Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Tedicciolo 2020, Toscana IGT Rosso

M403

Nový produkt

Odrůda Sangiovese, která je dominantní odrůdou nejen Toskánska ale v širším měřítku i celé střední Itálie, dává mohutná komplexní vína. Tedicciolo, kupáž 80% Sangiovese a 20% Merlot, je v tom nejlepším slova smyslu 'víno pro každý den'. Doporučujeme ke středomořské kuchyni -  rizotu, těstovinám nebo tepelně upravené zelenině.

Více informací

285 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 257 Kč Až do 171 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionToskánsko
Barvarubínově červená
Vůněkombinace červeného ovoce (zralé třešně, višně), kořenitých vůní a ušlechtilých vůní ze dřeva - lékořice, pryskyřice
Chuťplné víno, na patře cítíme vyvážené třísloviny, kyselinku a ovocné chuti
BioAno
Obsah cukruSuché
Odrůdakupáž Sangiovese a Merlot
Ročník2020
Alkohol14.0%
Archivace3 – 5 roků
Ocenění Prague Wine Trophy 2023: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostGastronomie
Jídloke středomořské kuchyni - rizotu, těstovinám nebo tepelně upravené zelenině, pokrmům z bílého i červeného masa

Více informací

Vinice

Vinice se nachází v nadmořské výšce asi 450 m. n m. s jižní a jiho-západní expozicí, průměrné stáří keřů je asi 10 roků.

Výroba

Ruční sběr hroznů probíhá v první polovině října a pro další zpracování jsou vybrány jen nejlepší hrozny. Fermentace na slupkách probíhá ve středně velkém sudu ze slavonského dubu o obsahu 10hl s použitím přírodních kvasinek. Mošt zůstává ve styku se slupkami po dobu 15 dnů s občasným promícháním. Zrání probíhá ve stejném dubovém sudu po dobu 12 měsíců, následuje lahvování a ležení na lahvi alespoň 8 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Rodinné vinařství Montemercurio obhospodařuje asi 7 hektarů vinic v samém srdci Toskánska, v městě Montepulciano. Část produkce je certifikovaná jako BIO a zbývající část produkce je 'šetrná k přírodě a jejím procesům'. Víno Tedicciolo je kupáž 80% Sangiovese a 20% Merlot, v tom nejlepším slova smyslu 'víno pro každý den'. K výrobě tohoto vína jsou použity hrozny z mladé vinice, které zatím ještě nedosahují dostatečné koncentrace pro výrobu vína Vino Nobile.

Produkce

Asi 10,000 lahví ročně

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne