Kategorie

Slevy

Zvýhodněná nabídka měsíce: Sada vín zařazených do naší nabídky v uplynulém roce

 (0)    0

Zvýhodněná nabídka měsíce: Sada vín zařazených do naší nabídky v uplynulém roce
1. 2. 2024   

Vážení přátelé pěkných vín,

V únorovém výběru měsíce Vám tradičně nabízím výběr vín z našich nových ‚akvizic‘ z uplynulého roku. Chceme Vám připomenout, že i v roce 2023 jsme pro Vás rozšířili naši nabídku o několik nových vinařství a řadu pěkných vín z jejich produkce J Vybral jsem pro Vás vína z produkce tří italských vinařství zařazených do naší nabídky v průběhu uplynulého roku: Cascina Vengore, Davide Canina a Anna Maria Giacomelli.

Sadu vín z nově zařazených vinařství nabízíme za akční cenu 1,795 Kč včetně DPH, 345 Kč sleva ze standardní ceny těchto šesti vín 2,140 Kč. Druhý a každý další karton nabízíme za cenu 1,695 Kč.

V rámci této akce je doprava zdarma, platí i pro jeden karton. Vína si můžete objednat mailem na adrese vinoprovas@vinoprovas.cz, případně frantisek@vinoprovas.cz nebo na našem e-shopu v sekci „AKCE“ na titulní straně. Stále platí, že kterékoliv víno z výběru měsíce, jež Vás osloví, si můžete následně zakoupit v režimu 5 + 1 zdarma. :-)

Můžete se těšit na tato vína:

Vinařství Cascina Vengore (Piemont)

Vinařství Cascina Vengore se nachází v malé produkční oblasti Terre Alfieri DOCG, do které jsou zařazeny dvě odrůdy – červené Nebbiolo a bílé Arneis. Kromě těchto dvou vín produkují ještě nádherné Barbery v denominaci d’Asti DOCG. Kromě individuálních ocenění jednotlivých vín – včetně Šampióna kategorie – vinařství hned ve svém prvním roce získalo i titul ‚5-hvězdičkové vinařství‘. Do našeho výběru jsme zařadili po jednom víně od každé odrůdy:

Sanrome 2022, Terre di Alfieri DOCG Arneis. Jediné bílé víno v tomto výběru. Příjemné čerstvé víno pocházející z vinice na svahu přírodního amfiteátru. Víno je vhodné pro párování se zeleninovými saláty, pokrmy z ryb a mořských plodů nebo těstovinami. Prague Wine Trophy 2023: Šampión kategorie a Platinová medaile pro víno ročníku 2021.

Belgardo 2020, Terre Alfieri DOCG Nebbiolo. Belgardo je elegantní a harmonické víno pocházející z vinice na svahu přírodního amfiteátru. Víno je výtečné pro párování s pokrmy s lanýži, ale v našem prostředí doporučujeme k těstovinám s masem, rizotu s houbami a téměř všem úpravám červeného masa, případně k výběru vyzrálých sýrů na závěr. Vhodné též k několikaleté archivaci. (PWT nehodnoceno)

Mompirone 2021, Barbera d’Asti DOCG Superiore. Elegantní víno pocházející z vinice na svahu přírodního amfiteátru. Víno je vhodné pro párování s téměř jakýmkoliv jídlem - od rizota nebo těstovin přes pokrmy z bílého masa až po úpravy červeného masa a zvěřiny nebo výběru vyzrálých sýrů na závěr. Vhodné též k několikaleté archivaci. Prague Wine Trophy 2023: Velká zlatá medaile (94 bodů - jeden bod pod ziskem Platinové medaile).

Vinařství Davide Canina (Piemont)

Namísto ’vinařství‘ bychom mohli také říci ‚projekt‘ – sommeliér a négociant Davide Canina úzce spolupracuje s vybranými vinaři na výrobě vín pod dvěma vlastními značkami: I PARCELLARI a Cascina Luna. Do druhé jmenované patří dvě vína, která jsem vybral do naší sady. Protože vína z řady Cascina Luna pocházejí z oblasti Ovada DOCG, která je vyčleněna pro vína z odrůdy Dolcetto, obě vybraná vína jsou vyrobena z této odrůdy. Jedno spadá do denominace DOC a druhé do nejvyšší DOCG. Můžete porovnat jak Vám jednotlivá provedení chutnají.

Dolcetto di Ovada DOC 2019.  příjemné víno s ovocitým charakterem vhodné pro párování s téměř jakýmkoliv jídlem - doporučujeme k těstovinám, tepelně upravené zelenině nebo lehčím úpravám červeného masa. (PWT nehodnoceno)

Ovada DOCG 2020. Představitel 'šlechtické' denominace pro vína z odrůdy Dolcetto. Elegantní víno s výrazným ovocným charakterem s nižším obsahem kyselinek a tříslovin, které může doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů na závěr. (PWT nehodnoceno)

Vinařství Anna Maria Giacomelli (Toskánsko)

Vinařství Giacomelli najdeme na severním okraji produkční oblasti Chianti DOCG. Zaujalo nás, mimo jiné, to že vinař nechává vína zrát ve sklepě tak dlouho, dokud si není jistý, že vína jsou zcela vyzrálá a v optimální kondici. Což je v dnešní uspěchané době vzácnost.

Terre di Chiesina 2009, Toscana IGT Rosso. Víno Terre di Chiesina je 'nepravé Chianti' - hrozny pochází z Chianti oblasti, ale kvůli použití cementových tanků při zrání namísto dřevěných sudů muselo být deklasifikováno. Víno je založeno na odrůdě Sangiovese s menším přídavkem odrůd Merlot a Syrah pro zvýraznění aroma a chuti. Doporučujeme toto víno k párování s pokrmy pro významnou gastronomickou příležitost. (PWT nehodnoceno)

 

Přeji Vám krásný zimní čas. Držte si pozitivní náladu a nenechte se nakazit ‚blbou náladou‘ :-) Je výborné, že se můžeme opět setkávat a sdílet příjemné zážitky z pěkných vín. Třeba na 29. února na Galadegustaci oceněných vín ze soutěže Prague Wine Trophy ročníku 2023.

 

Přeji Vám mnoho krásných chvil s dobrými lidmi a pěknými víny. A pokud to budou vína z naší nabídky, bude mi ctí.

 

 

Jan Šamla 

Víno pro Vás

Nejlepší dovozce roku 2022

2. místo 2020 a 2021, 3. místo 2023

 (0)    0

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne