Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Sanktum, likérové víno

G223

Nový produkt

Víno Sanktum je likérové víno  vhodné k pečivu nebo sušenkám (ideální s umbrijskými 'tozzetti') nebo s vyzrálými sýry s modrou plísní.  

Více informací

395 Kč s DPH

-7%

 425 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
3 382 Kč Až do 127 Kč
6 372 Kč Až do 319 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionUmbrie
Barvajantarová se zlatavými záblesky
Vůněbohatá komplexní směs vůní, cítíme medové tóny společně s vůní vyzrálého ovoce a kořeněnými tóny z ušlechtilého dřeva
Chuťelegantní a harmonické víno, na patře cítíme chuť zralého exotického ovoce, vanilku a koření, víno má dlouhý konec
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSladké
OdrůdaGrechetto
Ročník2020
Alkohol16.0%
Archivace5 - 8 roků
OceněníDalší ocenění - viz popis vína
PříležitostGastronomie
Jídlovhodné k pečivu, sušenkám nebo vyzrálým sýrům s modrou plísní; také jako aperitiv

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z několika vinic v obcií Fontanella na předměstí města Perugia. Vinice se nachází v nadmořské výšce asi 330 m. n m., různé svahy s jiho-východní, jižní a jiho-západní expozicí, průměrné stáří keřů je asi 10 roků. Půda je středně těžká, převažují kombinace vápencových a jílovitých půd.

Výroba

Na konci července probíhá probírka hroznů, ruční sběr hodně vyzrálých hroznů probíhá v polovině října (pozdní sklizeň). Následuje sušení vybraných hroznů na slámových rohožích nebo na závěsných systémech, na přelomu roku dojde k lisování 'polovičních hrozinek' a následuje klasický proces výroby bílého vína. Následuje lahvování a ležení na lahvi 10 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi. Výsledkem je sladké dezertní víno s vůní vyzrálého exotického ovoce, medu a kořenitých vůní. 

Zajímavost

Vinařství Goretti Vini má již více než stoletou tradicí, rodina Goretti se usadila v tomto místě krátce po roku 1900. Najdeme je v regionu Umbria (jižně od Toskánska) ve vinařské obci Pila, kde dosud stojí původní ‚cantina‘ a většina rodinných vinic, nový sklep "Le Mura Saracene" vybavený moderními technologiemi byl nedávno vybudován v historickém městečku Montefalco. Bílá odrůda Grechetto je považována za 'rodinné stříbro' regionu Umbrie, používá se k výrobě odrůdových vín a populární je také v kupážích, především s odrůdou Trebbioano nebo Malvasia. Víno Sanktus patří mezi tzv. Vin Santo - víno blízké našim slámovým vínům, vhodné k pečivu a sušenkám nebo k vyzrálým sýrům s modrou plísní. 

Produkce

Asi 2,500 lahví ročně

Další ocenění 

Vínařství Goretti Vini bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne