435 Kč
 • 435 Kč
  1 x

  Belgardo je elegantní a harmonické víno pocházející z vinice na svahu přírodního amfiteátru. Víno je výtečné pro párování s pokrmy s lanýži, ale v našem prostředí doporučujeme k těstovinám s masem, rizotu s houbami a téměř všem úpravám červeného masa, případně k výběru vyzrálých sýrů na závěr. Vhodné též k několikaleté archivaci.

  435 Kč
 • 365 Kč
  1 x

  Sanrome je příjemné čerstvé víno pocházející z vinice na svahu přírodního amfiteátru. Víno je vhodné pro párování se zeleninovými saláty, pokrmy z ryb a mořských plodů nebo těstovinami.

  365 Kč
 • 266 Kč  295 Kč  -10%
  1 x

  Toto víno je představitel 'šlechtické' denominace pro vína Dolcetto - Ovada DOCG. Elegantní víno s výrazným ovocným charakterem s nižším obsahem kyselinek a tříslovin, které může doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů na závěr.

  266 Kč  295 Kč  -10%
  Sleva!
 • 246 Kč  265 Kč  -7%
  1 x

  Víno Dolcetto příjemné víno s ovocitým charakterem vhodné pro párování s téměř jakýmkoliv jídlem - doporučujeme k těstovinám, tepelně upravené zelenině nebo lehčím úpravám červeného masa.

  246 Kč  265 Kč  -7%
  Sleva!

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne