Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Messaggero 2011, Vino Nobile di Montepulciano DOCG

M401

Nový produkt

Odrůda Sangiovese, dává mohutná komplexní vína. Vino Nobile je jedním ze tří velkých vín vyráběných z této odrůdy. Výborná volba k výrazným pokrmům z červeného masa nebo vyzrálým sýrům anebo jako plnohodnotný společník k pití 'jen tak'.

Poslední láhve.

Více informací

625 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionToskánsko
Barvaintenzivní tmavě červená
Vůněkombinace červeného ovoce (zralé třešně, višně), kořenitých vůní a ušlechtilých vůní ze dřeva - lékořice, pryskyřice
Chuťplné a robustní víno, na patře cítíme vyvážené třísloviny, kyselinku a ovocné chuti,
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
OdrůdaSangiovese
Ročník2011
Alkohol15.0%
Archivace10 - 12 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2018: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostSpolečník pro 'velkou příležitost'
Jídlopokrmům z červeného masa a zvěřiny, vyzrálým sýrům; víno otevřete alespoň 1 hodinu před konzumací, doporučujeme dekantaci

Více informací

Vinice

Vinice se nachází v nadmořské výšce asi 450 m. n m. s jižní a jiho-západní expozicí, průměrné stáří keřů je asi 25 roků.

Výroba

Na konci července probíhá probírka hroznů, ruční sběr hroznů probíhá v první polovině října a pro další zpracování jsou vybrány jen nejlepší hrozny. Fermentace na slupkách probíhá ve velkém sudu ze slavonského dubu o obsahu 40hl s použitím přírodních kvasinek. Mošt zůstává ve styku se slupkami po dobu 22 dnů s občasným promícháním. Zrání probíhá v dubových sudech, nejprve v témže velkém sudu po dobu 18 měsíců a potom ve středně velkém (10 hl) sudu po dobu 6 měsíců, následuje lahvování a ležení na lahvi alespoň 12 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Odrůda Sangiovese, která je dominantní odrůdou nejen Toskánska ale v širším měřítku i celé střední Itálie, dává mohutná komplexní vína. Vino Nobile je jedním ze tří velkých vín vyráběných z této odrůdy.

Rodinné vinařství Montemercurio obhospodařuje asi 7 hektarů vinic v samém srdci Toskánska, v městě Montepulciano. Část produkce je certifikovaná jako BIO a zbývající část produkce je 'šetrná k přírodě a jejím procesům'. Víno Messaggero představuje vrchol produkce vinařství - 'Vino Nobile' z odrůdy Sangiovese, velké víno pro významnou příležitost. Také výborná volba k výrazným pokrmům z červeného masa nebo vyzrálým sýrům.

Produkce

Asi 3,000 lahví ročně

Další ocenění

Vivini: Style Award 2018

Předchozí ročníky získaly ocenění na Prague Wine Trophy:

PWT 2017, Prague Premium Gold a regionální šampión pro Messaggero 2010

PWT 2016, Prague Premium Gold pro Messaggero 2009

Wine & Degustation: 4 hvězdičky pro Messaggero 2010, W&D květen 2018

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne