Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Il Moggio 2020, Umbria IGT Grechetto

G222

Nový produkt

Odrůda Grechetto je 'rodinným stříbrem' mezi bílými víny regionu Umbrie. Zde se setkáváme s netradiční podobou - víno Il Moggio zrálo v barrique sudech a představuje se plným tělem a výraznou aromatikou. Vhodné k těstovinám a úpravám drůbeže nebo výběru sýrů. Ale také vynikající pro vychutnání vína samotného. 

Více informací

425 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
3 404 Kč Až do 64 Kč
6 382 Kč Až do 255 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionUmbrie
Barvavýrazná slámově žlutá se zelenými i zlatavými záblesky
Vůněbohatá komplexní směs ovocných vůní (exotické ovoce - ananas, banán, zralá broskev) a květinových vůní (květy polního kvítí a divokých keřů)
Chuťve víně cítíme chuť exotického ovoce - ananas, banány - zralých broskví, také vanilku a kořenité tóny pocházející z ušlechtilého dřeva, na patře má dlouhé trvání
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
OdrůdaGrechetto
Ročník2020
Alkohol13.5%
Archivace5 - 8 roků
Ocenění Prague Wine Trophy 2023: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostSpolečník pro 'velkou příležitost'
Jídlovhodné k těstovinám, pokrmům z bílého masa, tepelně upravené zelenině nebo výběru sýrů

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vybraných poloh několika vinic v obci Trebbio a Fontanella na předměstí města Perugia. Vinice se nachází v nadmořské výšce asi 300 m. n m., různé svahy s jiho-východní, jižní a jiho-západní expozicí, průměrné stáří keřů je asi 10 roků. Půda je středně těžká, převažují kombinace vápencových a jílovitých půd. Hustota hlav 4000 na hektar.

Výroba

Na konci července probíhá probírka hroznů, ruční sběr hroznů proběhl poměrně pozdě - až v prvním týdnu října. Pro výrobu vína byly použity jen nejlepší hrozny, první výběr proběhl při sběru na vinici a druhů ještě před zpracováním ve sklepě. Fermentace proběhla v barrique soudcích z francouzského dubu, stejně tak i zrání po dobu 10 měsíců. Dále lahvování a ležení na lahvi nejméně 10 měsíců, než bylo víno připraveno na cestu k zákazníkovi. Výsledkem je plné komplexní víno s silnou osobností. 

Zajímavost

Vinařství Goretti Vini má již více než stoletou tradicí, rodina Goretti se usadila v tomto místě krátce po roku 1900. Najdeme je v regionu Umbria (jižně od Toskánska) ve vinařské obci Pila, kde dosud stojí původní ‚cantina‘ a většina rodinných vinic, nový sklep "Le Mura Saracene" vybavený moderními technologiemi byl nedávno vybudován v historickém městečku Montefalco. Bílá odrůda Grechetto je považována za 'rodinné stříbro' regionu Umbrie, používá se k výrobě odrůdových vín a populární je také v kupážích, především s odrůdou Trebbioano nebo Malvasia. Víno je vhodné k jemným pokrmům - zeleninovým salátům, rybě nebo měně výrazným úpravám drůbeže. 

Produkce

Asi 3,000 lahví ročně

Další ocenění

Předešlé ročníky získaly tato ocenění v soutěži Prague Wine Trophy:

PWT 2022: Regionální šampión (Nejlepší bílé odrůdové víno z Itálie) a Velká zlatá medaile za 94 bodů

Další ocenění 

Vínařství Goretti Vini bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne