Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Martina 2012, Brunello di Montalcino DOCG

S101

Nový produkt

Brunello di Montalcino patří mezi nejoceňovanější vína Itálie. Víno Martina vytvořil vinařský nadšenec Tony Sasa, ročně produkuje jen asi 4,000 lahví tohoto nádherného vína. Tradiční odrůda zpracovaná netradiční metodou - víno zrálo v barrique soudcích. Víno pro výjimečnou příležitost!

Více informací

890 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionToskánsko
Barvatemně rubínová
Vůněnádherná a intenzivní vůně zralého ovoce, marmelády, kávy, koření a suchých květů
ChuťMartina je elegantní víno s plným tělem. Na patře cítíme sametové pohlazení vína s vyrovnanými taniny a intenzivní kořeněnou chuť, která dlouho odeznívá na patře.
Obsah cukruSuché
OdrůdaSangiovese
Ročník2012
Alkohol14.5%
Archivace12 - 15 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2018: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostSpolečník pro 'velkou příležitost'
Jídlovýrazným pokrmům z masa, např. grilovaným masům

Více informací

Výroba

Ruční sklizeň probíhá v polovině října, k výrobě vína jsou použity jen nejlepší hrozny. Zrání probíhá v nových barikových sudech po dobu 36 měsíců. Poté co je víno stočeno do lahví, následuje další období ležení na láhvi, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Víno Martina dostalo své jméno podle dcery Tonyho Sasy. Ze dvou vín Brunello, které Tony Sasa vytváří – druhé je PURO, toto je víno moderního elegantního stylu. Víno zraje v barrique soudcích a je dříve připraveno na cestu k zákazníkovi než víno PURO. Díky odlišnému složení půdy působí vína Brunello mohutnějším dojmem než sousední Chianti, též tvořené z odrůdy Sangiovese.

Produkce

Asi 4,000 lahví ročně.

Další ocenění

Předchozí ročníky získaly ocenění na Prague Wine Trophy: PWT 2016, Prague Champion a Prague Premium Gold pro Martina 2011 za 93 bodů; PWT 2014, Prague Premium Gold pro Martina 2008 za 92 bodů; PWT 2013, Prague Premium Gold pro Martina 2007 za 90 bodů.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne