Kategorie

Slevy

Vinařství Poggio Giuseppe Paolo

Z nabídky vinařství Poggio Giuseppe Paolo jsme pro Vás vybrali vína z odrůd typických pro produkční oblast Colli Tortonesi - Croatina a Timorasso, doplněná výtečným vínem Barbera školeným ve velkém dubovém sudu.

Rodinná farma Poggio Giuseppe Paolo se nachází v západním Piemontu, asi 10 km jihozápadně od města Tortona (produkční oblast Colli Tortonesi – ‘tortonské kopce’) doslova na hranici s Lombardií. Usedlost Poggio se nachází na kopci Val Curone, na jehož svazích se nachází vinice a sady – kromě vína pěstují take Jablka, hrušky, broskve a švestky. 


Současný majitel Paolo je třetí generace vinařů na této usedlosti. Tradici započal Paolův dědeček Giuseppe, který se k vinařství dostal v mládí, kdy odešel ‘na zkušenou’ do Německa a Švýcarska a tam pracoval u několika vinařů. Po návratu na rodinnou farmu založil první vinice. V současné době zaujímají vinice asi polovinu ze 13 hektarů rozlohy pozemků farmy. Na vinicích najdeme odrůdy Barbera, Cortese, Moscato a dvě odrůdy typické pro oblast Colli Tortonesi – Croatina a Timorasso. Vína z těchto dvou odrůd můžete najít v naší nabídce.  

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 6 z 6 položek
Zobrazeno 1 – 6 z 6 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne