Země původu

Prohlédnuté produkty

Slevy

Zvýhodněná nabídka měsíce - Sada bílých jednoodrůdových vín oceněných v soutěži Prague Wine Trophy

VM2405

Nový produkt

V květnové nabídce měsíce Vám přinášíme výběr šesti bílých jednoodrůdových vín oceněných v 1. kole soutěže Prague Wine Trophy 2023. Dvě vína získala titul Regionálního šampióna, další získala Velkou zlatou medaili nebo Zlatou medaili. Ochutnejte a najděte si to svoje oblíbené víno :-) 

Více informací

1 625 Kč s DPH

Namísto 1 913 Kč

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 1 575 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barva6x bílé
Vůněviz popis jednotlivých vín
Chuťviz popis jednotlivých vín
Bio1x BIO
Obsah cukruSuché
Odrůda3xCortese, 2x Arneis a 1x Timorasso
Ročník5x 2022 a 1x 2021
Alkoholviz popis jednotlivých vín
Archivaceviz popis jednotlivých vín
OceněníPWT 2024: 1x Regionální šampión, 5x Velká zlatá medaile, 1x Zlatá medaile
PříležitostGastronomie
Jídlok lehké středomořské kuchyni - pokrmům z ryb a mořských plodů nebo bílého masa, zeleninovým salátům; detailní doporučení viz popis jednotlivých vín

Více informací

V květnové nabídce měsíce Vám přinášíme výběr šesti bílých jednoodrůdových vín oceněných v 1. kole soutěže Prague Wine Trophy 2024. Jedno víno získalo titul Regionálního šampióna s hodnocením těsně pod úrovní Platinové medaile, další čtyři získala Velkou zlatou medaili a jedno Zlatou medaili, opět těsně pod úrovní Velké zlaté. Všechna vína pocházejí z (mého oblíbeného) severoitalského regionu Piemont.

Ve výběru měsíce května se můžete těšit na tato vína:

Grifone delle Roveri 2022 (Gavi DOCG di Gavi, odr. Cortese)‚ vinařství Bergaglio Cinzia. Vína Gavi jsou založena na typické piemontské odrůdě Cortese a jsou řazena mezi nejlepší bílá vína Itálie. Díky zrání na kvasničných kalech se víno Grifone delle Roveri vyznačuje výraznými směsí ovocných vůní a chutí; doporučujeme jej k polévkám, pokrmům z ryb nebo čerstvým sýrům. PWT 2024: Velká zlatá medaile za hodnocení 92 bodů.

La Fornace 2022 (Gavi DOCG di Tassarolo, odr. Cortese)‚ vinařství Bergaglio Cinzia. Další víno Gavi DOCG, tentokrát hrozny pochází z městečka Tassarolo – obě města se vzájemně ‚přetahují‘ o to, kde je vhodnější půda pro pěstování odrůdy Cortese J Víno La Fornace se vyznačuje jemnou kombinací květinových a ovocných vůní a chutí; doporučujeme jej, podobně jako předešlé víno, k polévkám, pokrmům z ryb nebo čerstvým sýrům. PWT 2024: Velká zlatá medaile za hodnocení 92 bodů.

Goccia Secca 2022 (Vino Bianco, odr. Cortese)‚ vinařství Bergaglio Cinzia. Dotřetice víno z odrůdy Cortese, tentokrát dekalsifikováno na ‚stolní víno‘. Charakter vína a doporučené párování s jídlem je podobné jako u vía La Fornace. PWT 2024: Zlatá medaile za hodnocení 89 bodů.

Derthona 2022 (Coll Tortonesi DOC Timorasso)‚ vinařství Poggio Paolo. Timorasso dává vína s komplexní květinovo-ovocnou vůní, v chuti kombinuje ovocitost s kyselinkou, dokonce ve víně ‚cítíme dřevo‘ a krémovitost i když víno zrálo pouze v nerezovém tanku. Doporučujeme především k pokrmům z ryb a mořských plodů a také k tepelným úpravám zeleniny. Případně pro přátelské posezení 'jen tak'. Oceněno i odbornou porotou. PWT 2024: titul Regionální šampión (Nejlepší jednoodrůdové víno z Piemontu) a Velká zlatá medaile za hodnocení 94 bodů.

Sanrome 2022 (Terre Alfieri DOCG Arneis)‚ vinařství Cascina Vengore, BIO. Sanrome je příjemné čerstvé víno pocházející z vinice na svahu přírodního amfiteátru. Víno je vhodné pro párování se zeleninovými saláty, pokrmy z ryb a mořských plodů nebo těstovinami. PWT 2024: Velká zlatá medaile za hodnocení 92 bodů.

Roero Arneis DOCG Riserva 2021, z vinařství Delpero. Roero Arneis Riserva je víno s plným tělem a pevnou strukturou přinášející bohatou kombinaci ovocných a květinových chutí a vůní. Doporučujeme je k těstovinám, úpravám bílého masa nebo k výběru středně vyzrálých sýrů. PWT 2024: Velká zlatá medaile za hodnocení 91 bodů.

Posledně jmenované víno bylo zařazeno i do dubnového výběru. Pokud nechcete ochutnat totéž víno dvakrát po sobě, můžete v poznámce u objednávky požádat o záměnu: buď víno Sanrome 2021 (Šampión kategorie pro rok 2023) nebo Derthona 2019 z vinařství La Colombera (Regionální šampión a Velká zlatá medaile pro rok 2021).

 

Ochutnejte vína z různých odrůd, terroir a způsobů zpracování a najděte si to Vaše oblíbené! :-) 

Obsah balení

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne