Kategorie

Slevy

Vinařství Goretti Vini

Vinařství Goretti Vini najdeme ve vinařské obci Pila v regionu Umbria (jižně od Toskánska). Vinařství produkuje bílá i červená vína z globálních (Chardonnay, Pinot Grigio) i typicky lokálních odrůd (Grechetto, Sagrantino) v čele s ikonickým vínem Sagrantino di Montefalco. Práce ve vinařství se účastní celá rodina, třetí a čtvrtá generace, ale srdcem vinařství je Sara Goretti.  

Vinařství Goretti Vini najdeme ve vinařské obci Pila v regionu Umbria (jižně od Toskánska) s již více než stoletou tradicí, rodina Goretti se usadila v tomto místě krátce po roku 1900. Na mapě historické městečko Pila nalezneme jižně od města Perugia. Zde se nachází původní ‚cantina‘ a většina rodinných vinic, které produkují především bílá vína Colli Perugini DOC a Umbria IGT z odrůd Grechetto – ‚rodinné stříbro‘ regionu Umbria, Chardonny a Pinot Grigio. Asi 25 kilometrů jihovýchodně od Pily se nachází historické městečko Montefalco, kde rodina Goretti vybudovala nové vinařství vybavené moderními technologiemi. Zde vznikají červená vína odrůdy Sagrantino – Rosso di Montefalco DOC a ‚ikonické‘ Sagrantino di Montefalco DOCG.


Srdcem a mozkem vinařství je Sara Goretti, enoložka a manažerka vinařství. Práci ve vinařství se věnuje celá rodina, aktuálně třetí a čtvrtá generace rodiny. Ačkoliv vinařství neprodukuje vína v oficiálně certifikovaném organickém režimu, rodina Goretti si vždy byla vědoma vlivu produkce vína na životní prostředí a veškeré činnosti přizpůsobovala principům šetrného přístupu k přírodě. V roce 2013 vinařství obdrželo ohodnocení CIFO „ocenění za uznání a aplikaci ekologických postupů“. Při zrání vína jsou používány nerezové tanky, tradiční velké sudy i barrique soudky, podle typu potřeb jednotlivých vín.


Z produkce vinařství jsme pro Vás vybrali několik vín, která podle nás reprezentují vinařskou produkci Umbrie – v červených jsou to dvě vína založená na nejdůležitější odrůdě regionu Sagrantino doplněné odrůdami Ciliegiolo, Merlot a Sangiovese; v bílých vínech je typickou odrůdou Grechetto, v naší nabídce naleznete tuto odrůdu ve třech variantách: ‚čisté‘ Grechetto Colli Perugini DOC, Grechetto zrající v dřevěných sudech (poníženo na obecnou denominaci Umbria IGT) a pro milovníky sladkých vín Sanktus – likérové víno Grechetto. Naši nabídku doplňují dvě vína z globálních odrůd Chardonnay a Rulandské šedé (‚pinot grigio‘). Věřím, že toto rozšíření nabídky bude pro naše zákazníky zajímavým zpestřením a dalším ‚rozšířením obzorů‘ v poznávání vinařské Itálie.  


Vinařství Goretti kromě vína vyrábí i ‚řemeslná piva‘ („craft beer“) pod značkou TULAR, světlé Chiara a polotmavý Ale Rossa. Vzorky obou piv na ochutnání najdete také v naší nabídce.  

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 8 z 8 položek
Zobrazeno 1 – 8 z 8 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne