Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Derio 2019, Colli Tortonesi DOC Barbera

P301

Nový produkt

Barbera ze starých keřů, která zrála v dřevěném sudu. Harmonické ovocité víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu s výjimkou těžkých úprav červeného masa nebo zvěřiny. Vhodné k několikaleté archivaci.

Více informací

345 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 311 Kč Až do 207 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaintenzivní rubínová s granátovými odlesky
Vůněve víně cítíme vyzrálé červené ovoce přecházející až do džemových vůní, živočišné kořenité tóny
Chuťplné víno, elegantní a harmonické, na patře cítíme chuť zralého ovoce až do marmeládových tónů, čokolády, černého čaje a také vanilky a ušlechtilého dřeva
Obsah cukruSuché
OdrůdaBarbera
Ročník2019
Alkohol14.5%
Archivace5 - 8 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostGastronomie
Jídlouniverzální víno, vhodné ke všem chodům - počínaje předkrmy přes hlavní jídlo (včetně pokrmů z ryb) až po talíř sýrů na závěr

Více informací

Vinice

Hrozny pro výrobu tohoto vína pochází ze staré vinice - průměrné stáří keřů je přes 60 roků. Vinice se nachází na svahu kopce orientovaném jiho- až jihovýchodním směrem v nadmořské výšce asi 350 metrů, půda je převážně jílovitá a vápencovitá; hustota keřů je 5500 keřů na hektar.

Výroba

V červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem hroznů pro další zpracování probíhá v první polovině října. Fermentace na slupkách probíhá v nerezovém tanku při kontrolované teplotě po dobu 15 dnů. Následuje zrání po dobu 12 měsíců ve středně velkých soudcích (již použitých) z francouzského dubu, následuje lahvování a ležení na lahvi po dobu 6 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Barbera je nejrozšířenější odrůda oblasti Piemont, touto odrůdou je osázeno více než 50% plochy vinic v Piemontu. Jméno Derio pochází z názvu viniční trati, ze které pochází hrozny použité k výrobě tohoto vína. Tato vinice je osázena révou starou 60 roků a díky svému mikroklimatu je extrémně vhodná k pěstování odrůdy Barbera. Víno Derio je univerzální a může být použito k téměř jakémukoliv pokrmu nebo pro pití 'jen tak'. 

Produkce

Asi 10,000 lahví ročně.

Další ocenění

Jedno z nejoblíbenějších vín Barbera mé ženy :-)

Předchozí ročníky získaly tato ocenění:

PWT 2020: Zlatá medaile pro ročník 2015

PWT 2019: Zlatá medaile pro ročník 2012

Víno ročníku 2015 hodnoceno na Jižním svahu, únor 2019

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne