Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Montepulciano d'Abruzzo DOC 2019

R301

Nový produkt

Víno Montepulciano se představuje pěkným tělem a příjemnou kombinací chutí a vůní červeného ovoce, v nose i na patře cítíme také tóny vanilky a čokolády. Výtečné k těstovinám, bílému masu, studeným nářezům, lehčím úpravám červeného masa nebo k méně vyzrálým sýrům.   

Více informací

295 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionAbruzzo
Barvarubínově červená s fialovými záblesky
Vůněpříjemná kombinace vůní červeného ovoce s tóny čokolády a vanilky
Chuťvíno má pěkné tělo, na patře cítíme příjemnou kombinaci červeného ovoce s jemnými kořenitými tóny, středně dlouhý závěr
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
OdrůdaMontepulciano
Ročník2019
Alkohol14.0%
Archivace3 – 5 roků
Ocenění Prague Wine Trophy 2021: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostGastronomie
Jídlovýtečné k předkrmům, těstovinám, uzeninám a studeným nářezům, k pokrmům z bílého i červeného masa (lehčím úpravám) nebo k výběru středně vyzrálých sýrů na závěr

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z několika vinic ve městečku Fara Filiorum Petri, svah s jižní a jihovýchodní expozicí v nadmořské výšce asi 300 m.n.m.; půda je částečně jílovito-alklická s velkým obsahem minerálních látek, částečně jílovitá s vápencovým podložím a příměsí lávových vyvřelin, mikroklima na vinici je méně pod vlivem mořského pobřeží. Počet hlav na hektar: 1600 v uspořádání v tradičním vysokém uspořádání (tzv. "pergola abruzese"); stáří keřů okolo 40 roků s doplněním mladší výsadby.

Výroba

V polovině července proběhla zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování proběhl v druhé polovině října. Po odstopkování a podrcení hroznů je mošt se slupkami stočen do malých nerezových tanků kde proběhla fermentace při kontrolované teplotě 25C po dobu 14 dnů a následné zrání po dobu 15 měsíců také při snížené teplotě, a také bez přístupu vzduchu kvůli zamezení oxidace, proběhly v malých nerezových tancích. Po 2-3 měsíčním ležení na láhvi je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Odrůda Montepulciano patří k nejrozšířenějším modrým odrůdám v Itálii. Plocha výsadby druhá za nejrozšířenější odrůdou Sangiovese, těsně před plochou výsadby odrůdy Barbera.  S odrůdou Montepulciano se setkáme ve střední Itálii - v regionech Abruzzo, Marché, Molise a (severní část) Apulie, v menší míře i v sousedních regionech Lazio, Kampánie a Toskánsko (ale pozor, není pěstováno v městě Montepulciano a nemá nic společného s vínem Vino Nobile di Montepulciano!). Největší podíl na výsadbě má region Abruzzo (podle některých pramenů až nad 50% veškeré výsadby), následován Apulií. Nejrozšířenější denominace je Montepulciano d'Abruzzo DOC (někdy se setkáme i se stejnojmenným pojmenováním odrůdy). Odrůda získala i několik DOCG denominací: Montepulciano d'Abruzzo Coline Teramane DOCG a Tullum DOCG (region Abruzzo) a Conero DOCG a Offida DOCG (region Marche).

Odrůda Montepulciano dává ovocitá vína s minimem tříslovin a s vysokým obsahem pigmentů, pro tuto vlastnost je populární do kupáží s dalšími odrůdami - celkem je součástí až 50 různých DOC. Nejznámější je kupáž s odrůdou Sangiovese, kde tvoří základ vín z denominací Rosso Conero a Rosso Piceno v regionu Marche.  

Zakladatel vinařství Rocco Radica používal, jako jediný v městečku, k práci ve vinici býka a podle toho mu lidé mu dali přezdívku "Býk". S odvoláním na tuto tradici je stylizovaný býk součástí loga vinařství Radica a obraz býka se dostal na etikety základní řady odrůdových vín vinařství.   

Produkce

Asi 35,000 láhví

Další ocenění

Vínařství Vignetti Radica bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2021.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne