Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Tullum Rosso DOCG 2017

R302

Nový produkt

Víno Montepulciano se představuje plným tělem a bohatou kombinací chutí a vůní červeného ovoce, v nose i na patře cítíme také tóny karamelu a čokolády. Výtečné k pokrmům z červeného masa a zvěřiny nebo k výběru vyzrálým sýrům.  

Více informací

535 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
3 498 Kč Až do 112 Kč
6 482 Kč Až do 321 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionAbruzzo
Barvarubínově červená
Vůněbohatá kombinace vůní zralého červeného ovoce s tóny čokolády a karamelu
Chuťvíno má plné tělo, na patře cítíme příjemnou sladkost alkoholu v kombinaci chutí červeného ovoce a jemnými kořenitými tóny v dlouhém závěru
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
OdrůdaMontepulciano
Ročník2017
Alkohol15.0%
Archivace10 - 12 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostVychutnání vína 'jen tak'
Jídlovýtečné k pokrmům z červeného masa a zvěřině nebo k výběru vyzrálých sýrů na závěr

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vybraných viničních tratí ve městečku Tollo, svah s jihovýchodní expozicí v nadmořské výšce asi 180 m.n.m.; půda je jílovito-písčitá s vápencovým podložím, mikroklima na vinici je pod vlivem mořského pobřeží. Počet hlav na hektar: 1600 v uspořádání v tradičním vysokém uspořádání (tzv. "pergola abruzese"); stáří keřů okolo 20 roků s doplněním mladší výsadby.

Výroba

V polovině července proběhla zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování proběhl v druhém týdnu října. Po druhém výběru hroznů a jejich odstopkování a podrcení je mošt se slupkami stočen do malých nerezových tanků kde proběhla fermentace při kontrolované teplotě 25C po dobu 30 dnů a první fáze zrání, po dobu 6 měsíců také při snížené teplotě. Druhá fáze zrání proběhla ve starých dubových sudech tonneaux (900 litrů = 4-násobek barrique soudků) po dobu 24 měsíců. Následovalo láhvování a ležení na láhvi po dobu 12 měsíců. Celkem 3 a půl roku než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Odrůda Montepulciano patří k nejrozšířenějším modrým odrůdám v Itálii. Plocha výsadby druhá za nejrozšířenější odrůdou Sangiovese, těsně před plochou výsadby odrůdy Barbera.  S odrůdou Montepulciano se setkáme ve střední Itálii - v regionech Abruzzo, Marché, Molise a (severní část) Apulie, v menší míře i v sousedních regionech Lazio, Kampánie a Toskánsko (ale pozor, není pěstováno v městě Montepulciano a nemá nic společného s vínem Vino Nobile di Montepulciano!). Největší podíl na výsadbě má region Abruzzo (podle některých pramenů až nad 50% veškeré výsadby), následován Apulií. Nejrozšířenější denominace je Montepulciano d'Abruzzo DOC (někdy se setkáme i se stejnojmenným pojmenováním odrůdy). Odrůda získala i několik DOCG denominací: Montepulciano d'Abruzzo Coline Teramane DOCG a Tullum DOCG (region Abruzzo) a Conero DOCG a Offida DOCG (region Marche).

Odrůda Montepulciano dává ovocitá vína s minimem tříslovin a s vysokým obsahem pigmentů, pro tuto vlastnost je populární do kupáží s dalšími odrůdami - celkem je součástí až 50 různých DOC. Nejznámější je kupáž s odrůdou Sangiovese, kde tvoří základ vín z denominací Rosso Conero a Rosso Piceno v regionu Marche.  

Produkce

Asi 3,000 láhví

Další ocenění

Vínařství Vignetti Radica bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2021.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne