Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Velká sada Sangiovese

SA1711

Nový produkt

Odrůda Sangiovese dává mohutná komplexní vína. Připravili jsme pro Vás sadu šesti láhví, po dvou ze tří 'velkých' apelací: Brunello di Montalcino, Vino Nobile di Montepulciano a Chianti Classico. Ochutnejte a rozhodněte, které z těchto vín nejvíce vyhovuje Vašim chuťovým buňkám.

Více informací

2 995 Kč s DPH

Namísto 3 075 Kč

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 2 845 Kč Až do 300 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionToskánsko
Obsah cukruSuché
OdrůdaSangiovese
Archivace10 - 12 roků
OceněníDalší ocenění - viz popis vína
PříležitostSpolečník pro 'velkou příležitost'

Více informací

Odrůda Sangiovese, stará italská odrůda (název odrůdy je odvozen z latinského "sanguis Jovis" - "krev boha Jupitera"), která je dominantní odrůdou nejen Toskánska ale i celé střední Itálie, dává mohutná komplexní vína. To platí především pro vína ze tří historických apelací: Chianti, Montalcino a Montepulciano. Připravili jsme pro Vás průřez těmito třemi apelacemi dávajícími 'velká' vína - Velká sada Sangiovese obsahuje šest láhví, po dvou z každé ze tří apelací:

Brunello di Montalcino DOCG - Martina 2012 z vinařství Antonio Sasa (Prague Wine Trophy 2018: Velká zlatá medaile a 94 bodů)

Rosso di Montalcino DOC - Martina Rosso 2017 z vinařství Antonio Sasa (novinka v naší nbídce, v Prague Wine Trophy zatím nehodnoceno)

Vino Nobile di Montepulciano DOCG - Messaggero 2011 z vinařství Montemercurio (Prague Wine Trophy 2018: Velká zlatá medaile a 93 bodů)

Rosso di Montepulciano DOC - Petaso 2016 z vinařství Montemercurio  (Prague Wine Trophy 2019: Velká zlatá medaile a titul Regionální šampión)

Chianti Classico DOCG 2012 z vinařství Montemaggio (Prague Wine Trophy 2021: Velká zlatá medaile a 92 bodů)

Chianti Classico DOCG Riserva 2010 z vinařství Montemaggio (Prague Wine Trophy 2017: Prague Regional Champion (Nejlepší Chianti Classico), Velká zlatá medaile a 92 bodů)

Šest vín 'ze stejné odrůdy a stejného regionu' v provedení tří vinařů (reprezentujících tři nejdůležitějších produkční podoblasti Toskánska) a v různých zpracováních. Ochutnejte a rozhodněte, které z těchto vín nejvíce vyhovuje Vašim chuťovým buňkám. Porovnejte vliv různých terroir jednotlivých pod-oblastí a různých postupů při práci ve sklepě. 

Pokud máte zájem o 'letmý průzkum' vín z této odrůdy, nabízíme Vám i Malou sadu Sangiovese, která obsahuje po jednom velkém vínu z každé apelace, celkem 3 láhve. 

Na zdraví!

Obsah balení

 • 595 Kč
  1 x

  Odrůda Sangiovese, která je dominantní odrůdou nejen Toskánska, ale v širším měřítku i celé střední Itálie, dává plná komplexní vína. Vino Chianti Classico je - vedle vín Brunello a Vino Nobile - jedním ze tří velkých vín vyráběných z této odrůdy. Doporučujeme toto víno k párování s pokrmy pro významnou gastronomickou příležitost anebo jen samotné pro...

  595 Kč
 • 485 Kč
  1 x

  Odrůda Sangiovese, která je dominantní odrůdou nejen Toskánska, ale v širším měřítku i celé střední Itálie, dává plná komplexní vína. Vino Chianti Classico je - vedle vín Brunello a Vino Nobile - jedním ze tří velkých vín vyráběných z této odrůdy. Doporučujeme toto víno k párování s pokrmy pro významnou gastronomickou příležitost.

  485 Kč
 • 890 Kč
  1 x

  Brunello di Montalcino patří mezi nejoceňovanější vína Itálie. Víno Martina vytvořil vinařský nadšenec Tony Sasa, ročně produkuje jen asi 4,000 lahví tohoto nádherného vína. Tradiční odrůda zpracovaná netradiční metodou - víno zrálo v barrique soudcích. Víno pro výjimečnou příležitost!

  890 Kč
 • 625 Kč
  1 x

  Odrůda Sangiovese, dává mohutná komplexní vína. Vino Nobile je jedním ze tří velkých vín vyráběných z této odrůdy. Výborná volba k výrazným pokrmům z červeného masa nebo vyzrálým sýrům anebo jako plnohodnotný společník k pití 'jen tak'. Poslední láhve.

  625 Kč
 • 480 Kč
  1 x

  Rosso di Montalcino můžeme nazývat 'druhým vínem' velkého vína Brunello di Montalcino, které patří mezi nejoceňovanější vína Itálie. Víno Martina Rosso vytvořil vinařský nadšenec Tony Sasa, ročně produkuje jen asi 6,000 lahví tohoto nádherného vína. Víno pro chvíle potěšení!

  480 Kč

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne