Kategorie

Slevy

Vinařství Moser Sepp

Vinařství Sepp Moser sídlí v městečku Rohrendorf bei Krems v regionu Kremstal. Další vinice obhospodařuje u Nesiderského jezera v regionu Burgenland. Vinařství produkuje vína jak z tradičních rakouských (především Zweigelt a Veltlínské zelené) tak i mezinárodních (Chardonnay, Merlot, Cabernet Sauvignon, Rulandské modré) odrůd. Více informací na webových stránkách www.sepp-moser.at.

Rod Moseru patří k nejstarším vinařským dynastiím Rakouska – jejich podnik byl založen již v roce 1848. Nejslavnějším členem rodiny byl bezpochyby Lenz Moser (který si zahrál i ve filmu Divoké víno – Vladimír Menšík si k němu jel pro sazenice).


V 60. letech přebírají Lenzovy děti, dvojčata Laurenz a Sepp. Sepp se staral o vinice a Laurenz byl zodpovědný za práci ve sklepě. Podniku se pod jejich vedením dařilo a patřil mezi první rakouská vinařství, která vyvážela víno do celého světa. V polovině 80. let však rakouský export zkolaboval vinou „fridexového skandálu". Tato krize znamenala konec pro vinařství Lenz Moser, které bylo následně prodáno. Sepp Moser  se rozhoduje založit vlastní firmu – redukuje počet rodinných vinic v Kremstalu a u Neziderského jezera a ponechává si jen nejlepší polohy (stále však nemalé - celková výměra vinic činí zhruba 50 ha).


Dnes vede vinařství Seppův syn Nikolaus ("Niki"), který je sice stejně jako jeho dědeček skutečným vinařským pionýrem, ale razí cestu zcela jiným postupům: věnuje se biodynamice a jeho hlavním cílem je pěstovat vitální révu na zdravé, živé půdě. Jako jeden z prvních vinařů v Rakousku získal v roce 2009 pro své vinařství certifikaci Demeter.

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 3 z 3 položek
Zobrazeno 1 – 3 z 3 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne