Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Le Mura Saracene 2019, Rosso di Montefalco DOC

G201

Nový produkt

Rosso di Montefalco, kupáž odrůd Sangiovese, Sagrantino a Merlot přináší kombinaci chutí zralého ovoce a exotických příchutí - kávy, tabáku a kořenitých tónů. Víno je vhodné k široké paletě pokrmů, především výrazným úpravám - od těstovin s výraznými omáčkami přes pečená a grilovaná masa (i ryby), výrazné/kořeněné úpravy drůbeže a jehněčího až po výběr sýrů na závěr.

Více informací

385 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 347 Kč Až do 231 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionUmbrie
Barvatemně rubínová a fialovými záblesky
Vůněbohatá komplexní vůně, cítíme zralé černé ovoce - višně, ostružiny a černý rybíz, kořenité vůně - kokos, vanilka, lékořice, skořice
Chuťvíno má střední tělo, perfektní balanci mezi chutěmi zralého ovoce na jedné straně a kávy a tabáku na straně druhé, na patře cítíme příjemné třísloviny a 'sladkost', dlouhou dochuť
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
Odrůdakupáž Sangiovese, Sagrantino a Merlot
Ročník2019
Alkohol15.0%
Archivace5 - 8 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostGastronomie

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z několika vinic v obci Pietrauta na předměstí města Montefalco. Vinice se nachází v nadmořské výšce asi 400 m. n m., různé svahy s jiho-východní, jižní a jiho-západní expozicí, průměrné stáří keřů je asi 10 roků. Půda je středně těžká, převažují kombinace vápencových a jílovitých půd.

Výroba

Na konci července probíhá probírka hroznů, ruční sběr hroznů probíhá na počátku října a pro další zpracování jsou vybrány jen nejlepší hrozny. Fermentace na slupkách probíhá v nerezovém tanku, mošt zůstává ve styku se slupkami po dobu 20 dnů s občasným promícháním. Zrání probíhá v barrique soudcích po dobu 18 měsíců a následně v velkém dubovém sudu po dobu 12 měsíců. Dále lahvování a ležení na lahvi několik měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Vinařství Goretti Vini má již více než stoletou tradicí, rodina Goretti se usadila v tomto místě krátce po roku 1900. Najdeme je v regionu Umbria (jižně od Toskánska) ve vinařské obci Pila, kde dosud stojí původní ‚cantina‘ a většina rodinných vinic, nový sklep "Le Mura Saracene" vybavený moderními technologiemi byl nedávno vybudován v historickém městečku Montefalco. A odtud pochází stejnojmenné víno Rosso di Montefalco, kupáž odrůd Sangiovese, Sagrantino a Merlot. Víno je vhodné k široké paletě pokrmů, především výrazným úpravám - od těstovin s výraznými omáčkami přes pečená a grilovaná masa (i ryby), výrazné/kořeněné úpravy drůbeže a jehněčího až po výběr sýrů na závěr. 

Víno má výtečný potenciál na dlouholetou archivaci.

Produkce

Asi 10,000 lahví ročně

Další ocenění

Víno & Styl: 89 bodů a titul "Víno měsíce" (V&S č. 78, duben 2018)

Předchozí ročníky získaly tato ocenění:

Prague Wine Trophy: PWT 2018, Zlatá medaile a titul Prague Gold pro Le Mura Saracene 2016

Prague Wine Trophy: PWT 2017, Zlatá medaile a titul Prague Gold pro Le Mura Saracene 2014 

Wine & Degustation: 4 hvězdičky pro Le Mura Saracene 2015, W&D květen 2018

Vínařství Goretti Vini bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne