Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Zvýhodněná nabídka měsíce - Sada mladých vín (nejen) ročníku 2020

VM2104

Nový produkt

V dubnové nabídce Vám přinášíme výběr 'pro jarní počasí' - výběr pro Vaše potěšení v současné těžké době. V sadě na Vás čekají tři bílá/růžová vína a tři červená vína. ať už bude svítit sluníčko nebo přijde studená vlna, budete mít při ruce vhodné víno. Ochutnejte a najděte si to svoje oblíbené víno :-) 

Více informací

1 625 Kč s DPH

Namísto 1 787 Kč

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 1 575 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionItálie: Apulie, Piemont, Veneto; Rakousko: 3x Weinviertel
Barva3x červené, 3x bílé
Vůněviz popis jednotlivých vín
Chuťviz popis jednotlivých vín
Obsah cukruSuché
OdrůdaGrignolino, Negroamaro, Veltlínské zelené, Zweigeltrebe a kupáž (Corvina/Corvinone, Molinara a Rondinella a Oseleta)
Ročník3x 2019, 3x 2020
Alkoholviz popis jednotlivých vín
Oceněnívína jsou nově v naší nabídce
PříležitostGastronomie
Jídloviz popis jednotlivých vín

Více informací

Ve výběru měsíce dubna v nabídce najdete ‚vybalancovanou‘ nabídku – tři vína bílá/růžová a tři vína červená vína. Tak budete připraveni na obě varianty aprílového počasí, ať už bude hřát sluníčko nebo přijde studená vlna :-) Červená vína pocházejí z italské provenience (po jednom z vinařství Scriani, Agostino Pavia a Cantina Ariano), zatímco bílá/růžová vína pochází všechna z rakouského vinařství Weingut Humer, které jako první expedovalo svoji produkci čerstvých vín ročníku 2020. Užijte si příjemné chvíle s víny z naší dubnové nabídky!  

Ve výběru měsíce dubna se můžete těšit na tato vína:

Vinařství Weingut Humer (Weinviertel, Rakousko)

Z vinařství Humer Vám představíme dvě bílá vína a jedno rosé, vše čerstvá vína ročníku 2020 J  

Veltlínské zelené je nejoblíbenější odrůda v Rakousku.Ochutnáme toto víno ve dvou provedeních:

Veltlínské zelené „Classic“ 2020, Weinviertel DAC. Doporučujeme párování s jídlem nebo pro užití si vína 'jen tak' s výběrem čerstvých a středně vyzrálých sýrů. /Prague Wine Trophy 2020: Velká zlatá medaile pro víno ročníku 2019/

Veltlínské zelené „Schone Stunden“ 2020, jakostní víno. Doporučujeme párování s drůbeží, tepelně upravenou zeleninou nebo studenými nářezy. /Prague Wine Trophy 2020: Zlatá medaile pro víno ročníku 2019/

Zweigeltrebe je moje nejoblíbenější odrůdy našeho středoevropského regionu, obvykle jsme zvyklí pít plná červená vína, zde se můžeme potěšit lehkým mladým vínem v provedení rosé

Rosé Zweigelt 2020, jakostní víno. Výtečný společník jídlu, doporučujeme párování se zeleninovými saláty, těstovinami nebo pokrmy z bílého masa. Anebo jako společník k podvečernímu posezení na terase nebo balkonu :-)

 

Druhou polovinu výběru měsíce dubna tvoří červená vína, původem z Itálie. Tato vína potřebují delší čas ve sklepě, takže na vína ročníku 2020 s budeme muset ještě alespoň půl roku počkat (výjimkou z pravidla je víno Brachetto – perlivé sladké víno typově podobné ‚kultovnímu‘ bílému vínu Moscato d’Asti), a i bílá italská vína nového ročníku budou přicházet až za takové dva-tři měsíce.

Vybral jsem pro Vás tři vína ročníku 2019, po jednom z regionu Veneto, Piemont a Apulie:

Valpolicella Ripasso DOC Superiore Classico 2019, vinařství Scriani (Veneto). Valpolicella Ripasso je plné a harmonické víno – kupáž odrůd Corvina/Corvinone, Molinara, Rondinella a Oseleta– vhodné  k většině úprav červeného masa, obzvláště doporučujeme ke grilovanému nebo pečenému masu, nebo k výběru středně vyzrálých sýrů. /Prague Wine Trophy 2020: Velká zlatá medaile pro víno ročníku 2018/.

Grignolino d’Asti DOC 2019, vinařství Agostino Pavia (Piemont). Odrůda Grignolino dává lehčí červená vína, která svojí světlejší barvou připomínají naše moravské pinoty (rulandské modré). Doporučujeme k úpravám drůbeže a těstovinám. Novinka v naší nabídce.

I Classici Negroamaro 2019, Puglia IGP, vinařství Cantina Ariano (Apulie). Víno z odrůdy Negroamaro je ideální víno pro milovníky vín s plným tělem a výraznými tříslovinami. Víno je vhodné k vhodné k pokrmům italské kuchyně - lehčím úpravám červeného masa, obzvláště doporučujeme ke králičímu nebo telecímu masu, nebo k výběru středně vyzrálých italských sýrů.

Přeji Vám pevné zdraví a mnoho příjemných zážitků z pěkných vín, třeba těch z výše uvedené nabídky. Zatím jen v úzkém rodinném kruhu. A všem zdraví a pohodu! :-)

Ochutnejte vína z různých odrůd, terroir a způsobů zpracování a najděte si to Vaše oblíbené! :-) 

Obsah balení

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne