Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Sagrantino Montefalco Goretti 2016, Sagrantino di Montefalco DOCG

G202

Nový produkt

Sagrantino di Montefalco je 'ikonické víno' Umbrie a jedno z velkých vín Itálie. Víno je vhodné k výrazným pokrmům - pečená a grilovaná masa, hovězí, zvěřina až po výběr vyzrálých sýrů na závěr. Nebo si jej vychutnejte 'jen tak' bez jídla. 

Víno má výtečný potenciál na dlouholetou archivaci.

Více informací

675 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
3 628 Kč Až do 142 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionUmbrie
Barvatemně rubínová a fialovými záblesky
Vůněbohatá komplexní vůně, cítíme kombinaci zralého černého ovoce - višně, ostružiny a černý rybíz - a kořenitých vůní - vanilka, lékořice, skořice a ušlechtilé dřevo z barrique sudů
Chuťvíno má plné tělo, perfektní balanci mezi chutěmi zralého ovoce na jedné straně a kávy a tabáku a kořenitými chutěmi na straně druhé, na patře cítíme příjemné třísloviny a 'sladkost', dlouhou dochuť
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
OdrůdaSagrantino
Ročník2016
Alkohol15.5%
Archivace12 - 15 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostSpolečník pro 'velkou příležitost'

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z několika vinic v obci Pietrauta na předměstí města Montefalco. Vinice se nachází v nadmořské výšce asi 400 m. n m., různé svahy s jiho-východní, jižní a jiho-západní expozicí, průměrné stáří keřů je asi 10 roků. Půda je středně těžká, převažují kombinace vápencových a jílovitých půd.

Výroba

Na konci července probíhá probírka hroznů, ruční sběr hroznů probíhá na počátku října a pro další zpracování jsou vybrány jen nejlepší hrozny. Fermentace na slupkách probíhá v nerezovém tanku, mošt zůstává ve styku se slupkami po dobu 20 dnů s občasným promícháním. Zrání probíhá v barrique soudcích po dobu 18 měsíců a následně v velkém dubovém sudu po dobu 12 měsíců. Dále lahvování a ležení na lahvi několik měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Vinařství Goretti Vini má již více než stoletou tradicí, rodina Goretti se usadila v tomto místě krátce po roku 1900. Najdeme je v regionu Umbria (jižně od Toskánska) ve vinařské obci Pila, kde dosud stojí původní ‚cantina‘ a většina rodinných vinic, nový sklep "Le Mura Saracene" vybavený moderními technologiemi byl nedávno vybudován v historickém městečku Montefalco. A odtud pochází naše Sagrantino di Montefalco, 'ikonické víno' Umbrie a jedno z velkých vín Itálie. Víno je vhodné k výrazným pokrmům - pečená a grilovaná masa, hovězí, zvěřina až po výběr vyzrálých sýrů na závěr. 

Víno má výtečný potenciál na dlouholetou archivaci.

Produkce

Asi 7,500 lahví ročně

Další ocenění 

Vínařství Goretti Vini bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne