Kategorie

Slevy

Zvýhodněná nabídka měsíce: Sada bílých vín oceněných v soutěži Prague Wine Trophy

 (0)    0

Zvýhodněná nabídka měsíce: Sada bílých vín oceněných v soutěži Prague Wine Trophy
2. 5. 2024   

Vážení přátelé pěkných vín,

Přeji Vám krásný májový den, sluníčko a pohodu! Věřím, že k Vaší pohodě mohou přispět i vína z našeho výběru měsíce J Nedávno byly vyhlášeny výsledky 1. kola soutěže Prague Wine a v květnové sadě se už tradičně můžete se těšit na výběr z oceněných vín, tentokrát potěšíme milovníky bílých vín – v našem výběru na Vás čeká šest bílých jednoodrůdových vín z Itálie. S výjimkou jednoho všechna vín získala ocenění Velké zlaté medaile za hodnocení nad 90 bodů (to jedno získalo hodnocení 89 bodů, tedy těsně pod požadovanou hranicí) a navíc ještě jedno víno získalo titul Regionální šampión! Věřím, že Vám naše oceněná vína přijdou vhod :-)

Sadu bílých jednoodrůdových vín oceněných v soutěži PWT 2024 nabízíme za akční cenu 1,625 Kč včetně DPH, 310 Kč sleva ze standardní ceny těchto šesti vín 1,935 Kč. Druhý a každý další karton si můžete koupit za cenu 1,525 Kč.

V rámci této akce je doprava zdarma, platí i pro jeden karton. Vína si můžete objednat e-mailem na adrese vinoprovas@vinoprovas.cz, případně frantisek@vinoprovas.cz nebo na našem e-shopu. A pokud Vám některé víno z výběru zachutná a budete si jej chtít doplnit do domácí vinotéky, můžete si je v následujících třech měsících zakoupit systémem 5+1, Vy si objednáte 5 láhví za standardní cenu a my Vám přidáme šestou zdarma. Do objednávky připište poznámku „výběr měsíce“.

Ve zvýhodněním výběru měsíce května se můžete těšit na tato vína:

Grifone delle Roveri 2022 (Gavi DOCG di Gavi, odr. Cortese)‚ vinařství Bergaglio Cinzia. Vína Gavi jsou založena na typické piemontské odrůdě Cortese a jsou řazena mezi nejlepší bílá vína Itálie. Díky zrání na kvasničných kalech se víno Grifone delle Roveri vyznačuje výraznými směsí ovocných vůní a chutí; doporučujeme jej k polévkám, pokrmům z ryb nebo čerstvým sýrům. PWT 2024: Velká zlatá medaile za hodnocení 92 bodů.

La Fornace 2022 (Gavi DOCG di Tassarolo, odr. Cortese)‚ vinařství Bergaglio Cinzia. Další víno Gavi DOCG, tentokrát hrozny pochází z městečka Tassarolo – obě města se vzájemně ‚přetahují‘ o to, kde je vhodnější půda pro pěstování odrůdy Cortese J Víno La Fornace se vyznačuje jemnou kombinací květinových a ovocných vůní a chutí; doporučujeme jej, podobně jako předešlé víno, k polévkám, pokrmům z ryb nebo čerstvým sýrům. PWT 2024: Velká zlatá medaile za hodnocení 92 bodů.

Goccia Secca 2022 (Vino Bianco, odr. Cortese)‚ vinařství Bergaglio Cinzia. Dotřetice víno z odrůdy Cortese, tentokrát dekalsifikováno na ‚stolní víno‘. Charakter vína a doporučené párování s jídlem je podobné jako u vía La Fornace. PWT 2024: Zlatá medaile za hodnocení 89 bodů.

Derthona 2022 (Coll Tortonesi DOC Timorasso)‚ vinařství Poggio Paolo. Timorasso dává vína s komplexní květinovo-ovocnou vůní, v chuti kombinuje ovocitost s kyselinkou, dokonce ve víně ‚cítíme dřevo‘ a krémovitost i když víno zrálo pouze v nerezovém tanku. Doporučujeme především k pokrmům z ryb a mořských plodů a také k tepelným úpravám zeleniny. Případně pro přátelské posezení 'jen tak'. Oceněno i odbornou porotou. PWT 2024: titul Regionální šampión (Nejlepší jednoodrůdové víno z Piemontu) a Velká zlatá medaile za hodnocení 94 bodů.

Sanrome 2022 (Terre Alfieri DOCG Arneis)‚ vinařství Cascina Vengore, BIO. Sanrome je příjemné čerstvé víno pocházející z vinice na svahu přírodního amfiteátru. Víno je vhodné pro párování se zeleninovými saláty, pokrmy z ryb a mořských plodů nebo těstovinami. PWT 2024: Velká zlatá medaile za hodnocení 92 bodů.

Roero Arneis DOCG Riserva 2021, z vinařství Delpero. Roero Arneis Riserva je víno s plným tělem a pevnou strukturou přinášející bohatou kombinaci ovocných a květinových chutí a vůní. Doporučujeme je k těstovinám, úpravám bílého masa nebo k výběru středně vyzrálých sýrů. PWT 2024: Velká zlatá medaile za hodnocení 91 bodů.

Posledně jmenované víno bylo zařazeno i do dubnového výběru. Pokud nechcete ochutnat totéž víno dvakrát po sobě, můžete v poznámce u objednávky požádat o záměnu: buď víno Sanrome 2021 (Šampión kategorie pro rok 2023) nebo Derthona 2019 z vinařství La Colombera (Regionální šampión a Velká zlatá medaile pro rok 2021).

  

Přeji Vám krásný a pohodový květen a mnoho příjemných zážitků z pěkných vín, třeba těch z výše uvedené nabídky. A všem zdraví a pohodu! :-)

 

 

Jan Šamla

Víno pro Vás

Nejlepší dovozce roku 2022

2. místo pro rok 2020 a 2021, 3. místo pro rok 2023

 (0)    0

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne