Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Zvýhodněná nabídka měsíce - Sada vín 'z typických odrůd střední Itálie'

VM2407

Nový produkt

V červencové nabídce Vám přinášíme výběr šesti odrůdových vín ze střední Itálie, čtyři bílá a dvě červená, vždy po dvou z typických odrůd střední Itálie: Passerina, Pecorino a Montepulciano. Ochutnejte a najděte si to svoje oblíbené víno :-) 

Více informací

1 895 Kč s DPH

Namísto 2 222 Kč

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 1 845 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původuItálie
Region3x Abruzzo a Marché
Barva4x bílé, 2x červené
Vůněviz popis jednotlivých vín
Chuťviz popis jednotlivých vín
Bio3x BIO
Obsah cukruSuché
Odrůda2x Montepulciano, Passerina a Pecorino
Ročník4x 2021, 2x 2018
Alkoholviz popis jednotlivých vín
Archivaceviz popis jednotlivých vín
OceněníPWT: 1x Regionální šampión, 4x Velká zlatá medaile, 2x Zlatá medaile
PříležitostGastronomie
Jídloviz popis jednotlivých vín

Více informací

V červencové nabídce Vám přinášíme výběr šesti odrůdových vín, čtyři bílá a dvě červená, vždy po dvou z typických odrůd střední Itálie: Passerina, Pecorino a Montepulciano. A navíc jsou vína i ze stejných ročníků – bílá ročník 2021 a červená ročník 2018. Můžete si srovnat, zda ‚stejná‘ vína jsou skutečně stejná. Můžete také vína ochutnat z pohledu srovnání regionů: vždy jedno víno ve dvojici pochází z regionu Abruzo a jedno z regionu Marché. Nebo také BIO - neBIO... 

Ve zvýhodněném výběru měsíce července se můžete těšit na tato vína:

Odrůda Passerina je stará tradiční odrůda pocházející z oblasti Marché. Často bývá zaměňována za odrůdy Bombno Bianco a Trebbiano Toscana. V současnosti je nejvíce výsadby v regionu Marché, v oblasti Piceno, a dále v menší míře v regionech Abruzzo, Lazio a Emilia-Romagna.

"Casanova" Controguerra Passerina DOC 2021, vinařství Barone Cornacchia (region Abruzzo). Víno Passerina "Casanova" se představuje elegantním květinovým aroma, na patře čerstvé víno, ve kterém převládají květinové tóny v kombinaci s příjemnou kyselinkou. Víno Passerina je výtečné jako aperitiv k těstovinám, bílému masu nebo k čerstvým a středně vyzrálým sýrům. BIO. PWT: Velká zlatá medaile.   

Solerzia 2021, Vino Bianco, vinařství Cantina di Paglia (region Marche). Víno Passerina "Solerzia" se představuje elegantní kombinací květinových a ovocných vůní, na patře cítíme čerstvé víno s chutí exitického ovoce a jemnými kořenitými tóny. Víno Passerina je výtečné jako aperitiv, k pokrmům ryb a plodů moře nebo ke krémovým a  čerstvým sýrům. PWT: Zlatá medaile.

Odrůda Pecorino ("malá ovečka") je stará odrůda pěstovaná především ve východních regionech střední Itálie, Abruzzo a Marché. Hstorie odrůdy jde stovky let zpět, ale kvůli nízké výnosnosti byla nahrazována jinými odrůdami. V polovině 20. století se mělo za to, že odrůda Pecorino již zcela vymizela. V 80. letech bylo nalezeno několik hlav 'nějaké lokální odrůdy' v jedné zanedbané vinici. Zkoumáním DNA bylo zjištěno, že se jedná o odrůdu Pecorino. Šťastnou shodou okolností v 90. letech přišlo období renezance tradičních odrůd a došlo k rozšíření i odrůdy Pecorino napříč střední Itálií.

"Casanova" Controguerra Pecorino DOC 2021, vinařství Barone Cornacchia. Víno Pecorino "Casanova" se představuje intenzivním ovocným aroma, na patře cítíme ovocné tóny v kombinaci s příjemnou mineralitou. Výtečné k rybám a mořským plodům, bílému masu nebo k čerstvým sýrům. BIO. PWT: Velká zlatá medaile.

Cocciuto 2021, Vino Bianco, vinařství Cantina di Paglia. Víno Pecorino "Cocciuto" se představuje intenzivním ovocným aroma, na patře cítíme ovocné tóny v kombinaci s příjemnou mineralitou. Výtečné k těstovinám, rybám a mořským plodům, bílému masu nebo k čerstvým sýrům. PWT: Zlatá medaile.  

Odrůda Montepulciano patří k nejrozšířenějším modrým odrůdám v Itálii. S odrůdou Montepulciano se setkáme především ve střední Itálii – nejvíce v regionu Abruzzo (podle některých pramenů až nad 50% veškeré výsadby), dale Marché, Molise a /severní část/ Apulie, v menší míře i v sousedních regionech Lazio, Kampánie a Toskánsko (ale pozor, není pěstováno v městě Montepulciano a nemá nic společného s vínem Vino Nobile di Montepulciano = odrůda Sangiovese!).

Červená vína jsou v sadě pouze dvě, ale vybral jsem pro Vás opravdové lahůdky :-)

Vigna Le Coste 2018, Montepulciano d'Abruzzo DOC Riserva, vinařství Barone Cornacchia. Víno Vigna le Coste se představuje temně rubínovou barvou a plným kulatým tělem tělem, v vůni cítíme příjemnou kombinací chutí a vůní vyzrálého červeného ovoce až do povidlových tónů. Výtečné k uzeninám a salámům, těstovinám s masem, výrazným pokrmům z červeného masa a zvěřiny nebo k výběru vyzrálých sýrů na závěr. BIO. PWT: Velká zlatá medaile a Regionální šampión.  

Il Palazzo 2018, Conero DOCG Riserva (100% Montepulciano), vinařství Piantate Lunghe (region Marche). Víno Il Palazzo se představuje plným tělem a příjemnou harmonickou kombinací chutí zralého ovoce, kořenitých tónů, příjemné kyselinky a jemných tříslovin. Výtečné k těstovinám, bílému masu, studeným nářezům, úpravám červeného masa nebo k středně vyzrálým sýrům. PWT: Velká zlatá medaile.

 

Ochutnejte vína z různých odrůd, terroir a způsobů zpracování a najděte si to Vaše oblíbené! :-) 

Obsah balení

 • 465 Kč
  1 x

  Víno Il Palazzo se představuje plným tělem a příjemnou harmonickou kombinací chutí zralého ovoce, kořenitých tónů, příjemné kyselinky a jemných tříslovin. Výtečné k těstovinám, bílému masu, studeným nářezům, úpravám červeného masa nebo k středně vyzrálým sýrům.   

  465 Kč
 • 318 Kč  335 Kč  -5%
  1 x

  Víno Pecorino "Casanova" se představuje intenzivním ovocným aroma, na patře cítíme ovocné tóny v kombinaci s příjemnou mineralitou. Výtečné k rybám a mořským plodům, bílému masu nebo k čerstvým sýrům.   

  318 Kč  335 Kč  -5%
  Sleva!
 • 295 Kč
  1 x

  Víno Passerina "Casanova" se představuje elegantním květinovým aroma, na patře čerstvé víno, ve kterém převládají květinové tóny v kombinaci s příjemnou kyselinkou. Víno Passerina je výtečné jako aperitiv k těstovinám, bílému masu nebo k čerstvým a středně vyzrálým sýrům.   

  295 Kč
 • 545 Kč
  1 x

  Víno Vigna le Coste se představuje temně rubínovou barvou a plným kulatým tělem tělem, v vůni cítíme příjemnou kombinací chutí a vůní vyzrálého červeného ovoce až do povidlových tónů. Výtečné k uzeninám a salámům, těstovinám s masem, výrazným pokrmům z červeného masa a zvěřiny nebo k výběru vyzrálých sýrů na závěr.   

  545 Kč
 • 299 Kč  315 Kč  -5%
  1 x

  Víno Pecorino "Cocciuto" se představuje intenzivním ovocným aroma, na patře cítíme ovocné tóny v kombinaci s příjemnou mineralitou. Výtečné k těstovinám, rybám a mořským plodům, bílému masu nebo k čerstvým sýrům.   

  299 Kč  315 Kč  -5%
  Sleva!
 • 299 Kč  315 Kč  -5%
  1 x

  Víno Passerina "Solerzia" se představuje elegantní kombinací květinových a ovocných vůní, na patře cítíme čerstvé víno s chutí exitického ovoce a jemnými kořenitými tóny. Víno Passerina je výtečné jako aperitiv, k pokrmům ryb a plodů moře nebo ke krémovým a  čerstvým sýrům.   

  299 Kč  315 Kč  -5%
  Sleva!

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne