Slevy

Vinařství Montemercurio

Vinařství Montemercurio se nachází v historickém městě Montepulciano, a jeho počátky spadají do 60. let minulého století, kdy dědeček současných majitelů osadil první vinice. Všechny práce ve vinařství probíhají ve shodě s principy šetrného zacházení s přírodou a část produkce je dokonce certifikována jako organická.

Vinařství Montemercurio se nachází v historickém městě Montepulciano, kde po staletí produkují vznešené víno Vino Nobile di Montepulciano – vedle vín Brunello a Chianti třetí člen ‚toskánského triumvirátu‘ velkých vín. Vinařství se nemůže pyšnit staletou historií, ale rodina Anselmi dává vínům svá srdce. Počátky vinařství spadají do 60. let minulého století, kdy dědeček současných majitelů osadil první vinice. Samozřejmě modré Sangiovese a z bílých odrůd Malvasia a Canaiolo, v té době měly vinice výměru asi 3 hektary. Postupem času se plocha vinic rozrostla na zhruba trojnásobek, cca 10 hektarů, a k původním odrůdám přibyly modré odrůdy Barbera, Merlot a bílé odrůdy Grechetto a Moscato. Všechny práce ve vinařství probíhají ve shodě s principy šetrného zacházení s přírodou a část produkce je dokonce certifikována jako organická.


Z produkce vinařství jsme pro Vás vybrali převážně červená vína: Messaggero (Vino Nobile di Montepulciano), Petaso (Rosso di Montepulciano) a Tedicciolo (Toscana IGT Rosso, Sangiovese s přídavkem Merlotu), z bílých vín pak Caduceo (Toscana IGT Bianco, kupáž Canaiolo, Grechetto, malvasia a Moscato). Věříme, že Vám budou námi vybraná vína chutnat tak jako nám.

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 6 z 6 položek
 • 308 Kč  385 Kč  -20%

  Víno Caduceo je koncentrované (BIO) víno ze starých keřů – průměrné stáří keřů je 50 roků. Kupáž čtyř odrůd, ve které hraje prim Malvasia Bianca, a tato odrůda také předurčuje vlastnosti tohoto vína – plné víno s výrazně ovocnými projevy. Doporučujeme k úpravám bílého masa, pokrmům z ryb a mořských plodů a méně vyzrálým sýrům. 

  308 Kč  385 Kč  -20%
  Sleva!
 • 302 Kč  335 Kč  -10%

  Odrůda Sangiovese, která je dominantní odrůdou nejen Toskánska ale v širším měřítku i celé střední Itálie, dává mohutná komplexní vína. Vino Nobile je jedním ze tří velkých vín vyráběných z této odrůdy. Výborná volba k výrazným pokrmům z červeného masa nebo vyzrálým sýrům anebo jako plnohodnotný společník k pití 'jen tak'.

  302 Kč  335 Kč  -10%
  Sleva!
 • 625 Kč

  Odrůda Sangiovese, která je dominantní odrůdou nejen Toskánska ale v širším měřítku i celé střední Itálie, dává mohutná komplexní vína. Vino Nobile je jedním ze tří velkých vín vyráběných z této odrůdy. Výborná volba k výrazným pokrmům z červeného masa nebo vyzrálým sýrům anebo jako plnohodnotný společník k pití 'jen tak'.

  625 Kč
 • 625 Kč

  Odrůda Sangiovese, dává mohutná komplexní vína. Vino Nobile je jedním ze tří velkých vín vyráběných z této odrůdy. Výborná volba k výrazným pokrmům z červeného masa nebo vyzrálým sýrům anebo jako plnohodnotný společník k pití 'jen tak'. Poslední lahve. Ale již domlouváme další dodávku. Objednejte si teď a za čekání na vína Vás odměníme slevou 7% z ceny :-) 

  625 Kč
 • 355 Kč

  Odrůda Sangiovese, která je dominantní odrůdou nejen Toskánska ale v širším měřítku i celé střední Itálie, dává mohutná komplexní vína. Petaso je ‚druhé‘ víno vinařství – charakterem podobné, i když s menší koncentrovaností, vínu Vino Nobile. Doporučujeme k úpravám červeného masa, těstovinám nebo středně vyzrálým sýrům.

  355 Kč
 • 225 Kč  265 Kč  -15%

  Odrůda Sangiovese, která je dominantní odrůdou nejen Toskánska ale v širším měřítku i celé střední Itálie, dává mohutná komplexní vína. Tedicciolo, kupáž 80% Sangiovese a 20% Merlot, je v tom nejlepším slova smyslu 'víno pro každý den'. Doporučujeme ke středomořské kuchyni -  rizotu, těstovinám nebo tepelně upravené zelenině.

  225 Kč  265 Kč  -15%
  Sleva!
Zobrazeno 1 – 6 z 6 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne