Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Trebbiano d'Abruzzo DOC 2019

R321

Nový produkt

Víno Trebbiano se představuje elegantním květinovým aroma, na patře cítíme ovocné tóny v kombinaci s příjemnou kyselinkou a mineralitou. Výtečné k rybám a mořským plodům, bílému masu nebo k čerstvým sýrům.   

Víno je vyprodáno. Doporučujeme Vám víno Peccorino z vinařství Radica.

Více informací

275 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionAbruzzo
Barvaslámově žlutá
Vůnědelikátní kombinace květinových vůní s tóny zralých broskví
Chuťpříjemné a delikátní víno s ovocným projevem, na patře cítíme výraznou mineralitu, víno má na patře dlouhé trvání
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
OdrůdaTrebbiano Abruzzese
Ročník2019
Alkohol13.0%
Archivace2 - 4 roky
Ocenění Prague Wine Trophy 2021: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostGastronomie

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z několika vinic ve městečku Tollo a Ortona, mírný svah s jižní a jihovýchodní expozicí v nadmořské výšce asi 100 m.n.m.; půda je jílovito-alklická s velkým obsahem minerálních látek; mikroklima na vinici je pod vlivem nedalekého mořského pobřeží. Počet hlav na hektar: 2000 v uspořádání v řadě ("filare").

Výroba

Na začátku červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování proběhl v druhé polovině září. Po odstopkování a podrcení hroznů je mošt macerován přes noc na slupkách, následně byly hrozny jemně lisovány. Fermentace při kontrolované teplotě 16C po dobu 24 dnů a následné zrání po dobu 6 měsíců také při snížené teplotě, a také bez přístupu vzduchu kvůli zamezení oxidace, proběhly v malých nerezových tancích. Po 2-3 měsíčním ležení na láhvi je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Název Trebbiano je v Itálii používán pro skupinu bílých odrůd. Původ odrůdy je podle Plinia Staršího řazen do regionu Kampánie, avšak již v té době byla zaznamenána vína téhož názvu v oblasti Toskánska a Umbrie. Jiný pramen považuje za kolébku této odrůdy do okolí řeky Trebbia v regionu Emilia-Romagna, kde je jedno z vín Trebbiano pěstováno dodnes. Rodina Trebbiano zahrnuje řadu lokálních odrůd mezi něž patří i Trebbiano Abruzzese, která je domovem v regionu Abruzzo a představuje zde dominantní bílou odrůdu, podobně jako je Montepulciano mezi modrými odrůdami. Občas je jméno odrůdy nesprávně uváděno ve formě denominace vztažené k této odrůdě: Trebbiano d'Abruzzo.

Zakladatel vinařství Rocco Radica používal, jako jediný v městečku, k práci ve vinici býka a podle toho mu lidé mu dali přezdívku "Býk". S odvoláním na tuto tradici je stylizovaný býk součástí loga vinařství Radica a obraz býka se dostal na etikety základní řady odrůdových vín vinařství.   

Produkce

Asi 15,000 láhví

Další ocenění

Vínařství Vignetti Radica bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2021.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne