Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Zvýhodněná nabídka měsíce - Sada vín zařazených do naší nabídky v roce 2022 (červená)

VM23021

Nový produkt

V únorovém výběru měsíce Vám nabízím výběr vín z našich nových ‚akvizic‘ z uplynulého roku - vína z produkce vinařství, která jsme zařadili do naší nabídky v uplynulém roce, zde sada 6 červených vín, všechna pocházejí z Itálie.

Více informací

2 250 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 2 200 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původuItálie
Region1x Piemont, 1x Friulánsko (Friuli-Giulia Venezia), 1x Veneto, 1x Marché a 2x Umbrie
Barva6x červené
Vůněviz popis jednotlivých vín
Chuťviz popis jednotlivých vín
Obsah cukruSuché
Odrůda3x cuvée, 1x Barbera, 1x Schioppettino a 1x Sangiovese
Ročník1x 2019, 4x 2020, 1x 2021
Archivaceviz popis jednotlivých vín
OceněníPWT 2022: 2x Velká zlatá medaile a 3x Zlatá medaile
PříležitostGastronomie
Jídloviz popis jednotlivých vín

Více informací

V únorovém výběru měsíce Vám nabízím výběr vín z našich nových ‚akvizic‘ z uplynulého roku - vína z produkce vinařství, která jsme zařadili do naší nabídky v uplynulém roce, zde sada 6 červených vín z pěti vinařství z pěti vinařských regionů. V 'červeném' výběru měsíce února se můžete těšit na tato vína:

Vinařství Ca’dei Conti z oblasti Veneto. Butikové vinařství s malou produkcí, Renzo Rancan si splnil svůj sen - v roce 2007 koupil zpět rodinné vinice, které rodina Rancan vlastnila po staletí, ale v průběhu předchozích generací od vinařství a farmářství odešla. V produkci vinařství najdete vína typická pro oblast Valpolicella ale často s použitím PIWI odrůd a taková vína mohou být označena ‚pouze‘ jako IGP namísto odpovídající denominace. BIO produkce.

Vescovo Moro 2020, Veneto IGP Rosso. Dobře strukturované víno (cuvée typických Valpolicella a PIWI odrůd) s výrazným projevem zralého ovoce. Výtečné k výrazným úpravám červeného masa nebo k výběru vyzrálých sýrů. Ale můžeme si víno vychutnat i jen tak samotné. Prague Wine Trophy 2022: Velká zlatá medaile. 

Vinařství Spolert z oblasti Friulánsko (Friuli-Venezia Giulia). V produkci tohoto rodinného vinařství najdeme vína z lokálních odrůd. V našem výběru si představíme víno z typické lokání odrůdy Friulánska.

Schioppettino 2020, Friuli Colli Orientali DOC. Schioppettino je příjemné víno s plným tělem, které si užijete s uzeninami, pokrmy z červeného masa nebo výběru polozralých sýrů. Prague Wine Trophy 2022: Velká zlatá medaile.

Vinařství Eugenio Bocchino z oblasti Piemont. Biodynamická produkce vín je založena na typických odrůdách Piemontu – Barbera a Nebbiolo.

Tom 2020, Barbera d’Alba DOC. Tom je harmonické víno s převládající chutí a vůní zralého ovoce, vhodné k téměř jakémukoliv jídlu, ale nejvíce vynikne, když si je otevřeme k rizotu nebo těstovinám s masem, grilovanému masu nebo výběru středně vyzrálých sýrů. (PWT nehodnoceno)

Vinařství Cantina di Paglia z oblasti Marché, ze známého vinařského centra Offida. Produkce vín je založena na typických odrůdách střední Itálie – Montepulciano, Sangiovese, Pecorino a Passerina.

Kalefeno 2020, Vino Rosso. Kupáž Montepulciano se Sangiovese, se představuje pěkným plným tělem a příjemnou kombinací chutí a vůní vyzrálého červeného ovoce a ušlechtilého dřeva. Výtečné k pokrmům z červeného masa (i ve výrazných úpravách) nebo k výběru sýrů na závěr. Prague Wine Trophy 2022: Zlatá medaile. 

Vinařství Plani Arche z oblasti Umbria. Produkce tohoto rodinného vinařství je zaměřena na typické odrůdy Umbrie – Sagrantino a Grechetto, doplněné odrůdami střední Itálie – Sangiovese a Trebbiano.

Rosso di Montefalco DOC 2019. Kupáž odrůd Sangiovese, Sagrantino a Barbera přináší kombinaci chutí zralého ovoce a exotických příchutí - kávy, tabáku a kořenitých tónů. Víno je vhodné k široké paletě pokrmů, především výrazným úpravám - od těstovin s výraznými omáčkami přes pečená a grilovaná masa (i ryby), výrazné/kořeněné úpravy drůbeže a jehněčího až po výběr sýrů na závěr. Prague Wine Trophy 2022: Zlatá medaile.

Troncafuga Rosso 2021, Umbria IGT Sangiovese. Odrůdové víno ze Sangiovese, je příjemné víno s poloplným tělem, prezentuje se směsí ovocných vůní. Doporučujeme k širokému spektru pokrmů - od předkrmů přes těstoviny, pokrmy z bílého i červeného masa nebo k výběru středně vyzrálých sýrů. Prague Wine Trophy 2022: Zlatá medaile.

Ochutnejte vína z různých odrůd, terroir a způsobů zpracování a najděte si to Vaše oblíbené! :-) 

PS: a pokud dáváte přednost bílým, anebo si chcete naše novinky přechutnat v celé šíři, podívejte se i na výběr 'bílý' :-)

Obsah balení

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne