Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Grechetto 2021, Colli Perugini DOC

G221

Nový produkt

Grechetto je 'rodinným stříbrem' mezi bílými víny regionu Umbrie. Lehké, čerstvé víno vhodné k zeleninovým salátům, rybě nebo méně výrazným úpravám drůbeže. Případně pro přátelské posezení 'jen tak'. 

Více informací

325 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 293 Kč Až do 195 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionUmbrie
Barvasvětle slámově žlutá se zelenkavými odlesky
Vůněbohatá komplexní směs ovocných vůní (exotické ovoce - ananas, banán - zralá broskev nebo hruška) a květinových vůní - květy mandloní
Chuťvíno přináší příjemnou kombinaci svěžesti a chuti - ve víně cítíme chuť exotického ovoce a citrusů, která převažuje nad kyselinkou, přesto víno působí čerstvým dojmem, na patře má středně dlouhé trvání
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
OdrůdaGrechetto
Ročník2021
Alkohol13.5%
Archivace2 - 4 roky
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostGastronomie

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z několika vinic v obci Trebbio a Fontanella na předměstí města Perugia. Vinice se nachází v nadmořské výšce mezi 300 - 330 m. n m., různé svahy s jiho-východní, jižní a jiho-západní expozicí, průměrné stáří keřů je asi 10 roků. Půda je středně těžká, převažují kombinace vápencových a jílovitých půd. Hustota hlav 4000 na hektar.

Výroba

Na začátku července probíhá probírka hroznů, ruční sběr hroznů proběhl na počátku září. Pro výrobu vína jsou vybírány hrozny z vhodných poloh. Fermentace při kontrolované teplotě probíhá v nerezovém tanku, stejně tak i zrání po dobu 6 měsíců. Dále lahvování a ležení na lahvi 2 měsíce, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi. Výsledkem je čerstvé příjemné víno s vůní divokých keřů a exotického ovoce. 

Zajímavost

Vinařství Goretti Vini má již více než stoletou tradicí, rodina Goretti se usadila v tomto místě krátce po roku 1900. Najdeme je v regionu Umbria (jižně od Toskánska) ve vinařské obci Pila, kde dosud stojí původní ‚cantina‘ a většina rodinných vinic, nový sklep "Le Mura Saracene" vybavený moderními technologiemi byl nedávno vybudován v historickém městečku Montefalco. Bílá odrůda Grechetto je považována za 'rodinné stříbro' regionu Umbrie, používá se k výrobě odrůdových vín a populární je také v kupážích, především s odrůdou Trebbioano nebo Malvasia. Víno je vhodné k jemným pokrmům - zeleninovým salátům, rybě nebo měně výrazným úpravám drůbeže. 

Produkce

Asi 15,000 lahví ročně

Další ocenění 

Vínařství Goretti Vini bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne