Kategorie

Slevy

Zvýhodněná nabídka měsíce: Sada vín z novinek v naší nabídce

 (0)    0

Zvýhodněná nabídka měsíce: Sada vín z novinek v naší nabídce
1. 4. 2024   

Vážení přátelé pěkných vín,

A jaro je tady v plné síle! Už jsme začali doplňovat naše zásoby, minulý týden dorazily první palety s víny z Itálie a další budou následovat :-) Dovezli jsme i několik vín, která se v naší nabídce objevují poprvé. Proto jsem se rozhodl, že do dubnového výběru měsíce zařadím vína, která jsme nově přidali do naší nabídky, abyste měli možnost ochutnat tyto novinky za zvýhodněných podmínek :-) Ve výběru najdete čtyři červená a dvě bílá vína, všechna z regionu Piemont. Stále hledáme a rozšiřujeme nabídku vín z tohoto nám nejmilejšího regionu :-) Ve Vašem kartónu měsíce naleznete po dvou vínech z produkce vinaře/negocianta Davide Canina a jeho projektu I PARCELLARI a vinařství Maurizio Delpero a Rocco di Carpeneto. Užijte si příjemné chvíle a pohodu s italskými víny z naší dubnové nabídky!  

Karton šesti vín – novinek v naší nabídce nabízíme za akční cenu 2,075 Kč včetně DPH, 415 Kč sleva ze standardní ceny těchto šesti vín 2,490 Kč. Druhý a každý další karton si můžete koupit za cenu 1,975 Kč. V rámci této akce je doprava zdarma, platí i pro jeden karton. Vína si můžete objednat mailem na adrese vinoprovas@vinoprovas.cz, případně frantisek@vinoprovas.cz nebo na našem e-shopu v sekci „AKCE“ na titulní straně. A pokud Vám některé víno z výběru zachutná a budete si jej chtít doplnit do domácí vinotéky, můžete si je v následujících třech měsících zakoupit systémem 5+1, Vy si objednáte 5 láhví za standardní cenu a my Vám přidáme šestou zdarma. Do objednávky připište poznámku „výběr měsíce“.

Pro ty z Vás, kteří dávají přednost individuálnímu výběru, mám následující nabídku: vyberte si libovolných šest vín z celé nabídky těchto tří vinařství, na která Vám na faktuře udělíme slevu ve výši 6% (platí i pro již zlevněná vína). Pokud si vyberete 12 a více vín (i mix), slevu navýšíme na 12%. A doprava zdarma je samozřejmostí. Do objednávky napište poznámku „výběr měsíce“. A nezapomeňte: pro uplatnění slevy neplaťte kartou při objednávce :-)  

Ve výběru měsíce dubna se můžete těšit na tato vína:

Davide Canina a jeho projekt I PARCELLARI

Davide Canina je sommeliér, vinařský nadšenec a v posledních letech i négociant. Davide vždy vyznával myšlenku, že víno vzniká především na vinici a ve sklepě je možné jeho vlastnosti už jen utvrdit ale ne změnit. Z této myšlenky vznikl projekt I PARCELLARI (odvozeno od výrazu „parcella“ – slovo i u nás používané, zde ve významu „viniční trať“). Do naší nabídky jsme aktuálně přidali tři vína z odnože projektu „treparcelle“ – „tři parcely/viniční tratě“, která přináší vína dostupnější cenové úrovně. Dvě z nich najdete v našem výběru.

Treparcelle Rosso 2022, Piemonte DOC Rosso (50% Barbera + 50% Nebbiolo). Víno Treparcelle Rosso je kupáž dvou nejznámějších odrůd Piemontu. Je vhodné pro párování s širokým spektrem pokrmů od těstovin s masem nebo houbami přes úpravy červeného masa až po výběr vyzrálých sýrů na závěr.

Treparcelle Bianco 2023, Piemonte DOC Bianco (50% Chardonnay + 50% Cortese). Víno Treparcelle Bianco je kupáž dvou odrůd: globální Chardonnay a lokální Cortese, které ‚stojí‘ za světoznámými víny Gavi DOCG. Je vhodné pro párování s širokým spektrem pokrmů: od polévek a předkrmů přes zeleninové saláty až k pokrmům z ryb a bílého masa nebo výběr čerstvých a středně vyzrálých sýrů na závěr.

Maurizio Delpero

Maurizio Delpero je ve své profesi sklepmistrem v barolovém vinařství Gomba Boschetti. Současně pracuje i v rodinném vinařství Delpero, kde vytvořil řadu vín láhvovanou pod svým vlastním jménem. Tři vína z této řady jsme právě dovezli a zařadili do naší nabídky, dvě z nich najdete v našem výběru.

Barbera d’Alba DOC Superiore 2021. Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého červeného ovoce v kombinaci s kořenitými tóny. Výborné ke všem úpravám červeného masa a hub nebo k vychutnání si vína 'jen tak' (pozor na vyšší alkohol!). Výtečné teď stejně tak jako po dalších 5 rocích. 

Roero Arneis DOCG Riserva 2021. Roero Arneis Riserva je víno s plným tělem a pevnou strukturou přinášející bohatou kombinaci ovocných a květinových chutí a vůní. Doporučujeme je k těstovinám, úpravám bílého masa nebo k výběru středně vyzrálých sýrů. 

Rocco di Carpeneto

Vinařství Rocco di Carpeneto jsme (znovu)zařadili do naší nabídky minulý měsíc. Z nabídky vín jsem pro Vás vybral po jednom víně z odrůdy Barbera a Dolcetto. Obě vína jsou záměrně ponížena na úroveň Vino Rosso, aby vinař při práci ve sklepě nemusel dodržovat striktní omezení daná vinařským zákonem. U nás bychom toto vinařství zařadili mezi tzv. Autentisty.

Rapp 2020, Vino Rosso (100% Barbera). Víno se středním tělem, představuje se výrazným ovocným charakterem s nižším obsahem kyselinek a tříslovin. Toto víno může doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů na závěr. S výjimkou těžkých omáček a zvěřiny. Organická produkce

Aur-Oura 2021, Vino Rosso (100% Dolcetto). Elegantní víno s výrazným ovocným charakterem s nižším obsahem kyselinek a tříslovin. Podobně jako předešlé víno je výtečné pro gastronomii kde může doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů na závěr. Víno Aur-Oura patří do 'šlechtické' denominace pro vína Dolcetto - Ovada DOCG, ale bylo záměrně deklasifikováno. Pozor na vyšší alkohol. Organická produkce.

 

Přeji Vám pevné zdraví a mnoho příjemných zážitků z pěkných vín, třeba těch z výše uvedené nabídky! :-)

 

Jan Šamla

Víno pro Vás

Nejlepší dovozce roku 2022

2. místo pro rok 2020 a 2021, 3. místo pro rok 2023

 (0)    0

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne