Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Petaso 2019, Rosso di Montepulciano DOC

M402

Nový produkt

Odrůda Sangiovese, která je dominantní odrůdou nejen Toskánska ale v širším měřítku i celé střední Itálie, dává mohutná komplexní vína. Petaso je ‚druhé‘ víno vinařství – charakterem podobné, i když s menší koncentrovaností, vínu Vino Nobile. Doporučujeme k úpravám červeného masa, těstovinám nebo středně vyzrálým sýrům.

Více informací

395 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionToskánsko
Vůněintenzivní rubínově červená
Chuťkombinace červeného ovoce (zralé třešně, višně), kořenitých vůní a ušlechtilých vůní ze dřeva - lékořice, pryskyřice
BioAno
Obsah cukruSuché
Odrůdakupáž Sangiovese a Merlot
Ročník2019
Alkohol14.5%
Archivace5 - 8 roků
Ocenění Prague Wine Trophy 2023: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostGastronomie
Jídlovhodné k pokrmům z červeného masa a zvěřiny nebo k výběru vyzrálých sýrů

Více informací

Vinice

Vinice se nachází v nadmořské výšce asi 450 m. n m. s jižní a jiho-západní expozicí, průměrné stáří keřů je asi 25 roků.

Výroba

Na konci července probíhá probírka hroznů, ruční sběr hroznů probíhá v první polovině října a pro další zpracování jsou vybrány jen nejlepší hrozny. Fermentace na slupkách probíhá ve středně velkém sudu ze slavonského dubu o obsahu 10hl s použitím přírodních kvasinek. Mošt zůstává ve styku se slupkami po dobu 15 dnů s občasným promícháním. Zrání probíhá ve stejném dubovém sudu po dobu 16 měsíců, následuje lahvování a ležení na lahvi alespoň 8 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Rodinné vinařství Montemercurio obhospodařuje asi 7 hektarů vinic v samém srdci Toskánska, v městě Montepulciano. Část produkce je certifikovaná jako BIO a zbývající část produkce je 'šetrná k přírodě a jejím procesům'. Víno Petaso je kupáž 95% Sangiovese doplněného z 5% vínem Merlot. K výrobě vína Petaso jsou použity hrozny z téže vinice jako pro 'velké' víno Messaggero, které však neprošly přísným výběrem pro výrobu ‚prvního‘ vína. Můžeme zde ochutnat víno charakterem podobné, i když s menší koncentrovaností, vínu Vino Nobile.

Produkce

Asi 10,000 lahví ročně

Další ocenění

Ocenění pro předchozí ročníky:

Prague Wine Trophy 2022: Platinová medaile (96 bodů) pro víno ročníku 2017

Prague Wine Trophy 2019: Regionální šampión a Velká zlatá medaile (92 bodů) pro víno ročníku 2016

Prague Wine Trophy 2017: Zlatá medaile (88 bodů) pro víno ročníku 2014

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne