Typ vína

Prohlédnuté produkty

Velká sada Sangiovese

SA1711

Nový produkt

Odrůda Sangiovese dává mohutná komplexní vína. Připravili jsme pro Vás sadu šesti láhví, po dvou ze tří 'velkých' apelací: Brunello di Montalcino, Vino Nobile di Montepulciano a Chianti Classico. Ochutnejte a rozhodněte, které z těchto vín nejvíce vyhovuje Vašim chuťovým buňkám.

Více informací

2 995 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 2 845 Kč Až do 300 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionToskánsko
Obsah cukruSuché
OdrůdaSangiovese
Archivace10 - 12 roků
OceněníDalší ocenění - viz popis vína
PříležitostSpolečník pro 'velkou příležitost'

Více informací

Odrůda Sangiovese, stará italská odrůda (název odrůdy je odvozen z latinského "sanguis Jovis" - "krev boha Jupitera"), která je dominantní odrůdou nejen Toskánska ale i celé střední Itálie, dává mohutná komplexní vína. To platí především pro vína ze tří historických apelací: Chianti, Montalcino a Montepulciano. Připravili jsme pro Vás průřez těmito třemi apelacemi dávajícími 'velká' vína - Velká sada Sangiovese obsahuje šest láhví, po dvou z každé ze tří apelací:

Brunello di Montalcino DOCG - Martina 2012 z vinařství Antonio Sasa (Prague Wine Trophy 2018: Velká zlatá medaile a 94 bodů)

Rosso di Montalcino DOC - Martina Rosso 2017 z vinařství Antonio Sasa (novinka v naší nbídce, v Prague Wine Trophy zatím nehodnoceno)

Vino Nobile di Montepulciano DOCG - Messaggero 2011 z vinařství Montemercurio (Prague Wine Trophy 2018: Velká zlatá medaile a 93 bodů)

Rosso di Montepulciano DOC - Petaso 2016 z vinařství Montemercurio  (Prague Wine Trophy 2019: Velká zlatá medaile a titul Regionální šampión)

Chianti Classico DOCG 2012 z vinařství Montemaggio (Prague Wine Trophy 2018: Zlatá medaile a 89 bodů)

Chianti Classico DOCG Riserva 2010 z vinařství Montemaggio (Prague Wine Trophy 2017: Prague Regional Champion (Nejlepší Chianti Classico), Velká zlatá medaile a 92 bodů)

Šest vín 'ze stejné odrůdy a stejného regionu' v provedení tří vinařů (reprezentujících tři nejdůležitějších produkční podoblasti Toskánska) a v různých zpracováních. Ochutnejte a rozhodněte, které z těchto vín nejvíce vyhovuje Vašim chuťovým buňkám. Porovnejte vliv různých terroir jednotlivých pod-oblastí a různých postupů při práci ve sklepě. 

Pokud máte zájem o 'letmý průzkum' vín z této odrůdy, nabízíme Vám i Malou sadu Sangiovese, která obsahuje po jednom velkém vínu z každé apelace, celkem 3 láhve. 

Na zdraví!

Obsah balení

 • 595 Kč
  1 x

  Odrůda Sangiovese, která je dominantní odrůdou nejen Toskánska, ale v širším měřítku i celé střední Itálie, dává plná komplexní vína. Vino Chianti Classico je - vedle vín Brunello a Vino Nobile - jedním ze tří velkých vín vyráběných z této odrůdy. Doporučujeme toto víno k párování s pokrmy pro významnou gastronomickou příležitost anebo jen samotné pro...

  595 Kč
 • 485 Kč
  1 x

  Odrůda Sangiovese, která je dominantní odrůdou nejen Toskánska, ale v širším měřítku i celé střední Itálie, dává plná komplexní vína. Vino Chianti Classico je - vedle vín Brunello a Vino Nobile - jedním ze tří velkých vín vyráběných z této odrůdy. Doporučujeme toto víno k párování s pokrmy pro významnou gastronomickou příležitost.

  485 Kč
 • 890 Kč
  1 x

  Brunello di Montalcino patří mezi nejoceňovanější vína Itálie. Víno Martina vytvořil vinařský nadšenec Tony Sasa, ročně produkuje jen asi 4,000 lahví tohoto nádherného vína. Tradiční odrůda zpracovaná netradiční metodou - víno zrálo v barrique soudcích. Víno pro výjimečnou příležitost!

  890 Kč
 • 625 Kč
  1 x

  Odrůda Sangiovese, dává mohutná komplexní vína. Vino Nobile je jedním ze tří velkých vín vyráběných z této odrůdy. Výborná volba k výrazným pokrmům z červeného masa nebo vyzrálým sýrům anebo jako plnohodnotný společník k pití 'jen tak'.

  625 Kč
 • 395 Kč
  1 x

  Odrůda Sangiovese, která je dominantní odrůdou nejen Toskánska ale v širším měřítku i celé střední Itálie, dává mohutná komplexní vína. Petaso je ‚druhé‘ víno vinařství – charakterem podobné, i když s menší koncentrovaností, vínu Vino Nobile. Doporučujeme k úpravám červeného masa, těstovinám nebo středně vyzrálým sýrům. Poslední láhve.

  395 Kč

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne