Země původu

Prohlédnuté produkty

Zvýhodněná nabídka měsíce - Sada bílých jednoodrůdových vín oceněných v soutěži Prague Wine Trophy

VM23051

Nový produkt

V květnové nabídce měsíce Vám přinášíme výběr šesti bílých jednoodrůdových vín oceněných v 1. kole soutěže Prague Wine Trophy 2023. Dvě vína získala titul Regionálního šampióna, další získala Velkou zlatou medaili nebo Zlatou medaili. Ochutnejte a najděte si to svoje oblíbené víno :-) 

Více informací

1 895 Kč s DPH

Namísto 2 046 Kč

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 1 845 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původuItálie
Region3x Furlánsko /Friuli-Giulia Venezia), 3x Umbrie
Barva6x bílé
Vůněviz popis jednotlivých vín
Chuťviz popis jednotlivých vín
Bio3x BIO
Obsah cukruSuché
Odrůda2x Grechetto, Ribolla Gialla, 1x Friulano, Trebbiano
Ročník3x 2020 a 3x 2021
Alkoholviz popis jednotlivých vín
Archivaceviz popis jednotlivých vín
OceněníPWT 2023: 2x Regionální šampión, 4x Velká zlatá medaile, 2x Zlatá medaile
PříležitostGastronomie
Jídlok lehké středomořské kuchyni - pokrmům z ryb a mořských plodů nebo bílého masa, zeleninovým salátům; detailní doporučení viz popis jednotlivých vín

Více informací

V květnové nabídce měsíce Vám přinášíme výběr šesti bílých jednoodrůdových vín oceněných v 1. kole soutěže Prague Wine Trophy 2023. Dvě vína získala titul Regionálního šampióna, další získala Velkou zlatou medaili nebo Zlatou medaili. Všechna vína pocházejí z Itálie, po třech ze středoitalského regionu Umbrie a severoitalského regionu Furlánsko (Friuli-Venezia Giulia).

Ve výběru měsíce května se můžete těšit na tato vína:

Troncafuga Bianco 2021 (Umbria IGT Trebbiano)‚ vinařství Plani Arche, BIO. Příjemné víno s poloplným tělem, prezentuje se směsí květinových vůní. Doporučujeme k zeleninovým salátům, rybě nebo méně výrazným úpravám drůbeže. Případně pro přátelské posezení 'jen tak'. PWT 2023: Regionální šampión a Velká zlatá medaile.

Grechetto 2021 (Umbria IGT Grechetto)‚ vinařství Plani Arche, BIO. Grechetto je 'rodinným stříbrem' mezi bílými víny regionu Umbrie. Příjemné víno s vůní zralého ovoce vhodné k zeleninovým salátům, rybě nebo méně výrazným úpravám drůbeže. Případně pro přátelské posezení 'jen tak'. PWT 2023: Velká zlatá medaile.

Il Moggio 2020 (Umbria IGT Grechetto)‚ vinařství Goretti Vini. Zde se setkáváme s netradiční úpravou vína z odrůdy Grechetto - víno Il Moggio zrálo v barrique sudech a představuje se plným tělem a výraznou aromatikou. Vhodné k těstovinám a úpravám drůbeže nebo výběru sýrů. Ale také vynikající pro vychutnání vína samotného. PWT 2023: Velká zlatá medaile.

Ribolla Gialla 2020 (Friuli Colli Orientali DOC), vinařství Spolert. Lehké čerstvé víno, které si užijete se zeleninovým salátem, pokrmem z ryb a mořských plodů nebo výběru čerstvých sýrů. PWT 2023: Regionální šampión a Velká zlatá medaile.

Friulano N 2021 (Friuli Colli Orientali DOC), vinařství Spolert, BIO. Friulano N je příjemné víno s plným tělem, vyrobené v souladu s přírodou. Víno doporučujeme k předkrmům, pokrmům z ryb a mořských plodů, uzeninám nebo k výběru čerstvých sýrů. PWT 2023: Zlatá medaile.

Ribolla Gialla 2020 (IGT Venezia Giulia), vinařství Tenuta Beltrame. Pro srovnání další provedení vína Ribolla Gialla – opět lehké čerstvé víno, které si užijete se zeleninovým salátem, rybě nebo výběru čerstvých sýrů. PWT 2023: Zlatá medaile.

 

Ochutnejte vína z různých odrůd, terroir a způsobů zpracování a najděte si to Vaše oblíbené! :-) 

Ochutnejte i vína z druhé sady: Oceněná cuvée :-)

Obsah balení

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne