Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Pinot Grigio 2021, Umbria IGT

G225

Nový produkt

Pinot Grigio je v zahraničí nejznámějším 'italským' vínem. Zde můžeme ochutnat lehké, čerstvé víno vhodné k zeleninovým salátům, rybě  nebo méně výrazným úpravám drůbeže. Případně pro přátelské posezení 'jen tak'. 

Více informací

315 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionUmbrie
Barvasvětle slámově žlutá se zelenkavými odlesky
Vůnědelikátní směs vůní, ve které převažují květinové vůně doplněné tóny exotického ovoce - ananas, banán - a citrusů
Chuťvíno působí čerstvým dojmem, na patře cítíme směs chutí exotického ovoce v kombinaci se znatelnou mineralitou, víno má krátké trvání
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
OdrůdaRulandské šedé
Ročník2021
Alkohol13.0%
Archivace2 - 4 roky
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Regionální šampión a Velká zlatá medaile, "Prague Regional Champion" a "Prague Premium Gold"
PříležitostGastronomie
Jídlovhodné k zeleninovým salátům, rybám a plodům moře a lehčím úpravám drůbeže, případně k čerstvým sýrům

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z několika vinic v obci Trebbio na předměstí města Perugia. Vinice se nachází v nadmořské výšce asi 330 m. n m., různé svahy s jiho-východní, jižní a jiho-západní expozicí, průměrné stáří keřů je asi 10 roků. Půda je středně těžká, převažují kombinace vápencových a jílovitých půd.

Výroba

Na konci července probíhá probírka hroznů, ruční sběr hroznů probíhá na počátku září. Fermentace při kontrolované teplotě probíhá v nerezovém tanku, stejně tak i zrání po dobu 6 měsíců. Dále lahvování a ležení na lahvi 2 měsíce, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi. Výsledkem je čerstvé příjemné víno s vůní divokých keřů a exotického ovoce. 

Zajímavost

Vinařství Goretti Vini má již více než stoletou tradicí, rodina Goretti se usadila v tomto místě krátce po roku 1900. Najdeme je v regionu Umbria (jižně od Toskánska) ve vinařské obci Pila, kde dosud stojí původní ‚cantina‘ a většina rodinných vinic, nový sklep "Le Mura Saracene" vybavený moderními technologiemi byl nedávno vybudován v historickém městečku Montefalco. Itálie je známa především červenými víny, přesto má řadu bílých vín, která stojí za pozornost - Grechetto, Malvasia, Moscato, Trebbiano nebo Vernaccia - přesto v exportu do zahraničí mezi tichými bílými víny jasně dominuje 'pinot grigio' - Rulandské šedé původem z fracouzského Burgundska. Přidali jsme Rulandské šedé do našeho výběru vín Goretti. Výtečné lehké víno k lehkým pokrmům - zeleninovým salátům, rybě a drůbeži ale především k mořským plodům. Lze jej též vhodně párovat s čerstvými sýry.  

Produkce

Asi 10,000 lahví ročně

Další ocenění 

Vínařství Goretti Vini bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne