Kategorie

Slevy

Vinařství Radica, Vigneti

Vinařství Vigneti Radica najdeme v městečku Tollo v regionu Abruzzo, asi 15 km jižně od města Pescara. Historie vinařství sahá do 50. let minulého století, kdy Rocco Radica zakoupil první vinice v městečku Tollo. Původně vinařství dodávalo hrozny do vinařského družstva, od roku 2009 vyrábí vlastní vína v nově postaveném sklepě. V současné době vinařství Radica obhospodařuje asi 21 hektarů vinic, osázených modrou odrůdou Montepulciano a bílými odrůdami Pecorino, Trebbiano, Passerina, Pinot Grigio a Chardonnay. Roční produkce je asi 150,000 láhví vína produkovaných v režimu integrované produkce.

Vinařství Vigneti Radica najdeme v městečku Tollo v regionu Abruzzo, asi 15 km jižně od města Pescara. Historie vinařství sahá do 50. let minulého století, kdy Rocco Radica zakoupil první vinice v městečku Tollo. Zpočátku se Rocco zabýval především pěstováním stolních hroznů, hrozny k výrobě vína byly pěstovány pouze pro potřeby rodiny a přátel. Postupně ale podíl moštových odrůd narůstal a všechny nově zakoupené vinice byly osazovány pouze moštovými odrůdami. Rocco pevně věřil v potenciál lokálních odrůd a aktivně se podílel na založení vinařského družstva v Tollo. Od 70. let se na práci ve vinařství podílel Roccův syn Antonio, současná hlava rodiny. Po dlouhou dobu vinařství dodávalo většinu hroznů do vinařského družstva. Až na začátku tisíciletí se Antonio rozhodl pro založení vlastního vinařství, které bude vyrábět vlastní vína. To bylo dokončeno v roce 2009, v té době už ve vinařství pracovali i dva Antoniovi synové – starší Rocco, který se vrátil ke kořenům po kariéře finančního poradce, a mladší Giacomo, který už od mládí směřoval k práci ve vinařství a souběžně s prací ve vinařství vystudoval enologii na univerzitě v Teramu.


V současné době vinařství Radica obhospodařuje 21 hektarů rozmístěných v katastru tří obcí: Tollo, Ortona a Fara Filiorum Petri – tato vesnice leží ‘výše v horách’ (asi 300 metrů n.m.) a je mimo dosah bezprostředního vlivu moře, což – společně s odlišným podložím – dává zde pěstovaným vínům další rozměr oproti vínům pocházejícím z přímořských vinic. Celková toční výroba je asi 150,000 láhví vína v integrované produkci. 


Z produkce vinařství jsme pro Vás přivezli vína z lokálních odrůd: dvě červená vína z odrůdy Montepulciano – v ‘základním provedení’ Montepulciano d’Abruzzo DOC a špičkové víno Tullum Rosso DOCG, a tři bílá vína, dvě z odrůdy Pecorino – opět ‘základní provedení’ Pecorino IGT Terre di Chieti a špičkové víno Tullum Pecorino DOCG a víno Trebbiano v denominaci Trebbiano d’Abruzzo DOC. Věřím, že vína z typických odrůd centrální Itálie budou pro Vás zajímavým zpestřením naší nabídky!

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 4 z 4 položek
 • 295 Kč

  Víno Montepulciano se představuje pěkným tělem a příjemnou kombinací chutí a vůní červeného ovoce, v nose i na patře cítíme také tóny vanilky a čokolády. Výtečné k těstovinám, bílému masu, studeným nářezům, lehčím úpravám červeného masa nebo k méně vyzrálým sýrům.   

  295 Kč
 • 275 Kč

  Víno Trebbiano se představuje elegantním květinovým aroma, na patře cítíme ovocné tóny v kombinaci s příjemnou kyselinkou a mineralitou. Výtečné k rybám a mořským plodům, bílému masu nebo k čerstvým sýrům.    Víno je vyprodáno. Doporučujeme Vám víno Peccorino z vinařství Radica.

  275 Kč
 • 375 Kč  395 Kč  -5%

  Víno Tullum Pecorino se představuje plným tělem a vůní exotického ovoce a citrusových plodů. Výtečné k rybám, bílému masu i lehkým úpravám červeného masa nebo k výběru čerstvých a polozralých sýrů. 

  375 Kč  395 Kč  -5%
  Sleva!
 • 535 Kč

  Víno Montepulciano se představuje plným tělem a bohatou kombinací chutí a vůní červeného ovoce, v nose i na patře cítíme také tóny karamelu a čokolády. Výtečné k pokrmům z červeného masa a zvěřiny nebo k výběru vyzrálým sýrům.  

  535 Kč
Zobrazeno 1 – 4 z 4 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne