Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Ronchetto 2018, Colli Tortonesi DOC Timorasso

P311

Nový produkt

Timorasso dává vína s komplexní květinovo-ovocnou vůní, v chuti kombinuje ovocitost s kyselinkou, dokonce ve víně ‚cítíme dřevo‘ a krémovitost i když víno zrálo pouze v nerezovém tanku. Doporučujeme především k pokrmům z ryb a mořských plodů a také k tepelným úpravám zeleniny.

Poslední láhve.

Více informací

309 Kč s DPH

-5%

 325 Kč s DPH 

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaslámově žlutá se zeleným nádechem v mládí, po několika letech archivace získává až sytě zlatavou barvu
Vůněkomplexní vůně zahrnující květinové tóny, vůni citrusových plodů a minerálních vůní
Chuťplné víno s pěknou strukturou, harmonické a vyrovnané, na patře je cítíme 'teplost' díky relativně vyššímu alkoholu, který ale nevystupuje a také ovocné tóny a s postupem času i mineralitu ve víně
Obsah cukruSuché
OdrůdaTimorasso
Ročník2018
Alkohol13.5%
Archivace5 - 8 roků
Ocenění Prague Wine Trophy 2021: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostGastronomie
Jídlovhodné k rybám (doporučujeme tuňáka), plněným paprikám, těstovinám s masem, pokrmům z bílého i červeného masa a čerstvým sýrům

Více informací

Vinice

Vinice s průměrným stářím keřů asi 20 roků se nachází na svahu kopce orientovaném jiho- až jihovýchodním směrem v nadmořské výšce asi 350 metrů, půda je převážně jílovitá a vápencovitá; hustota keřů je 5500 keřů na hektar.

Výroba

V červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování probíhá v druhé polovině září. Po drcení a jemném lisování hroznů následuje fermentace při kontrolované teplotě 18C, následuje zrání, také v nerezovém tanku, po dobu 12 měsíců, celou dobu na kvasničných kalech. Po lahvování leží víno na lahvi po dobu 8 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Odrůdu Timorasso je (společně s modrou odrůdou Croatina) typickou odrůdou podoblasti Colli Tortonesi, kde tyto dvě odrůdy nacházejí optimální podmínky k růstu. Na druhou stranu, mimo tuto podoblast se s nimi prakticky nesetkáme.

Produkce

Asi 10,000 lahví ročně.

Další ocenění

Předchozí ročníky získaly ocenění na Prague Wine Trophy:

PWT 2019, Prague Regional Champion a Prague Premium Gold pro Ronchetto 2016 za 92 bodů

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne