Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Fontanella Bianco 2021, Umbria IGT Bianco

G226

Nový produkt

Fontanella Bianco, kupáž dvou tradičních odrůd střední Itálie Grechetto a Trebbiano Toscano, je základním bílým vínem vinařství. Jednoduché a přímočaré, čerstvé víno vhodné k zeleninovým salátům, rybě nebo méně výrazným úpravám drůbeže. Případně pro přátelské posezení 'jen tak'. 

Více informací

235 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionUmbrie
Barvasvětle slámově žlutá se zelenkavými odlesky
Vůněsměs ovocných vůní (exotické ovoce - ananas, banán - zralá broskev nebo hruška) a květinových vůní - květy mandloní
Chuťvíno přináší příjemnou kombinaci svěžesti a chuti - ve víně cítíme chuť exotického ovoce a citrusů, která převažuje nad kyselinkou, přesto víno působí čerstvým dojmem, na patře má středně dlouhé trvání
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
Odrůdakupáž Grechetto, Trebbiano, Malvasia a Moscato
Ročník2021
Alkohol12.5 %
Archivace2 - 4 roky
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostGastronomie
Jídlovhodné k zeleninovým salátům, těstovinám, lehčím úpravám ryb a drůbeže

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z několika vinic v obci Fontanella na předměstí města Perugia. Vinice se nachází v nadmořské výšce mezi 300 - 330 m. n m., různé svahy s jiho-východní, jižní a jiho-západní expozicí, průměrné stáří keřů je mezi 8-15 roky. Půda je středně těžká, převažují kombinace vápencových a jílovitých půd. Hustota hlav 4000 na hektar.

Výroba

Na začátku července probíhá probírka hroznů, ruční sběr hroznů proběhl na počátku září. Pro výrobu vína jsou použity hrozny, které nebyly vybrány pro výrobu vín vyšších řad. Fermentace při kontrolované teplotě probíhá v nerezovém tanku, stejně tak i zrání po dobu 5 měsíců. Dále lahvování a ležení na lahvi 1 měsíc, než bylo víno připraveno na cestu k zákazníkovi. Výsledkem je čerstvé příjemné víno s vůní divokých keřů a exotického ovoce. 

Zajímavost

Vinařství Goretti Vini má již více než stoletou tradicí, rodina Goretti se usadila v tomto místě krátce po roku 1900. Najdeme je v regionu Umbria (jižně od Toskánska) ve vinařské obci Pila, kde dosud stojí původní ‚cantina‘ a většina rodinných vinic, nový sklep "Le Mura Saracene" vybavený moderními technologiemi byl nedávno vybudován v historickém městečku Montefalco. Bílá odrůda Grechetto je považována za 'rodinné stříbro' regionu Umbrie, používá se k výrobě odrůdových vín a populární je také v kupážích, především s odrůdou Trebbioano nebo Malvasia. Toto je příklad našeho vína Fontanella, které je kupáží dvou odrůd Grechetto a Trebbiano Toscano, zhruba 50/50. Víno je vhodné k jemným pokrmům - zeleninovým salátům, rybě nebo měně výrazným úpravám drůbeže. 

Produkce

Asi 25,000 lahví ročně

Další ocenění 

Vínařství Goretti Vini bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne